Ziggy Cup™ 2. Druhá generace kalíšku, který se hodí i na sex. Nově ve dvou velikostech

Znáte Ziggy Cup™? Tenhle revoluční menstruační kalíšek od značky Intimina udivuje už tvarem připomínajícím antikoncepční pesar (diafragmu). Právě proto, že se umisťuje těsně pod děložní čípek, umožňuje milování během menstruace. Nová, vylepšená generace kalíšku Ziggy Cup™ 2 přichází ve dvou velikostech, lépe se vyndává a měla by sedět i ženám s nižším čípkem.

Pro novou generaci Ziggy Cup™2 platí totéž, co jsme psali o jeho předchůdci, kalíšku Ziggy Cup™. Je to plošší menstruační kalíšek, který je vyrobený z tenkého hypoalergenního lékařského silikonu. Dno kalíšku je tenké, ovšem díky speciálnímu šestiúhelníkovému vzoru zpevněné a krev tak lépe drží na svém místě. Díky svému specifickému tvaru se zavádí - na rozdíl od tamponů a jiných menstruačních kalíšků - těsně pod děložní čípek. Menstruační kalíšek Ziggy Cup™ proto můžete využít i pro milování během menstruace.

Článek o první generaci Ziggy Cupu, který se stal bestsellerem mezi výrobky značky Intimina, si můžete přečíst zde.

Potěšující změnou u nové generace je to, že přichází ve dvou velikostech - Ziggy Cup™ A je menší (světle růžový), Ziggy Cup™ B má stejný objem jako první generace (a stejnou, krásně cyklámenovou barvu).

Srovnání prvního Ziggy Cupu™ a nové generace Ziggy Cup™ 2

  Ziggy Cup™ (původní) Ziggy Cup™ 2
síla menstruace střední až silná slabá až silná
objem 76 ml A: 50 ml
B: 76 ml
pouzdro plastové pouzdro látkový pytlík
vysoký/nízký čípek vysoký vysoký i nízký
dá se použít při pohlavním styku ano ano
velikost jen jedna A a B

Co je na Ziggy Cupu™ 2 nového?

 • Dvě velikosti, A a B.
 • Lépe se vyjímá, nově má na přední straně "protiskluzovou" plošku pro neklouzavé vyndávání bez nehod.
 • Tělo kalíšku je vyztužené, přesto pružné a tenké jako okvětní plátek - dobře se zavádí a lépe se přizpůsobí vašemu tělu.
 • Balení, v kterém vám Ziggy Cup™ 2 dorazí, je kompletně vyrobené z kartonu, tím pádem je tento menstruační kalíšek udržitelný a ekologický od produktu až po obal.
 • Pratelný látkový pytlík pro skladování kalíšku.

Srovnání velikostí Ziggy Cupu™ 2 A a B

  Ziggy Cup™ A (světle růžový) Ziggy Cup™ B (tmavě růžový)
objem 50 ml 76 ml
vysoký/nízký čípek nízký čípek vysoký čípek
síla menstruace slabá a střední slabá až silná

Jak si vybrat mezi velikostmi A a B?

Dvě velikosti nové generace Ziggy Cupu™ 2 reflektují to, že každé ženské tělo je jiné - a i jedno a totéž ženské tělo může projít během života proměnou. Dobře zavedený Ziggy Cup™ byste neměla vůbec cítit. Pokud registrujete nepohodlí, možná budete potřebovat jinou velikost tohoto kalíšku.

Kdy zvolit Ziggy Cup™ B?

 • Používám velikost A, ale mám pocit, že kalíšek dost dobře nedrží na svém místě.
 • Používám velikost A, ale pozoruji neustálé špinění.

Kdy zvolit Ziggy Cup™ A?

 • Používám velikost B, ale je pro mě obtížné kalíšek zavést a/nebo cítím nepohodlí.

Co mají obě generace Ziggy Cupu™ společného?

Použití kalíšku během milování

Jak už bylo výše řečeno, protože se Ziggy Cup™ umisťuje těsně pod děložní čípek, můžete jej používat během menstruace při milování, aniž byste jej vy či partner cítili. Menstruační kalíšek Ziggy Cup™ ale není antikoncepční pomůckou a neochrání vás před nechtěným těhotenstvím či přenosem sexuálních chorob.

Více informací o milování během menstruace a hygienických pomůckách najdete v článku Hygienické pomůcky a sex při menstruaci.

Před prvním použitím

Před prvním použitím kalíšek vyvařte po dobu 5 minut ve vroucí vodě. Důkladně si očistěte ruce. Protože se Ziggy Cup™ umisťuje pod děložní čípek, kde sbírá menstruační krev, doporučujeme vám nejdříve zjistit, kde děložní čípek máte a jak vypadá. Umyjte si ruce a zaveďte do pochvy prst. Děložní čípek je zakončení dělohy, které vystupuje do pochvy. Na dotek je děložní čípek podobný špičce nosu. Pro více informací si přečtěte článek Děložní čípek.

 
 

Jak kalíšek Ziggy Cup™ 2 zavádět?

Ujistěte se, že víte, kde je zadní a přední část kalíšku, a zadní částí jej nasměrujte směrem k sobě. Poté kalíšek uchopte palcem a ukazováčkem uprostřed a zmáčkněte jej. Vytvoří se pomyslná „8“. Posaďte se (nad toaletou) nebo si dřepněte a uvolněte poševní svaly. Pokud potřebujete, můžete se zvlhčit pomocí lubrikačního gelu na vodní bázi. Vložte kalíšek zadní stranou napřed a pomocí svého ukazováčku posuňte kalíšek tak daleko, jak vám to bude pohodlné. Posuňte kalíšek dozadu a mírně dolů tak, aby byl okraj za děložním čípkem. Zatlačte přední okraj nahoru za výstupek stydké kosti a umístěte jej tak, aby byl kolem děložního čípku a mohl tak sbírat menstruační krev. Ujistěte se, že zadní okraj kalíšku je skutečně umístěný za děložním čípkem a přední část je za stydkou kostí.

Pokud je kalíšek správně umístěný, neměla byste jej vůbec cítit. Přejeďte prstem po dně kalíšku a zkontrolujte pohmatem, že je děložní čípek uvnitř. Zkontrolujte také, že přední část kalíšku je úplně zastrčená za výstupek stydké kosti a že mezi okraji a poševními stěnami nejsou žádné mezery.

Vytahování kalíšku - uvolněte se, vložte prst do pochvy a zahákněte jej za přední okraj kalíšku. Jemně vytahujte kalíšek a držte jej v horizontální poloze, abyste zabránila vylití.

Údržba menstruačního kalíšku Ziggy Cup™ 2

Během menstruace stačí kalíšek Ziggy Cup™ vyplachovat čistou vodou či k jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek nebo čisticí gel na menstruační kalíšky. Před další menstruací nebo po jejím skončení kalíšek opět vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či ve sterilizačním kelímku v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej Intimina, který se hodí jak na menstruační kalíšek, tak také na sexuální hračky.

Proč zvolit právě menstruační kalíšek Ziggy Cup™ 2?

 • Svým revolučním tvarem se přizpůsobí ženskému tělu.
 • Je tak tenký, že o něm ani nevíte.
 • Má dvojitý lem pro maximální ochranu proti protečení.
 • Je to jediný menstruační kalíšek, který můžete používat při milování během menstruace.
 • Je vyrobený ze 100% lékařského silikonu s certifikací FDA.
 • Poskytuje až 8 hodin ochrany.
 • Je vhodný pro slabou, střední i silnou menstruaci.
 • Je to zdravá a udržitelná, opakovaně použitelná menstruační pomůcka - nevytváří se na ní žádné pachy, nezpůsobuje suchost ani podráždění.

Kalíšek Ziggy Cup™ 2 můžete koupit na e-shopu Maluna.cz.

Značka Intimina

Menstruační kalíšky Ziggy Cup™ a Lily Cup™ vyrábí švédská značka Intimina v Číně. Jejich misí je péče o nejintimnější potřeby ženy. Nabízejí velmi komplexní sortiment pro ženy ve všech fázích jejich života, od první menstruace až po menopauzu. „Abychom si byli jistí, že je každý výrobek naší značky zdravotně nezávadný, na vše dohlíží a vše konzultujeme s naším lékařským sborem. Naše výrobky jsou vyvíjeny podle nejvyšších mezinárodních norem kvality a bezpečnosti, respektují a udržují zdraví žen a přirozenou rovnováhu.“

Tato značka ovšem nevyrábí pouze menstruační kalíšky, ale také Venušiny kuličky pro posilování pánevního svalstva. Navíc nabízí pomůcku pro procvičování Kegelových cviků: osobního „trenéra“ pro KegelSmart.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Zkušenosti s menstruačním kalíškem Ziggy Cup

Přečtěte si zkušenosti žen s menstruačním kalíškem Ziggy Cup. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete. A protože tento kalíšek není na českém trhu tak dlouho, sáhly jsme také po zkušenostech zahraničních, kde je tento kalíšek v nabídce už delší dobu.

Sex během menstruace

Sex při menstruaci? Nikdy, je to nechutné, všechno mě bolí, partner by to nechtěl, není to hygienické, doktoři to zakazují… Sex se zavedeným menstruačním kalíškem? To nejde, není to možné, je to hrozná představa… Tak v pořádku, přiblížili jsme si situaci v diskuzích na facebooku a teď jak je to doopravdy. Samozřejmě že ano!

Pesar diafragma Caya

V našem eshopu si můžete vybrat ze dvou variant cervikálních pesarů a nově nabízíme také pesar vaginální: diafragmu Caya. Jak se tata varianta pesaru liší a pro koho je vhodná se dozvíte v tomto článku.