Menstruační kalíšek Mooncup versus Luv Ur Body

Zkušenosti a porovnání kalíšků Mooncup a Luv Ur Body.

Jako svůj první kalíšek jsem si koupila Mooncup (vel. A - jsem po dvou porodech, věk lehce pod 40). S kalíškem jsem se naučila velmi rychle zacházet, správné rozvinutí zkontroluji obkroužením prstem. Pokud nesedí dobře, stačí svaly mírně zatlačit a kalíšek se rozvine lépe. Menstruaci mám v prvních dnech velmi silnou. V předkalíškovém období jsem používala tampóny velikosti super plus a i ty mi po dvou hodinách prosakovaly. Mooncup fungoval od začátku dobře, ale mírně protékal. Nebylo to nic hrozného, ale musela jsem používat slipovou vložku. Obrátila jsem se proto na paní Ilonu s dotazem, kde může být problém. Paní Ilona odhadla, že kalíšek s největší pravděpodobností netěsní tak, jak by měl a doporučila mi vyzkoušet větší kalíšek - Luv Ur Body, který má větší obvod i objem.
Luv Ur Body byl pro mě skvělá volba. Protože má velký obvod, je sice potřeba zkontrolovat správné rozvinutí, ale potom drží krásně na místě. Vyprazdňovat jej stačí 3x denně (Mooncup v prvních dnech co 2-3 hodiny) a kdyby nebylo kde, díky velkému objemu bych i při velmi silné menstruaci, vydržela i 12 hodin. Luv Ur Body používám v prvních dnech a potom přecházím na Mooncup, který chci využít, když už jej mám.
Eva

Menstruační kalíšek Mooncup versus Luv Ur Body

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...