Menstruační kalíšek Naturcup II versus Lunette model 2

Zkušenost od naší zákaznice s kalíšky Naturcup II a Lunette model 2.

Při prvním výběru jsem zvolila Lunette větší velikost. Mám za sebou 3 porody, z čehož poslední ani ne před rokem. Je pochopitelné, že je dole vše asi volnější, na druhou stranu si ale nemyslím, že až tak moc. Lunette se mi pro začátečnici zdál vhodnější kvůli měkčímu materiálu a celkově manipulace se mi podle popisu zdála snazší. Za poslední dny jej zkouším pořád, spolu s vložkou. Po tamponu už jsem nesáhla. Ale ... sice neprotéká, ale nedokážu vůbec najít místo tak, aby se neprotáčel. Jako by vytvořený podtlak nebyl dostatečný a po zavedení jej tudíž po chvíli cítím, jak sklouzává dolů, až je potřeba vyndat a zkusit znovu, s čímž už mám teda opravdu pořádnou praxi a problém to není. Rozvine se většinou dobře, jen někdy mám pocit, že zůstane nahoře ve tvaru oválu místo kroužku. Takhle jsem to absolvovala za poslední dny snad 40x, z čehož opravdu v pohodě to bylo v noci a snad 2x přes den. Tyčinku jsem ustřihla už takřka celou, pořád tlačila. Menstruaci mám spíš silnější po všech dětech a v prvních dnech možná opravdu hodně nateklou a kluzkou tkáň.

Chystám se v následujícím měsíci zapracovat na svalstvu a zvažuji ještě pořízení jiného typu. Co se u Lunette zdálo výhodou - měkkost - bude možná nakonec můj problém. Sice se mi nechce znovu investovat, to je asi pochopitelné, nicméně nechci to vzdát, protože jsem z celé té věci opravdu nadšená. I břicho mě bolí méně ... byla by to paráda. A to jsem před pár lety, když jsem o kalíšku slyšela poprvé, byla opravdu skeptik :)

Po mailové konverzaci si paní Marie objednala kalíšek Naturcup II.

Už jsem měla možnost nový kalíšek vyzkoušet a jsem mnohem spokojenější než s Lunette. Lépe se zavádí, není problém s rozvinutím, drží více na svém místě, neprotéká (pouze pokud je plný). Kuličku jsem po správném zavedení nakonec stříhat nepotřebovala, není cítit. Věřím, že postupem času vychytám všechno, přeci jen ještě nevím, do jaké míry se na kalíšek můžu spolehnout a jak často jej měnit. Mívám pár takových chvil, kdy by nestačil ani kalich, natož kalíšek, ale to asi není nic neobvyklého. Ale díky tomu, že jsem teď doma na mateřské a vše mám po ruce, můžu praxi získávat poměrně bez problémů. Zkouším teď ještě i kuličku na zpevnění pánevního dna, tak se mi otevírají nové obzory, o kterých jsem toho dřív moc nevěděla. :) Jsem zvědavá, jakou bude mít účinnost.

Marie

Více informací o zkušenosti paní Marie najdete v článku Kalíškem to nekončí :)

Menstruační kalíšek Naturcup II versus Lunette model 2

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...