Moderní bambusové menstruační vložky LadyPad

Pokud hledáte látkové vložky z materiálu s certifikací bio, pak můžeme doporučit českou značku LadyPad. V jejich nabídce je několik různých typů  vložek a také krásné barevné varianty.

Látkové vložky LadyPad

Ladypad je česká firma, které se věnuje výrobě látkových vložek, plen, menstruačních kalíšků LadyCup a vyrábí také pomůcku pro močení ve stoje LadyP.

Vložky LadyPad jsou:

 • mimořádně savé
 • prodyšné
 • měkké
 • opakovaně použitelné a pratelné
 • krásně barevné!

Materiál látkových vložek

Látkové vložky LadyPad se skládají z několika vrstev bio bambusu a certifikované bio bavlny. Veškeré použité materiály byly testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100. Jsou proto ideálním řešením pro ženy s alergiemi nebo s citlivostí na chemické látky.

Bio bavlna

Mnoho lidí v dnešní době si stále neuvědomuje dopady konvenčního zemědělství na přírodní prostředí. A označení bio vnímají pouze jako určitý trend. Jak to tedy je? Skutečně se bio bavlna oproti té konvenční o tolik liší? Ano, "bohužel" je tomu tak. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25% všech insekticidů a 10% všech herbicidů, které se ve světě vyrobí. Více se o rozdílu v pěstování konvenční a bio bavlny můžete dočíst v tomto článku Proč nosit spodní prádlo z bio bavlny?.

Bambus

Látky vytvořené z bambusu jsou úžasně jemné a savé - pro použití na látkové vložky se tedy dokonale hodí. Velkou výhodou této rostliny je její rychlý růst (některé druhy bambusu jsou schopny za den povyrůst až o jeden metr!). Dalo by se tedy říct, že roste stejně rychle a snadno jako plevel a navíc k pěstování není potřeba žádných speciálních postřiků. V současnosti je evidováno několik tisíc druhů bambusů, avšak pro potřeby textilního průmyslu se využívají pouze ty druhy, které nejsou součástí potravy ohroženého druhu pandy velké.

rostlina bambus
Bambus není strom, ale tráva. Některé druhy vyrůstají až do výšky 40 m!

3 typy – 5 velikostí – mnoho barev

Vybrat si můžete z několika barev a dvou typů vložek: klasické látkové vložky či dvojdílné vložky - látkové vložky s vkládačkou, tedy s vyměnitelným savým jádrem. Tato savá jádra je možné dokoupit také zvlášť. A aby těch kombinací nebylo málo, vybrat si můžete z několika velikostí.

Látkové vložky s vyměnitelnou vkládačkou LadyPad můžete zakoupit ve třech velikostech: S,M,L (vkládačky jsou rovněž k dostání v těchto velikostech).

Velikost Látková vložka Vkládací vložka
S 230 x 180 mm 200 x 70 mm
M 240 x 190 mm 215 x 70 mm
L 250 x 200 mm 230 x 70 mm

Látkové vložky LadyPad mají pět velikostí:

Velikost  
XXS (extra mini) 180 × 160 mm
XS (extra mini)  200 × 170 mm
S (mini) 220 × 180 mm
M (denní) 240 × 185 mm
L (noční či poporodní) 250 × 200 mm

 Bio látkové vložky LadyPad

Použití látkových vložek

 • Látkové vložky LadyPad upevněte pomocí patentku zespod kalhotek.
 • Vložka by měla být umístěna našitou značkou „LadyPad“ směrem dolů - tedy bude se dotýkat spodního prádla.
 • Velikost vkládací vložky vybírejte vždy shodně s velikostí látkové vložky, jinak by vložka mohla vypadávat nebo naopak špatně pasovat.
 • Vkládací vložka není určená k samostatnému nošení – nicméně některým ženám použití vložky bez křidélek vyhovuje.
 • Látková vložka s vyměnitelným jádrem není určená k použití bez vkládačky, neobsahuje nepropustnou vrstvu.
 • Pokud chcete mít jistotu, že se vám látkové vložky v kalhotkách nebudou nijak pohybovat, doporučujeme je používat společně s kalhotkami Gentle Day. Ty mají dvojitý rozkrok, do kterého se látková vložka zapne a poté již nemá šanci se v kalhotkách nikterak pohybovat.

Látková výbavička, aneb kolik čeho

Počet látkových vložek se bude odvíjet od síly vaší menstruace. V silnější dny je tedy potřeba počítat s větším počtem vložek. V průměru si ale vystačíte se 2-5 kusy na den.

Údržba a praní

Před použitím svou novou vložku LadyPad vyperte. Vložky můžete bez obav prát v ruce, ale také v pračce do 60°C. K praní doporučujeme používat ekologicky šetrné přípravky. Nepoužívejte aviváž, ta totiž ničí bambusová vlákna a zkracuje dobu životnosti vložek. Při dodržování pokynů uvedených na etiketě, vám vložka bez problémů vydrží 3-5 let.

Barevné vložky LadyPad

Proč si vybrat látkové vložky LadyPad

 • Bambus je oproti jiným materiálům savější, zachytí díky tomu více menstruační krve.
 • Látkové vložky vyrobené z BIO přírodních materiálů jsou prodyšnější, při pravidelném vyměňování zamezují přemnožení bakterií, které způsobují záněty a mykózy.
 • Díky své prodyšnosti nevytvářejí žádný nepříjemný zápach.
 • Jsou ekologičtější, spotřebujete jich mnohem méně než klasických jednorázových vložek a navíc vám při správné péči vydrží roky.
 • Jsou ekonomičtější, odpadají vám měsíční výdaje na nové jednorázové hygienické potřeby.

Látkové vložky LadyPad najdete v e-shopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Látkové vložky

Látkové vložky jsou dámské hygienické vložky vyrobené z různých textilních materiálů. Po použití je vyperete (v pračce, ne na valše) a použijete znovu. V tomto článku vás s nimi chceme seznámit. Jen s dostatkem informací totiž můžeme posoudit, zda by třeba právě látkové vložky byly vhodným doplňkem menstruační hygieny i pro nás.

Bebutter aneb příběh bambuckého másla

Značka Bebutter je s láskou a péčí vyrobena v České republice a nabízí kvalitní kosmetiku s bio bambuckým máslem. Jedná se o kosmetiku za velmi příznivé ceny, která potěší nejen vás, ale hodí se i jako dárek pro vaše blízké,