Nevzdávat to po prvním pokusu

Kalíšek jsem vybírala dlouho a vůbec si při výběru nebyla jistá. Začátky používání nebyly úplně zdařilé, ale nevzdala jsem to  a nyní jsem spokojenou uživatelkou kalíšku.

Mám měsíc před třicítkou, postavu tak akorát, aktivně nesportuji, neposiluji, za sebou dva přirozené porody s šitím hráze a dělohu zakloněnou dozadu. Po dlouhém zkoumání a přeměřování jsem usoudila, že mám i nízko položený čípek. Menstruaci mám druhý a třetí den celkem silnou. Nakonec jsem tedy vybrala kalíšek Me Luna shorty XL s očkem. Dorazil těsně před menstruací, přesto jsem ho nejprve zkoušela nanečisto. Zavedení celkem v pohodě, na délku jsem to trefila - klasický rozměr by se mi nevešel, ale uvnitř se ne a ne rozvinout. Je velký, to je jasný, přecenila jsem svoje rozměry. Vyvařila jsem ho a dala inzerá t, že ho pošlu o dům dál. Jsem věděla hned, že to budou vyhozené peníze.

Menstruační kalíšek Me Luna

Jenže mi to nedalo. Nebyla bych to já, kdybych nezasedla k internetu a nehledala další informace. Našla jsem si i skupinu kališnic na facebooku, kde mi jedna dobrá duše dobře poradila. Dala jsem kalíšku šanci a vyzkoušela ho během menstruace. A ono to funguje! Chtělo to jen najít správný směr a správnou polohu kalíšku. Přesto to chce ještě cvik. Někdy se mi povede ho zavést tak, že se rozvine napoprvé, jindy ho musím různě štelovat, nebo několikrát vytáhnout a znovu zavést. Občas mi to při hledání polohy bylo nepříjemné, neboť mám stále citlivější hráz. Ale uvnitř necítím ani kalíšek, ani jeho očko, a to ho mám tak akorát na kraji.

První dva dny a dvě noci jsem se jistila vložkou, pak už mi stačila jen intimka. Druhý den, kdy mám menstruaci nejsilnější, mi kalíšek protekl. Nevím, jestli byl špatně zavedený, nebo byl tak rychle plný - možná kombinace obojího. V noci to bylo v pohodě, ale jak jsem ráno vstala, zabublalo to a také začal protékat - tentokrát byl zcela jasně plný - bohužel je to daň za nízko položený čípek, kalíšek má díky své délce malý objem. Přesto jsem byla nadšená - na noc jsem musela vždy používat ty největší vložky (tamponů na noc se bojím) a přesto jsem se budila s flekem na prostěradle. A tentokrát čisto, super! Druhá noc už byla úplně v pohodě.

Jsem nadšená z toho, že se ráno vzbudím čistá. A vůbec jsem z kalíšku nadšená. Nemusím se stresovat strachem ze syndromu toxického šoku. Kalíšek můžu zavést hned i u slabé menstruace, zejména v poslední den - u tamponu jsem musela čekat, jestli ještě budu, nebo nebudu krvácet, protože zavádět ho na sucho bylo nepříjemné. Takže za sebe doporučuji překonat všechny obavy a nejistoty a kalíšek zkusit. Je to opravdu skvělá pomůcka.

Radka

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Me Luna

Me Luna je první menstruační kalíšek německé výroby a také jeden z prvních kalíšků vyrobených z TPE (termoplastický elastomer). Dříve se tento kalíšek jmenoval MeLuna, v roce 2014 došlo ale ke změně názvu na Me Luna.