Menstruační kalíšek MeLuna Soft versus Classic

Zkušenosti s kalíšky značky MeLuna a porovnání tvrdosti Soft a Classic.

Pro kalíšek Me Luna varianta Soft jsem se rozhodla po emailové komunikaci s paní Ilonou. Můj předchozí kalíšek byl tvrdosti normální (název: LunaCup) a naprosto mi nevyhovoval. Zavádění nebo spíše bych měla napsat "zarvávání" kalíšku byl tuhý boj a následné vyjímání bylo šílené utrpení. Já ale myšlence kalíšku fandila a nechtěla se ho vzdát. Paní Ilona mi doporučila Me Lunu právě pro možnost varianty Soft.

Varianta Me Luna Soft

Jakmile kalíšek dorazil, ihned jsem ho vysterilizovala a chystala se ho vyzkoušet. Na první porovnání s ostatními kalíšky a "zmáčknutí" na sucho mezi prsty mi ale o tolik měkčí nepřišel. Ale ten rozdíl při zavádění a hlavně vyjímání byl obrovský. Kalíšek "zajel" dovnitř jako po másle. Nemohla jsem tomu uvěřit, že je to tak snadné. Následně mě normální kalíšek při nošení vždy tlačil, protáčel se a já se po jednom dni málem zbláznila. Me Luna soft jsem zavedla a celý den jsem o něm nevěděla. Čili ten rozdíl v měkkosti dělá opravdu hodně. Při vyndávání to bylo stejná báseň jako při zavádění. Nic mě nebolelo, s předchozím kalíškem jsem bojovala o každý milimetr, "rvala jsem ho ven" a málem mi tekly slzy.

Jediný problém varianty Soft byl v rozbalování kalíšku při zavádění. Na internetových diskuzích jsem o tom hodně četla, že se ne a ne rozbalit a že se pro začátečníky vůbec nedoporučuje. Já už určitou zkušenost měla, ale i přesto. Kalíšek jsem často zaváděla min. natřikrát, je opravdu tak měkký, že se často uvnitř "scucne" a od sebe ho nedostanete, ani kdybyste se zbláznili. Obkroužení prstem nefunguje - kalíšek je natolik měkký, že se protáčí a prstem deformuje. Nakonec jsem vynalezla takový zlepšovák - kalíšek zavedu z ca 2/3, následně chvilečku počkám, několikrát stáhnu svaly poševní, potom jím lehce otáčím a mačkám za spodek, abych do něho "napumpovala" vzduch a on se rozbalil. Ale ani toto nefunguje stoprocentně vždy na první pokus a hlavně během dne nebo ráno, když člověk v normální pracovní den spěchá na něco takového nemáte vždy nervy.

Varianta Me Luna Classic

Proto jsem se rozhodla vyzkoušet variantu Classic. Při zavádění varianty Classic jsem byla velice zvědavá. Ještě jsem měla v živé paměti, jaké to bylo s předchozím tvrdým kalíškem utrpení. Ale moje radost neznala mezí - bezbolestné a naprosto rychlé, šup s ním dovnitř, obkroužím prstem, zatočím kuličkou kolem osy a hotovo. Akce na 1 minutu. Teď už se nebojím s kalíškem manipulovat i během dne.

Během dne mě kalíšek netlačí ani o něm nevím. Rozdíl oproti variantě Soft je rozhodně při vyndávání - to bylo se softem úplně bezbolestné. S Classikem bych řekla, že je to nepříjemné, zvláště když dojde na pevné okraje na konci kalíšku, ale není to žádné utrpení a za to rychlé zavádění a pohodlné rozbalování to pro mě stojí za to.

Menstruační kalíšek MeLuna Soft, Classic a Sport

Shrnutí

Rozdíl mezi variantou Soft a Classic tu určitě je. Obě mají ale své pro a proti a záleží na vás, pro co se rozhodnete. Pro obzvláště citlivé jedince, panny a ženy s úzkou pochvou bych se rozhodla pro variantu Soft. Čas nutný k zavádění zase není tak strašný, nakonec se vám přece jen rozbalí a za tu pohodu během dne a při vyndávání to určitě stojí. Také je spousta žen, které kalíšek vyndávají jen jednou denně, čili jim stresy se zaváděním přes den odpadnou úplně a ráno si prostě trochu přivstanou. Pro ty ostatní bych volila variantu Classic. Výborně se rozbaluje a mě vyhovuje i během dne, vyndávání je sice nepříjemnější, ale není to horor.
Někteří Me Lunu zatracují kvůli její nízké ceně a bojí se kvality. Já na ni nedám dopustit - jedním důvodem je právě možnost očka, kuličky nebo stopky jako zakončení, já bych už jiný kalíšek než s kuličkou nechtěla, mě stopka šíleně dráždí. Další veliké plus shledávám v silných vystouplých drážkách na konci, pak mám jistotu, že kalíšek vždy vytáhnu a nebude mi prokluzovat jako jiné kalíšky dole skoro hladké. A v neposlední řadě možnost volby mezi variantou Soft a Classic.

Edita

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Me Luna

Me Luna je první menstruační kalíšek německé výroby a také jeden z prvních kalíšků vyrobených z TPE (termoplastický elastomer). Dříve se tento kalíšek jmenoval MeLuna, v roce 2014 došlo ale ke změně názvu na Me Luna.

Informace o materiálu a výrobě kalíšků Me Luna

Některé ženy se ptají, zda jsou kalíšky vyrobené z TPE - Me Luna, Masmi či Silky Cup - zdravotně nezávadné stejně jako kalíšky vyrobené z lékařského silikonu. Proto bychom vám rádi poskytli komplexní informace o materiálu, který je pro výrobu kalíšků Me Luna používán.