Přírodní kosmetika se zeleným jílem

Již delší čas si na našem e-shopu můžete vybrat z mnoha různých výrobků italské firmy Argital. Jednoduše jejich výrobky milujeme! A proto si Argital zasluhuje samostatný článek, ve kterém se mu dostane mnoho chvály a ocenění.

Příběh a filozofie značky Argital

Než se podíváme na výrobky, ráda bych představila samotnou společnost Argital a její principy. Společnost založil v roce 1979 Dott. Giuseppe Ferraro, který byl vyznavačem antroposofického přístupu k životu.

Antroposofie je filozofickým směrem, který se na člověka dívá „více komplexněji“. Člověka považuje za harmonickou bytost, která kromě těla má také duši a ducha. Stav pokožky je vnímán jako odraz duševní pohody člověka, jeho duchovních kvalit a samozřejmě také zdravého životního stylu a stravování. Zakladatelem antroposofie je Rudolf Steiner, který napsal neuvěřitelně velké množství knih, založil biodynamické zemědělství a také waldorfskou pedagogiku (avšak jeho dílo je natolik rozmanité a velké, že jeho tvorbu není možné popsat ve dvou větách). V biodynamickém zemědělství se zohledňují lunární cykly a rostliny se sbírají tehdy, když mají největší účinek.

Filozofie společnosti Argital by se dala shrnout do třech základních bodů:

  • Neškodit pokožce ani jinak nepoškozovat zdraví.
  • Dodávat pokožce látky, které ji udržují pružnou a působí proti jejímu stárnutí.
  • Používat pouze přírodní složky, které jsou získávány postupy šetrnými k životnímu prostředí.

Přírodní surovinou, jež plně respektuje tyto principy, je zelený jíl (ten se používá ve formě prášku nebo gelu), ale o tom bude ještě řeč za chvíli.

Zajímavost: Je spousta druhů jílu. Žlutý, růžový, bílý, červený,.. Barva se odvíjí od místa kde se těží, s výskytem a hloubkou se totiž mění i jeho chemická stavba a podle stopových prvků a minerálních látek v jílu obsažených má jíl odlišné zbarvení. Zelený je prý ale ze všech jílů zdaleka nejkvalitnější.

Přírodní kosmetika Argital ze zeleného jíluFirma Argital si pro své logo a jako „maskota“ vybrala želvu. Želva je totiž symbolem dlouhověkosti a odolnosti!

Zajímavost: želva patří ke skupině pravěkých plazů, kteří žili již zhruba před 220 miliony let a přečkali všechny globální katastrofy na Zemi! Dožívají se až 120 let (liší se podle druhu, některé méně – některé dokonce i více let). Proto není divu, že jsou považované za symbol dlouhého života a odolnosti...

Kromě skvělých výrobků podporuje společnost Argital také několik charitativních organizací a sdružení pomáhající lidem, zvířatům a zapojují se také do akcí na ochranu planety.

Složení kosmetiky Argital

Zelený jíl – kouzelná složka

Výroba kosmetiky Argital probíhá na Sicílii, na břehu Středozemního moře, blízko lomu, kde se těží zelený jíl. Jíl je hornina stará miliony let. Je tvořena jílovými minerály, které mají schopnost na sebe vázat škodlivé látky. Navíc jíl obsahuje řadu důležitých a prospěšných minerálních látek a stopových prvků, které vyživují pokožku, chrání ji a zpomalují proces stárnutí. Při pravidelném používání kosmetických přípravků se zeleným jílem se pleť stává pružnější a pevnější. Pokud zvolíte například zábaly či koupele, přispěje to ke zformování pevnější postavy a to i s přibývajícím věkem. Jíl má také úžasné detoxikační a čistící účinky, pohlcuje nečistoty z kůže a volné radikály a je možné jej používat také vnitřně při celkové očistě organismu. Více informací najdete v článku Zelený jíl a jeho široké využití.

A aby toho nebylo málo, uveďme si ještě pár skvělých účinků, kterých je zelený jíl schopen:

  • má silné protizánětlivé a čistící účinky, je skvělý při boji proti akné
  • zmenšuje otoky pod očima a působí proti tvorbě vrásek
  • zpevňuje pokožku dekoltu a lze ho používat také pro vyhlazování strií
  • posiluje vlasy a reguluje jejich nadměrné maštění

Přírodní kosmetika Argital

Dále kosmetika Argital obsahuje:

Rostlinné oleje: nejčastěji se využívá olej mandlový, olej z obilných klíčků a jojobový olej – všechny se získávají lisováním za studena, aby v nich byl zachován co největší počet vitamínů, nenasycených mastných kyselin a živin. Kromě těchto olejů, se v některých výrobcích používá také olej arganový, brutnákový a olej ze šípkové růže. Arganový olej hloubkově regeneruje, vyživuje pokožku i vlasy a pomáhá s odstraněním vrásek. Šípkový olej má rovněž regenerační účinky, zpomaluje proces stárnutí a pomáhá při nejrůznějších kožních problémech. Brutnákový olej je skvělý na vlasy a pokožku a prý je taký skvělý na nervy. ;)

Esenciální oleje se používají vždy ty nejkvalitnější a 100% čisté.

Extrakty z léčivých rostlin: tyto rostliny jsou sbírané ve volné přírodě nebo pěstované podle biodynamického či ekologického zemědělství.

Pramenitou vodu

Bez konzervantů

Kosmetika Argital je vyráběna v menším množství, aby vše bylo co nejčerstvější. Neobsahuje žádné konzervanty. Ty se do běžné kosmetiky přidávají, aby prodloužily její trvanlivost. Používají se například proto, aby omezily růst nejrůznějších mikroorganismů (bakterie, kvasinky, plísně). současně s tím ale ruší také pozitivní účinky v produktu. A dokonce – dlouhodobé používání syntetických konzervačních přípravků může vést k přecitlivělosti či dokonce ke vzniku dermatitidy či jiným kožním problémům.

Produkty Argital

Kosmetika Argital má několik řad přípravků. Jednou z nich je například hypoalergenní řada pro ty, kteří mají velmi citlivou pokožku. Kromě kosmetiky si můžete vybrat také ze zubních past, které (jak jinak) obsahují zelený jíl a další látky, které čistí, posilují a zpevňují dásně, zabraňují tvorbě plaku a chrání zuby proti tvorbě zubního kazu. Šampony se zeleným jílem díky obsahu křemíku dodávají vlasům zdraví, obnovují jejich strukturu a pomáhají proti vypadávání vlasů. A kromě zmíněných výrobků si můžete také vybrat ze sprchových gelů, přípravků pro intimní hygienu a další tělové a pleťové kosmetiky.

Naše nejoblíbenější výrobky

Gel pro intimní hygienu Argital

Skvělou osobní zkušenost máme s intimním gelem značky Argital. Je to jemný rostlinný gel, který obsahuje zelený jíl, esenciální olej Naiouli a kyselinu mléčnou. Niaouli pochází ze stejné skupiny jako Tea tree, a proto po umytí můžete chvíli cítit lehké pálení, které je spíše osvěžující a velmi rychle vymizí. Dezinfikuje, má antibiotické účinky a pomáhá také při problémech s močovým měchýřem.

Olej pro 5 dní ženy

Jak už název napovídá, jedná se o přípravek, který ženám usnadňuje jejich 5 dní v měsíci, tedy období menstruace. Olej pro 5 dní ženy (nebo také krém), ulevují při bolestivé menstruaci. Obsahují v sobě výtažky z mochny husí, mochny nátržník, zelený jíl a další byliny. Více jsme o tomto aromaterapeutickém "zázraku" napsaly v článku Krém a olej pro 5 dní ženy.

Vaginální a pleťový krém

Krém, který se perfektně hodí pro péči o pleť obličeje a zároveň pro jemnou pleť naší intimní oblasti. Krém je pro nás symbolikou toho, že je stejně důležité pečovat o všechna místa s jemnou kůží! Krém je obzvlášť vhodný pro aknózní pleť a velmi se hodí pro použití po holení nebo depilaci.

Maska ze zeleného jílu Argiltubo

Kdo má rád rychlé masky s širokým využitím, pak tato maska je právě ta pravá. Hodí se nejenom na jemnou pleť obličeje, na vlasy, pro bolavé klouby... Opět jsme o ní "musely" napsat celý článek: Argiltubo - maska ze zeleného jílu.

Certifikace

Výčet certifikací a ocenění, které společnost Argital má je ohromující: ICEA, BDIH, DEMETER, ECOCONTROL, LAV a Vegan OK! (Že nevíte, co jednotlivé zkratky znamenají – podívejte se na náš samostatný článek Certifikace a ocenění výrobků.)

Závěrem

Přiznám se, že tvorba tohoto článku se mi značně prodraží. Kromě svých pár „argitalovských oblíbenců“ mám totiž pocit, že si nutně nyní potřebuji pořídit úplně všechno od této značky! Zkrátka po napsání tohoto článku mám pocit, že se musím Argitalem natřít od hlavy (včetně vlasů samozřejmě) až k patě!

 

Zdroje: cosmeticanatura.cz, argital.cz

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jedinečná biodynamická kosmetika Wegwartehof

Produkty z Čekankového dvora (Wegwartehof) hýčkají zdravou pokožku a poskytují zklidnění citlivé, podrážděné a problematické pleti. Jedná se o několik produktů, které můžete využít k péči o celé tělo. Většina přípravků splnila náročné požadavky pro udělení značky Demeter. Dva přípravky z řady jsou "pouze" BIO. Vyrábí se v Rakousku.

Certifikace MADE SAFE

Firma Natracare, vyrábějící hygienické pomůcky pro menstruaci a potřeby pro ženy v období šestinedělí, se nově pyšní oceněním MADE SAFE. Co tato certifikace znamená a zaručuje?

Eva Urbanová: "Mým cílem je mít zhruba 30 stálých kusů oblečení, nic víc."

Eva Urbanová je pro mne symbolem úspěšné podnikatelky, která podniká v tom, co ji baví a zároveň tím napomáhá tomu, aby svět byl o něco lepší. Ve svém internetovém i kamenném obchodě Nila totiž prodává módu, šperky i praktické bytové doplňky, které pochází z rozvojových zemí z malých dílen či místních podniků. Eva sama jezdí po světě a vyhledává nové produkty pro svůj obchod a můžeme si tak být jisti, že jde opravu o fairtrade podnikání, kde mezi výrobcem a prodejcem není x překupníků. Zároveň s rozjetím tohoto podnikání stihla Eva založit rodinu, s manželem čekají již druhé dítě a mají psa Karlíka.

Kompostovatelné papírové tašky Tütle

Jak a do čeho balit objednávky? V naší společnosti Maluna.cz samozřejmě razíme heslo: ekologicky! Chceme, abychom při balení zásilek nevytvářeli zbytečný odpad, zásilky byly balené v ekologických materiálech a přesto vypadaly hezky.