Krém a olej pro 5 dní ženy

Kosmetická značka Argital představila dva nové produkty: olej a krém z mochny a zeleného jílu. Ty ženám přinášejí úlevu v době jejich menstruace. A proč název pro 5 dní ženy? Neboť právě tolik dní trvá průměrná doba menstruace.

Bylinkový „koktejl“, který léčí

V obou produktech jsou účinné složky a bylinky – pojďme se na ně podívat:

  • gel ze zeleného jílu
  • extrakt z kořene mochny nátržníku
  • mochny husí
  • hluchavky bílé
  • šalvěje muškátové
  • přesličky
  • medvědice lékařské
  • a další…

Mochna husí a mochna nátržníková zklidňují a ulevují od bolesti v podbřišku, zmírňují příliš silné krvácení a mohou také mírně zkrátit příliš dlouhou a vysilující menstruaci.

Mochna husí a mochna nátržníková zklidňují a ulevují od bolesti v podbřišku, zmírňují příliš silné krvácení a mohou také mírně zkrátit příliš dlouhou a vysilující menstruaci. Extrakt z hluchavky bílé, šalvěje muškátové, přesličky a medvědice lékařské působí také příznivě na ženské pohlavní orgány. Navíc šalvěji muškátové se přezdívá „ženská bylinka“, umí zmírnit napětí a má také mírné antidepresivní účinky (což se v době menstruace, ale i před ní, jistě hodí!).

Aby se bylinné výtažky vstřebaly do pokožky, je zde mandlový a avokádový olej a gel ze zeleného jílu. Jíl má navíc protizánětlivé a chladivé účinky a mírní bolest svalů. Ale to stále není vše. V krému i oleji jsou esenciální oleje (vanilka, ylang-ylang a levandule), které krásně žensky voní! Ano, tolik je toho v jednom produktu (opravdu doslova „bylinkový koktejl“). Příroda je mocná čarodějka a její namíchané koktejly jsou skutečně léčivé (i když se nyní oficiálně nahlas o léčivých účincích mluvit nesmí).

Maliník
Kolik "ženských" rostlinek najdete hned za rohem svého domu?

Bylinkové zajímavosti

Mochna husí bývá často označovaná za plevel a přitom má tak úžasné účinky pro naše zdraví! O její velké léčivé síle se vědělo již kdysi, proto také dostala latinské pojmenování potens – „mocná“. A například za první světové války se uvažovalo, že prášek z jejího kořene se stane povinnou součástí lékárniček, neboť skvěle hojí krvácející rány. Myslím, že bychom se měli vážněji zamyslet nad slovem „plevel“.

Šalvěj muškátová má estrogenu podobné účinky, kterých lze například velmi dobře využít v přechodu, kdy pomáhá vyrovnat se s návaly horka a ovlivňuje také kolísání nálad. A dokonce pomáhá odbourávat stres a napětí.

Hluchavce bílé se dříve přezdívalo hluchá kopřiva, neboť svým vzhledem právě kopřivu připomíná, ale na rozdíl od ní nežahá. Z hluchavky bílé je možné získat i nažloutlé barvivo a možná právě proto se dříve používala jako přeliv na plavé vlasy.

I přeslička ale se svými léčebnými schopnostmi nezaostává. Již kdysi se používala proti zánětlivým onemocněním, při chorobách močového ústrojí, k urychlení hojení ran, k léčbě vředů a popálenin, léčbě ledvin a tuberkulózy atd. A dokonce také jako prevence proti rakovině.

Medvědice lékařská je velmi podobná brusince a má podobné účinky: léčí zejména zánět močového měchýře, ale umí také pomoci vyloučit ledvinové kameny. Lidovým názvem se v angličtině označuje jako „bearberry“ tedy bobule pro medvědy a je tedy jasné, kdo s oblibou tyto bobulky konzumuje. Kromě medvědů ale chutnají prý také Laponcům, kteří kromě plodů používají také listy, ze kterých získávají černé barvivo. Oproti tomu američtí indiáni tyto listy používali pro obřadní léčebné účely. Kouřili je ve směsi s tabákem jako tzv. věšteckou bylinu nebo je samostatně používali jako vykuřovadlo k navození povznášejících psychických stavů.

Olej a krém z mochny a zeleného jílu přinášejí ženám úlevu v době jejich menstruace.

Co si tedy vybrat – krém nebo olej?

Vraťme se ale zase zpátky od Indiánů k oleji a krému pro 5 dní ženy… Který je tedy lepší a který si vybrat? Záleží na vás, krém i olej mohou být používány samostatně nebo společně, protože tyto přípravky se vzájemně doplňují a jejich účinky se společným použitím zvyšují.

Použití
I když se přípravek jmenuje 5 dní, nemusíte jej používat pouze v období menstruace. Naopak – je vhodné s aplikací začít zhruba týden před očekávaným příchodem menstruace. Menstruační obtíže pak budou mnohem slabší nebo se nemusí dostavit vůbec.

U oleje aplikujte 2-3 kapky na podbřišek alespoň dvakrát denně. Krém se používá taktéž dvakrát denně v menším množství. Při aplikaci se doporučuje lehce vmasírovat krouživými pohyby do pokožky podbřišku. Už jen samotný krouživý pohyb napomáhá zlepšit cirkulaci tekutin v tkáních. (Kroužit by se mělo po směru hodinových ručiček.) Kromě podbřišku můžete ale krém či olej použít také na bedra či stehna. Některé ženy totiž pociťují bolest při menstruaci také ve spodní polovině zad a napětí na vnitřní straně stehen.

Oba výrobky i další kosmetiku značky Argital najdete v eshopu Kalíšek.cz: Olej pro 5 dní ženy / Krém pro 5 dní ženy.

Zdroje: magazin.biooo.cz , www.cosmeticanatura.cz, www.bylinkyodpavlinky.cz, www.zahradnictvikrulichovi.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Prohřátím na bolestivou menstruaci

Blíží se „vaše dny“ a začínáte propadat panice, jak moc to zase bude bolet? Málokterá žena prožívá dnes menstruaci úplně v klidu a vyrovnaná. Stále více žen a bohužel i dívek trpí bolestmi podbřišku, u některých tyto bolesti vystřelují až do zad nebo končetin. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak si můžete alepsoň dočasně od bolesti ulevit.

Endometrióza

Jedná se o poměrně novou nemoc, prvně byla popsána v roce 1860. Současná klasická medicína ale stále nemá přesnou odpověď na otázku, jak a proč endometrióza vzniká. Proto není na škodu čerpat informace i odjinud, například z medicíny holistické. Tomuto odvětví medicíny se věnuje například bývalá gynekoložka MUDr. Christiane Northrup. Ta v roce 1985 založila zdravotní středisko pro ženy (Women to women - Ženy ženám). Ve svém zdravotním středisku učí a ukazuje, jaký vliv má na nemoci myšlení, životní styl, strava a náš přístup k sobě samé.

Zkušenosti s bylinným vaginálním tělískem

Zkušenosti různých žen s bylinným vaginálním tělískem. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete. Mohou vám pomoci v případě, že se rozhodujete, zda si vaginální tělísko koupit nebo hledáte, zda má někdo podobnou zkušenost jako vy.