Julie alias @denik_porodnibaby: Bylinnou napářku bych doporučila všem ženám

Julie studuje obor porodní asistentka. Prostřednictvím instagramového účtu @denik_porodnibaby se snaží poukázat na důležitost porodní asistence. Tuhle práci si zamilovala a schopnosti ženského těla ji fascinují. Aby si rozšířila obzory a mohla rodičkám zkušeně poradit, vyzkoušela ženskou bylinnou napářku. Zpočátku byla skeptická, ale voňavá procedura jí pomohla s menstruačními bolestmi. "Napářka je pro mě i formou relaxace. Kombinace tepla a vůně bylinek je dokonalá," hodnotí Julie.

V mnoha lidech vzbuzuje tento produkt nedůvěru, je na ně moc „ezo“ nebo je prostě nezaujme. I já jsem mezi tuto skupinu lidí patřila a byla jsem trošku skeptická, co se týká benefitů napářky, ale zvědavost byla silnější. Taky jsem ji chtěla vyzkoušet z důvodu mého budoucího povolání porodní asistentky, abych měla s napářkou osobní zkušenost a mohla ji případně doporučit svým klientkám. Napářku jsem zkoušela několik týdnů. Aplikovala jsem vždy před menstruací a párkrát i po menstruaci. Výsledný efekt mě opravdu překvapil!

Napářka nemá vliv pouze na menstruační cyklus, může pomoci při kvasinkových infekcích, během porodu, v předporodním období i v šestinedělí. Já jsem největší efekt pocítila v oblasti bolestivosti menstruace. U cyklů, kdy jsem aplikovala napářku pár dní před začátkem menstruace, byla bolestivost výrazně nižší. Napářka je pro mě i formou relaxace. Kombinace tepla a vůně bylinek je dokonalá.

Bylinná napářka Steamy
Bylinná napářka Steamy

Během porodu dokáže žena díky teplu a vůni bylinek krásně zrelaxovat, což má velký vliv na její psychiku, která je u porodu zásadní. Napářka uvolňuje svaly pánevního dna, změkčuje hráz a tím snižuje riziko porodního poranění, zlepšuje cirkulaci krve v malé pánvi. Může pomoci i při nepostupujícím porodu.

Napářku bych doporučila ženám všech věkových kategorií. Pravidelné napařování má pro ženy spoustu zdravotních benefitů.

julie_bischofova
Julie Bischofová
Studentka oboru porodní asistence na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity

Julie je studentkou porodní asistence na Lékařské fakultě MUNI v Brně. Prostřednictvím instagramového účtu se snaží poukázat na důležitost porodní asistence, přiblížit veřejnosti, co zahrnuje studium, praxe a povolání porodní asistentky. I když se k oboru porodní asistence dostala náhodou, tak si ho naprosto zamilovala. O tom, jak je ženské tělo fascinující a dokonalé, se přesvědčuje každý den při studiu i na praxi v nemocnici.

IG @denik_porodnibaby

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ženská bylinná napářka

Vaginální bylinná napářka je pro mě rozpomínání se na to, co ženy dříve znaly a co v dřívějších dobách bylo běžnou praxí. Dnes pro nás tento „návrat ke kořenům“ může být příjemnou očistou, kterou si můžeme pro své nejdražší klenoty dopřát. Pomocí různých směsí bylinek si žena čistí pochvu a také dělohu. Kromě detoxikačních účinků má ovšem tato metoda mnoho dalších přínosů...

Lékaři a bylinná napářka

Bylinná napářka je zcela přírodní ozdravná cesta pro ženské intimní partie. Názory lékařů na ni se různí a v tomto článku se podíváme na argumenty pro a proti vaginální napářce.

Vaginální vykuřování

Již několikrát jsme se na našem webu věnovaly tématu vaginální bylinné napářky. Existuje i další podobný typ očisty bylinkami a tím je vaginální vykuřování, při kterém se pro očistu lůna používají směsi bylin a kadidla. Tento způsob očisty je hojně využívaný například v Indonesii, kde se jedná o proceduru, kterou si můžete dopřát i v salonech krásy.