Recenze - troje menstruační kalhotky a první měsíčky

Desetiletá slečna se začínající menstruací vyzkoušela troje různé menstruační kalhotky: růžové Mercus Everyday Light, černé Love Luna Full a černé Snuggs classic pro silnou menstruaci. Které u ní vyhrály? Jak se osvědčily v noci, ve škole a jak obstály v pračce?

Moje dcera nebyla nikterak překvapená, když se jí ohlásila její první menstruace v 10 letech. S ročním předstihem jsme probraly všechny důležité informace, a to zcela bez ostychu, přirozeně, třeba i s kapkou humoru – když jsem jí vyprávěla o těch regulérních socialistických vložkách čili vatových kládách balených v jakési síťovině, moooc se těšila na super absorbent cool menstruační kalhotky z nabídky maluna.cz.

Pro její první zkušenosti jsme se společně rozhodly pořídit 3 různé typy menstruačních kalhotek - růžové Mercus Everyday Standard, černé Love Luna Full a černé Snuggs classic pro silnou menstruaci. U dcery jednoznačně vítězí (hodnoceno po několika měsících) růžové Mercus Everyday Standard – jsou určeny jako ochrana pro ty slabší dny, ale když je dcera vyzkoušela při střední menstruaci i na noc, bylo vše v pořádku. Kalhotky mají robustnější vzhled i silnější strukturu na těch místech, kde je ochrana žádoucí – a dcera se v nich prý cítí nejlépe z těch tří, které se rozhodla vyzkoušet. Při silné menstruaci raději volí k těmto kalhotkám na noc vložku. Má ale jistotu, že se nikde nic neprosákne. Mimochodem, obávala jsem se, že růžové kalhotky budou brzy samý flek, ale přestože pereme v ekologických pracích gelech, materiál nezklamal a lze uspokojivě vyprat.

Absolutně spolehlivé i v noci na spaní, bez vložky i při silné menstruaci, jsou Snuggs. Jen ten classic střih shledává dcera příliš „vykrojeným“ (v 10 letech měří 163 cm). Přesto je možno Snuggs použít v noci i během dne bez obav, jen příště by prý volila střih vysoký. Ten nejspíš pořídíme, protože troje kalhotky po celou dobu menstruace nejsou samozřejmě dostačující, resp. není to příliš praktické, minimálně další troje by byly třeba. Aby se cítila opravdu komfortně, na 24 hodin by troje kalhotky potřebovala protočit.

Kalhotky Love Luna Full – pro ženy se silnou menstruací se dceři příliš neosvědčily na noc bez další ochrany. Co se ovšem osvědčilo, je vzít si na návštěvu či do školy tyto kalhotky s vložkou, kterou lze na toaletě poté, co doslouží, vyřadit, a s komfortním pocitem pak školní den dokončit jen s kalhotkami. Tento typ používá dcera nejraději bez další ochrany při slabších dnech.

Moc děkujeme Iloně a jejím vstřícným kolegyním, které s námi některé detaily konzultovaly, za skvělý obchod a nasazení pro věc, zásilka dorazila též s menstruačním kalendářem pro dívky, který dcera se zájmem prozkoumala. Je to paráda, prostě se to zvládlo v pohodě a v pohodě pokračujeme…

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Nejlepší menstruační pomůcky pro první menstruaci

Každá dospělá žena, která chce poradit mladé dívce s výběrem hygienických pomůcek pro zvládnutí první menstruace, asi automaticky sáhne k produktům, které je sama zvyklá používat. Maminky, tety, babičky, starší sestry, pojďme si rozšířit obzory, co je dnes na trhu k mání a kam pokrok ve světě menstruace dospěl od dob, kdy jsme samy dostaly na pomoc první vložku (a kdy ty šťastnější – později narozené – už obdržely vložku s lepicí páskou :-)).

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Menstruační literatura

Název článku by přesněji měl znít: Menstruační literatura pro dívky, ženy (a také pro muže!). Na našem menstruačním blogu nesmí chybět zmínka o důležitých knihách, které se zaobírají tématem menstruace. Pojďme si jednotlivé knihy představit a říct si, proč stojí za přečtení a za kousek místa ve vaší knihovničce.