Obnova a rovnováha zdravého poševního prostředí

Jaké pH nejvíce prospívá poševnímu prostředí? Jak udržovat pochvu zdravou, předejít nepříjemným výtokům a svědění? Jakou intimní kosmetiku používat a nebát se, že si spíše uškodíme?

V chemii je pH ukazatelem toho, jak moc je daná věc kyselá či naopak zásaditá. pH 7 se považuje za neutrální, méně než 7 je považováno za kyselé a pH větší než 7 je zásadité. Poševnímu prostředí nejvíce prospívá pH okolo 4 a v takovém prostředí se také daří laktobacilům (mléčné bakterie). Ty chrání vnitřní prostředí pochvy od nepříznivých vnějších vlivů. Při vyšším pH ale začínají tyto prospěšné bakterie umírat a naopak se začíná dařit škodlivým bakteriím. Při vyšším pH se rovněž zvyšuje náchylnost k přenosu některých pohlavních infekcí a možnost onemocnění bakteriální vaginózou. Tu doprovází nepříjemný zápach, avšak často bývá zaměňována za kvasinkovou infekci. Co je to bakteriální vaginóza a jak se liší od kvasinkové infekce?

Ve zmíněném článku se zabýváme tím, co může vaginální potíže vyvolat. Mezi negativní faktory patří i nevhodná intimní kosmetika. Wendy Strgar objevila nedostatky intimní kosmetiky, běžně dostupné v obchodech, doslova "na vlastní kůži". Poté, co jí lubrikační gely opakovaně způsobovaly potíže v intimní oblasti, vyvinula svou vlastní značku intimní kosmetiky - Good Clean Love. Výrobky řady Bio-Match™ byly navrženy tak, aby předcházely vaginálním potížím, udržovaly zdravé poševní prostředí a potlačovaly výskyt nepříjemného zápachu.

Good Clean Love – lubrikační gely na vodní bázi a přípravky určené k intimní hygieně. Výrobky Good Clean Love – lubrikační gely na vodní bázi a přípravky určené k intimní hygieně.

Inspirace přírodou

Speciální technologie Bio-Match™ (Bio-Matched Technology™) napodobuje přírodu a lidské tělo. Při výrobě se vědci opírali o moderní výzkum o tzv. biomimikrách. Obecně to znamená, že vědci a výzkumníci pozorují, jak co v přírodě funguje a poté svá zjištění do svých vynálezů zapracovávají. Zmínit můžeme například budovy stavěné po vzoru termitišť, rychlovlak ve tvaru zobáčku ledňáčka, rychlý mozek sarančat, kterým se inspiroval automobilový průmysl a podobně (více si můžete přečíst v článku Bionika).

Wendy Strgar prohlásila: "Je pro nás důležité, že naše výrobky jsou nejen zdravotně nezávadné, ale navíc přispívají k obnově a rovnováze intimního prostředí. To bylo důvodem, proč jsme se při vyvíjení našich výrobků propojili s odborníky a společně vytvořili řadu produktů Bio-Match™."

Lubrikační gely Good Clean Love ve vědeckém výzkumu

V roce 2012 byly lubrikační gely Good Clean Love zařazeny do studie o lubrikačních gelech financované Národním institutem zdraví. Při výzkumech se zjistilo, že běžné ingredience obsažené v lubrikantech obsahují velké množství tzv. petrochemikálií (látky vyrobené ze surové ropy či zemního plynu, které jsou vysoce inertní a nepřinášejí tak kůži žádnou hodnotu; jsou to ty samé látky, které se používají jako palivo pro auta), které poškozují tkáně genitálií. Při výzkumu se také ukázalo, že pouhé jedno použití takových produktů, zvyšuje riziko vaginálních infekcí. Oproti klasickým lubrikačním gelům, obstály lubrikační gely Good Clean Love na výbornou. Zjistilo se, že tyto lubrikanty jsou nejbezpečnějšími na trhu a také to, že jejich složení má příznivý a dokonce ozdravující vliv na poševní prostředí. Po tomto zjištění majitelé firmy společně s vědci vyvinuli speciální řadu Bio-Match™.

Jak produkty Bio-Match™ Restore a Balance pracují?

Obě řady výrobků jsou navrženy tak, aby pečovaly o intimní oblast a to jak o tu vnitřní, tak o tu vnější - genitální oblast. Obsahují stejný typ laktobacilů a napodobují tak složení, které má tělo se správným poševním pH, množství soli a přirozenou schopnost zvlhčení.

Balance & Restore – propojení vášnivé lásky a vědecké technologie Bio-Match™.

Bio-Match™ RESTORE: Obnovující lubrikační gel

Jak se Obnovující lubrikační gel liší od ostatních lubrikačních gelů Good Clean Love? Lubrikační gel Téměř naháGuilty Pleasure jsou víceúčelové lubrikační gely na vodní bázi určené pro běžné užití během intimních chvilek. Mají přírodní složení, neobsahují parabeny, petrochemikálie a vědeckým výzkumem byly uznány jako nejbezpečnější lubrikační gely na trhu. Všechny lubrikační gely značky Good Clean Love dodržují správné vyvážení soli a nemění přirozené pH poševního prostředí. Obnovující lubrikační gel Bio-Match™ Restore navíc obsahuje další přísady, které byly speciálně navrženy tak, aby napomáhaly přirozené obnově pH prostředí.

Jak poznám že obnovující lubrikační gel Bio-match restore funguje?

Mnoho žen, které mají vyšší hladinu pH v pochvě, mohou ucítit působení produktu velmi rychle. Popisují, jak po nanesení lubrikačního gelu cítí v intimní oblasti teplo a jemné mravenčení. Postupně se tyto reakce zmenšují. To, že cítíte jemné mravenčení a teplo, je v pořádku a znamená to, že se vaše intimní oblast znovu nastavuje na zdravé prostředí s jemu přirozeném pH, které oblast chrání před patogenními bakteriemi. (Tyto reakce mohou nastat i při použití jiných produktů vyrobených pomocí technologie Bio-Match™: Intimní mycí gel či Obnovující vlhčené ubrousky.)

Mohou Bio-Match™ lubrikační gel používat i ženy při menopauze či velmi citlivé ženy?

Obnovující lubrikační gel Bio-Match™ je ideální pro denní použití pro ženy, které zažívají chronickou vaginální suchost (například po těhotenství, před, během nebo po menopauze, po chemoterapii a při dalších problémech). Pro ženy, které jsou citlivé, je obnovující lubrikační gel Bio-Match™ vhodný, neboť je zcela bez parfemace, je na vodní bázi a navíc obsahuje zklidňující rostlinné složky.

Bio-Match™ RESTORE Obnovující lubrikační gel můžete zakoupit v našem eshopu.

Bio-Match™ BALANCE: Intimní mycí gel

Intimní mycí gel je určený k mytí intimní oblasti, aniž by došlo k narušení ideálního pH pochvy - to opět zajišťuje technologie Bio-Match™. Gel je možné používat jako součást každodenní hygieny. Obsahuje zklidňující rostlinné látky, čistí a hydratuje.

Jak se intimní mycí gel liší od běžného mýdla?

Použití intimního mycího gelu je stejně snadné, jako použití běžného tekutého mýdla, avšak narozdíl od toho klasického mýdla je tento gel šetrným a bezpečným řešením pro vaši intimní hygienu. Udržuje zdravou poševní kyselost, slanost, podporuje zdravou rovnováhu laktobacilů v pochvě, osvěžuje, chrání před bakteriálními infekcemi, nepohodlím a nepříjemnými pachy - působí jako přirozený deodorant.

Bio-Match™ BALANCE Intimní mycí gel můžete zakoupit v našem eshopu.

Bio-Match™ BALANCE: Obnovující intimní ubrousky

Intimní ubrousky jsou navrženy tak, aby očišťovaly intimní oblast a zároveň nenarušily správné pH v pochvě. Stejně jako další produkty značky Good Clean Love, i tyto ubrousky byly vyrobeny pomocí speciální technologie Bio-Match™, díky které výrobky odpovídají správnému pH a množství soli v pochvě. Ubrousky je možné používat každý den, neboť obsahují pouze přírodní složky a zároveň čistí, hydratují a působí jako přirozený deodorant. Balení obsahuje 12 zvlášť zabalených ubrousků, které se tak skvěle hodí na cesty.

Jak se tyto ubrousky liší od jiných vlhčených ubrousků?

Na rozdíl od jiných ubrousků, které často obsahují umělá aromata a slouží převážně k tomu, aby zamaskovaly nepříjemný zápach, ubrousky Bio-Match Rebalance očišťují, obnovují přirozené poševní pH a tím odstraňují zápach - bez použití škodlivých chemických látek.

Kdy mohu Obnovující intimní ubrousky používat?

Nemáte možnost se po tréninku osprchovat? Potřebujete se osvěžit před večerní schůzkou? Potřebujete se zkrátka cítit lépe a svěže? Obnovující intimní ubrousky jsou ideálním řešením, když potřebujete obnovit pocit svěžesti a nemáte dostatek času na sprchu. To se může stát na cestách, při kempování nebo po návštěvě posilovny. Ubrousky jsou také skvělým řešením očisty během menstruace. Jsou diskrétně balené a můžete je tak mít kdykoli po ruce!

Je možné Obnovující intimní ubrousky splachovat?

Ubrousky splachovat nedoporučujeme. Ve skutečnosti i ubrousky, které jsou označené jako „splachovatelné“, mohou zavinit ucpání odpadů či znečistit životní prostředí. Ubrousky obecně mají příliš hustou strukturu, která se ve vodě nerozkládá tak snadno. Ubrousky proto vyhazujte, stejně jako tampony a vložky, do koše, avšak nemusíte mít obavy – ubrousky jsou biologicky odbouratelné!

Jsou Obnovující intimní ubrousky parfemované?

Ubrousky neobsahují žádná umělá aromata či syntetické vůně, které často způsobují podráždění v intimní oblasti, alergickou reakci či infekci. Tyto ubrousky obsahují pouze přírodní složky, které jsou k pokožce šetrné, zklidňují ji a díky levandulovému oleji mají lehkou svěží vůni.

Jsou Obnovující intimní ubrousky vhodné také pro vegany?

To si pište! Wendy Strgar je náležitě hrdá na to, že ubrousky jsou 100% veganské. Neobsahují ani žádné deriváty ropy a parabeny a vy si tak můžete být jistí, že o své tělo správně pečujete.

Bio-Match™ BALANCE Obnovující intimní ubrousky můžete zakoupit v našem eshopu.

Upozornění: Pokud při používání produktů Good Clean Love cítíte lehký diskomfort, je tomu tak proto, že pH pochvy je vyšší, než by mělo být. Může tomu tak být v důsledku bakteriální vaginózy. (Více informací najdete v článku Vaginální mykóza nebo bakteriální vaginóza?). Bakteriální vaginóza se vyskytuje velmi často, avšak většina žen často ani neví, že jí trpí. Produkty Good Clean Love uvádějí poševní pH do normálu a vlivem toho je možné cítit lehké podráždění. Toto podráždění ovšem není špatně. Například u běžných lubrikačních gelů toto podráždění způsobují chemikálie, které jsou v gelech obsažené. Celá řada Good Clean Love má ale vyvážené a přírodní složení, proto je toto podráždění důkazem toho, že se pH navrací do normálu a poševní prostředí se obnovuje.

Text byl volně přeložen z webových stránek značky Good Clean Love.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Lubrikační gel: Ano? A jaký?

Pro ženu je velmi důležité, aby při milování byla dostatečně vzrušená, jinak se pro ni mohou sexuální hrátky stát spíše bolestí než radostí. A shodneme se jistě na tom, že "příprava na sex" většinou trvá ženě déle než muži. Vypomoci si proto může vhodným lubrikantem...jenže který lubrikant, z toho velkého množství na trhu, je pro nás nejlepší?

Milostné umění napříč staletími - 1. díl

Zajímalo vás někdy jak asi vypadala erotika napříč dějinami lidstva? Nás ano, a proto jsme připravili tuto sérii článků. Dozvíte se například o nejstarším pornografickém komiksu, o posvátných prostitutkách nebo také o dlouhých milostných předehrách v domorodých kmenech.