Tělové svíčky jako podpora imunity

Podzimní a zimní období může dát našemu zdraví docela zabrat. Abychom se vyhnuli nachlazení a rýmě, je potřeba celkově zlepšit imunitu a zvýšit naši obranyschopnost. Kromě doplňků stravy mohou být skvělým pomocníkem ušní a tělové svíce.

Co jsou tyhle svíčky zač? Ušní a tělové svíčky se od klasických svíček na svícení (či dnes již spíše na ozdobu interiéru) liší mnoha vlastnostmi - hlavně tím, že jsou duté, neobsahují knot a jsou šikovnými pomocníky v alternativní léčbě různorodých nemocí. Pro více informací si o nich můžete přečíst třídílný článek, první díl najdete na Ušní a tělové svíčky - Odkud se vzaly?.

Prevence a zlepšení imunity

Pro zvýšení naší obranyschopnosti a posílení imunitního systému se tělové svíce skvěle hodí. Používejte je pokud trpíte:

  • častými virózami
  • záněty horních či dolních dýchacích cest
  • angínami
  • ekzémy či kožními problémy, které jsou způsobené oslabenou imunitou či jako přecitlivělá reakce na stres

Tělové svíčky se vyrábí čisté, ale také s příměsí různých éterických olejů. Pro posílení imunity nejvíce doporučujeme použít tyto tělové svíčky:

  • čisté
  • levandulové
  • mandarinkové (ty jsou zvláště výborné pro děti!)

Tělové svíce HOXI na podporu imunity

Postup:
Pro zvýšení imunity a jako prevenci stačí používat jednu tělovou svíci denně po dobu jednoho týdne v měsíci. Střídejte svíce následujícím způsobem: první den přiložte tělovou svíčku nad pupek, druhý den na brzlík. Takto dokola po dobu jednoho týdne.

V případě probíhajícího akutního onemocnění doporučujeme zvýšit počet tělových svící na dvě až tři denně. První den použijte jednu tělovou svíci nad pupek a druhou na brzlík. Další den použijte tělové svíce tři: jednu nad pupek, druhou na brzlík a třetí opět nad pupek. Opakujte, dokud nedojde ke zlepšení potíží.

Důležité: Pokud máte zvýšenou teplotu (nad 37,5°C) či horečku, nedoporučujeme tělové svíce používat. Použití tělových ani ušních svící nenahrazuje péči lékaře!

Nachlazení a rýma

Při nachlazení a rýmě se používají svíce ušní. Ty mají téměř okamžitý účinek. Zeslabují projev nachlazení nebo rýmy, a především zkracují dobu onemocnění. V případě opakovaných zánětů horních cest dýchacích můžete použít ušní svíce i jako prevenci na posílení imunity a snížení četnosti onemocnění.

Při rýmě a nachlazení nejvíce doporučujeme použít tyto ušní svíčky:

  • čisté
  • meduňkové

Postup:
Doporučujeme ušní svíce používat do vymizení potíží (přibližně po dobu jednoho týdne, spotřebujete přibližně 14 kusů ušních svící).
První den použijte dvě ušní svíce. Jednu přiložte na brzlík, jež celkově povzbuzuje imunitní systém a tu druhou přiložte mezi obočí (na místo „třetího oka“). Další den použijte zase dvě ušní svíčky. Ty postupně přiložte na oba spánky. Nejsnadněji se vám svíčky budou aplikovat, když si lehnete na levý bok a svíčku přiložíte na spánek. Poté na pravý bok a přiložíte druhou svíci. Tuto proceduru opakujte zhruba týden či méně dní při dřívějším uzdravení.

Při nachlazení a rýmě se hodí meduňkové tělové svíce.

Zánět vedlejších dutin

Zánět vedlejších dutin se vyskytuje většinou jako komplikace zánětu horních cest dýchacích a běžné rýmy. Rovněž se může jednat o infekční onemocnění, které má svůj původ v onemocnění např. zubního kanálku. Ušní a tělové svíce mohou při zánětu pomoci urychlit celý průběh zánětlivého procesu.

  • V případě zánětu dutin v kosti čelistní (pod okem), aplikujeme 1ks ušní svíce pod každé oko přímo na čelistní kost (celkem 2ks ušních svící).
  • V případě zánětu dutin v kosti čelní (nad obočím), aplikujeme 1ks ušní svíce nad každé obočí na čelní kost (celkem 2ks ušních svící).

Doporučujem vybrat si v případě obtíží se zánětem dutin z těchto ušních svící:

  • čisté (bez esenciálních olejů)
  • s Tea Tree

Před aplikací ušních svíček na dutiny doporučujeme použít jednu tělovou svíci na brzlík. Svíce aplikovaná na toto místo pomáhá aktivovat imunitní systém a také posiluje tělo v boji proti infekcím.

Vybrat si můžete z těchto tělových svící:

  • čisté (bez esenciálních olejů)
  • s meduňkou

Při akutních zánětech dutin můžeme ušní svíce aplikovat denně, dokud zánět neustoupí. Po aplikaci ušních svící na dutiny je možné, že se spustí nebo zvýší "vytékání" hlenů z nosu. Tento efekt je velmi žádoucí.

Pokud jsou záněty chronické, doporučujeme pravidelnou aplikaci ušních svící na místa, kde se zánět dutin projevuje nejčastěji, alespoň dvakrát týdně podle výše uvedeného postupu.

Tělové svíčky a sdílení

Kouzlo tělových a ušních svíček je také v tom, že na mnoho míst si je nemůžete aplikovat sami, ale musí vám někdo pomoci. Nejčastěji to tedy probíhá tak, že ležíte a někdo blízký vám svíci zapálí, přiloží a hlídá, zda je vše v pořádku. Takový čas se může stát malým domácím rituálem, kdy si užijete to, že o vás jiný člověk pečuje. Pro oba je to zastavení v klidu - můžete zvolit ticho, ale také si můžete povídat, to je již na vás. Důležité je, aby vám byl celý proces příjemný. Rozhodně doporučujeme ztlumit umělé světlo, protože hořící svíčka sama vydává krásné teplé světlo. Navíc jemně šumí, což oceníte hlavně při aplikaci na spánky.

Tělové i ušní svíčky najdete na e-shopu Maluna.cz a můžete si je přijít vybrat také do obchodu v Praze, Tusarova 25. Všechny zmíněné varianty jsou k dispozici.

Zdroj Hoxi.cz.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Bylinky, které se nám můžou hodit na podzim

Chladná rána, ještě stále trochu teplé dny, jasné vody,…ano, začal podzim, moje nejoblíbenější roční období, a s ním do mnoha domácností dorazilo škrábání v krku, rýma, pokašlávání a další neduhy. Abychom si mohli podzim užít naplno v přírodě a ne doma v posteli, je dobré podpořit imunitní systém. Ve svém dalším článku vás seznámím s několika bylinkami, které vám v tom parádně pomohou, a také s těmi, které vás podpoří v boji s „podzimními“ nemocemi. A samozřejmě nebudou chybět ani tipy, jak je co nejefektivněji zpracovat.

Ušní a tělové svíčky - díl 1. Odkud se vzaly?

Není svíčka jako svíčka! Ušní a tělové svíčky se od důvěrně známých, běžně dostupných svíček liší mnoha vlastnostmi, např. tím, že neobsahují knot, jsou duté a u romantické večeře si s nimi moc dlouho neposvítíte. K čemu jsou tedy dobré?