Tereza Tara: "Každý den mého života je vzácný"

Přemýšleli jste někdy o tom, jak prožívají své ženství a také menstruaci ženy, které pořádají semináře o ženství či pomáhají jiným ženám hledat ženskou podstatu? Přečtěte si rozhovor s Terezou Tarou, autorkou filmu Hormonální akvárium.

Jaká byla tvoje cesta ke spokojenému ženství? Co bylo na této cestě zásadní?

Od dětství mě zajímá spiritualita, která je přirozenou součástí života. Jsem tím, kdo jsem, skutečně, doma i ve společnosti? Cítím větší a větší spojení s Jednotou, poznávám, co mě přivádí k sobě a co mě odvádí. Pro mě, jako velmi aktivní ženu, je důležité mít čas na sebe a ctít svou přirozenost, krásu, umění, kreativitu a autenticitu. Být skutečně svobodná.

Je nějaká kniha nebo film, který tě ovlivnil na tvé cestě ženy a který bys případně ráda doporučila jiným ženám?

Hormonální akvárium, Početí, Be Loved a další mé filmy. Filmy, které sama točím, jsou pro mě vždy transformační. Při natáčení se dozvídám více o sobě a o světě, dozrávám a vím, že podobně působí na mé publikum. Filmy mají vícero rovin, takže je dobré vidět je vícekrát, proto také pořádám kurzy, kde s tématy pracuji do hloubky.

Setkáváš se v rámci své práce s mnoha ženami. Jaké potíže tyto ženy nejčastěji řeší?

Cítím, že mám dar inspirace. Přichází ženy, které chtějí prožívat samy sebe, objevit svůj talent, poslání, prožívat se svobodně v ženském těle. V tanci, aktivní meditaci, uměleckém projevu, vášni, v radosti se dozvídat více o tom, kdo jsou. Vedu kurzy Tara Trance, kde využívám spektrum technik, které podporují ženské zdraví, intuici a přirozenou spiritualitu. To má vliv na všechny oblasti života. Ženy z mých kurzů většinou zkrásní a také spontánně a snadno otěhotní. Z toho mám velkou radost.

Tereza Tara - lektorka ženských kurzů

Jak prožíváš svou menstruaci? Máš nějaký tip jak si menstruaci zpříjemnit?

Menstruace je pro mě příjemná. Většinou si rezervuji dva tři dny jen pro sebe a věnuji se tomu, na co mám chuť, nebo ničemu. Což prakticky znamená, že naslouchám tomu, co přichází a jsem. Dělám to tak několik let a vždy načerpám mnoho energie a inspirace pro nový cyklus.

Jaký typ hygienických pomůcek ti při menstruaci vyhovuje? Vyzkoušela jsi menstruační kalíšek?

Když ještě o kalíšku v Čechách nikdo nevěděl ani se nedal běžně koupit, přivezla moje kamarádka z Kanady bednu plnou kalíšků. Od té doby ho používám. Mám ráda jednoduché věci. Je to elegantní a ekologické řešení.

Která část cyklu je tvoje oblíbená?

Všechny, každý den mého života je vzácný.

Tereza Tara
Tereza Tara

Filmová režisérka, umělkyně a inspirativní lektorka v oblasti kreativity, ženského zdraví a osobního rozvoje. Zajímá jí propojení umění, vědy a přirozené spirituality. Vede vlastní kurzy Tara Trance. Je autorkou filmu Hormonální akvárium a dalších uměleckých a dokumentárních filmů, které získaly ocenění na filmových festivalech v České republice i zahraničí.
www.terezatara.com

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Antikoncepce a moudrost ženského těla

Žijeme v době, kdy jsme hormonální antikoncepcí doslova zaplavení, její výhody jsou zdůrazňovány a o nevýhodách se často mlčí. Je výborné, že někdo vymyslel způsob, který brání nechtěnému početí a my si tak sami můžeme regulovat a určovat kolik dětí budeme mít. Mladým dívkám je ale hormonální antikoncepce předepisovaná již od útlého věku, v době, kdy ještě ani nemají ustálený menstruační cyklus. Takto mladé tělo můžou (ale i nemusí) hormony poznamenat.

Přirozená antikoncepce

V rámci menstruačního cyklu v našem těle dochází k hormonálním změnám. Tyto změny jsme schopné samy odpozorovat či změřit. A když budeme vědět, jak naše tělo „funguje“, můžeme správně samy určit, v které dny jsme plodné a v které nikoli. Díky tomuto zjištění se můžeme v plodných dnech pohlavnímu styku úplně vyhnout či se rozhodnout pro jiný způsob antikoncepce.