Vánoční dárky pro ženy: best of "měkáče" a tipy na inspirativní knížky a diáře

V dnešní nejisté době nechce za zbytečnosti utrácet ani Ježíšek. Vítejte u druhého dílu našich tipů, čím praktickým a krásným letos o Vánocích potěšit srdce ženy, ať už je to přítelkyně, maminka, sestra nebo babička. Máme pro vás nadupaný výběr best of "měkáče" a tipy na knihy o intimitě, osobním rozvoji, ženském time-managementu i lásce.

V prvním díle vánočních tipů jsme vybírali dárky hřejivé, měkoučké a taky zdravou kosmetiku. Dnes zapátráme po krásném a praktickém prádle a duševní potravě.

Best of "měkáče"

Heslem letošních Vánoc je: která žena nedostane menstruační kalhotky, jako by nebyla! Takže, koho obdarujete? Jako ochutnávkový (a výhodný!) starter-pack se přímo nabízí pětibalení od značky Dorina, je v něm patero typově různých kalhotek pro různé fáze menstruace, všechny jsou však z příjemné bio bavlny. Dorina je německá značka dámského spodního prádla. Ženy obléká od roku 1968 a 99 % jejích produktů nese hrdé označení certifikátem Oeko-Tex a GOTS.

Menstruační kalhotky Dorina
Menstruační kalhotky Dorina koupíte ve výhodném balení 5 různých kousků. - tady.

Že menstruační kalhotky nejsou žádné asexuální bombarďáky, o tom se můžete přesvědčít, když si prohlédnete další kousky od značky Dorina. Jsou spolehlivé a celkové provedení je luxusní, včetně krajek či transparentních dílů.

S Modibodi bez nehody

Pokud nesedíte, tak si sedněte. Menstruační kalhotky nejsou jenom menstruační, třeba ty od celosvětově oblíbené australské značky Modibodi jsou zároveň inkontinenční. Moc se o tom nemluví, ale úniky moči trpí mnohem víc lidí, než byste čekali. Statistiky uvádějí, že se s ní potýká 20 procent žen ve věku kolem 45 let, a pravděpodobnost, že se tento problém týká i vaší babičky, která je ještě starší, není úplně malá. Takže... co takhle dědu obdarovat šetřivými žárovkami či něčím podobným, co uklidní jeho obavy z úniku energií, a babičku zase vybavit pro případné úniky moči. Třeba ani sama netuší, že něco tak úžasného existuje! Kalhotky jsou kvalitně provedené a jejich patentovaná savá a nepropustná technologie je zcela diskrétní, takže bez obav, že byste vaši milou babi vystavili trapasu pod stromečkem. Dostane prostě krásné kalhotky s přidanou hodnotou. :-) Buďte praktičtí a pojďte s dobou. A pokud to "nevidíte černě", na českém e-shopu Modibodi můžete vybírat i ze spousty barevných kousků.

Když jsme u Modibodi, tohle byste neměli minout...

  • TIP první: Modibodi uvedlo nedávno na trh revoluční podprsenku, která vypadá jako běžná podprsenka, ale je navržená tak, aby absorbovala pot a zároveň se pro dosažení maximálního pohodlí uměla přizpůsobit tělu. Je určená nejen do horkých dnů a veškerých situací, které provází pocení - stres, návaly, časté přechody ze zimy do tepla apod.
  • TIP druhý: Obyčejné neobyčejné kalhotky. Modibodi je prodává v sadě po pěti a jedná se o skvělý poměr cena - výkon. A čím jsou tyhle zdánlivě normální kalhotky tak unikátní? V klíně mají vrstvu z merina, takže jsou skvělé při ovulaci a slabším výtoku. Nic nestudí, stále v suchu. Pozor si musíte dát jen na to, že jsou vysoce návykové, a kdo je zkusil, nechce se k obyčejným "spoďárům" už vracet...
  • TIP třetí: Výhodné sady menstruačních (a zároveň inkontinenčních) kalhotek Modibodi. Trio různých savostí a střihů za skvělou cenu, v božské vánoční červené nebo jako mix barev.

Oblečení pro volný čas. Made in Jablonec

Prádlo bychom měli vyřešené, tak teď nějaké svršky. Česká značka Meracus, jejíž výrobky vznikají v šicí dílně v Jablonci nad Nisou, nedávno představila novou kolekci volnočasového oblečení. Určitě vyberete něco "pohodlně bambusového" nejen na takové to domácí válení. :-) A v šatech z merina může obdarovaná vyrazit směle i za kulturou.

Knihy a diáře, zkušenosti a inspirace

Diář nikdy nezklame - a tenhle krásně provedený nedatovaný inspirační diář pro ženy je plný moudrosti našich předků. Spojuje v sobě praktickou část pro denní záznamy spolu s mystickými kresbami Kristýny Urbanové a doprovodnými texty o tradicích pohanských, křesťanských i antických. Obsahuje také recepty k přípravě pokrmů a typických svátečních jídel, ale i návody k vytvoření vonných a vykuřovacích směsí či k výrobě kosmetiky.

Daruj knihu, daruješ smysluplně strávený čas života. Vážně, v případě knihy Dělej méně to takový efekt může mít. Autorka Kate Northrup se v ní dost revolučně zabývá pojetím ženského time-managementu. "Nemůžeme úspěšně ignorovat své potřeby a jet 24/7 na hranici svých možností a přitom být sexy ženy, skvělé partnerky, dokonalé mámy. Tohle nastavení nás dřív či později vede k vyčerpání, frustraci a pocitu selhání..." Že vám to zní povědomě a už tušíte, která superžena ve vašem okolí by si knížku měla určitě přečíst?

Pokud jste dočetli až sem (a jste žena, což není nutná podmínka :) ), máme pro vás dva tipy na knižní dárek pro sebe sama:

  • Kniha Matky, které neumí milovat americké terapeutky Susan Forward vychází česky poprvé. Jiné autorčiny knihy, které u nás vyšly, jsou teď těžko sehnatelné podpultovky, takže úspěch věštíme i téhle. Kniha nese podtitul Návod na uzdravení pro zraněné dcery a přináší příběhy žen, s kterými se doktorka Forward během své pětatřicetileté praxe setkala. Všechny spojují následky traumat z dětství, v kterém hrála ústřední roli despotická, soutěživá, citově závislá či tyranská matka, a snaží se s ním v dospělosti nějak vypořádat. Autorka nás provádí jednotlivými příběhy, s laskavostí a moudrostí pak nabízí postupy a techniky, které pomohou překonat bolesti a traumata z dětství, získat zpět sebedůvěru a sebeúctu a přerušit kruh citové destruktivity pro další generace. Navzdory nelehkému tématu je kniha plná naděje a postupy na zdravější nastavení vztahů ocení i ti, jejichž dětství bylo idylické.
  • Od studu k inspiraci. Jak najít skrze své ženské tělo samu sebe, zdroj životní energie i emoční rovnováhu, to je tématem knihy Kundička od autorky bestsellerů Regeny Thomashauer. V knize nejde navzdory provokativnímu názvu o pornografii, ale o veskrze pozitivní hledání sídla ženské energie a potěšení a návrat "do své síly". Jde o to roztáhnout křídla, probudit své tělo, svou smyslnost a spojit se se svými niternými touhami.

Tak šťastné a smyslné!

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Tipy na vánoční dárky pro holky. Čím potěšit teenagerky?

Přemýšlíte, co pořídit pod stromeček dceři, toho času v pubertě? Tápete nad dárkem pro mladší sestru či neteř, ale víte s jistotou, že by to mělo být něco praktického, pěkného a nápaditého? Přečtěte si naše tipy, najdete v nich vymazlenou českou kosmetiku pro problematickou pleť, vtipnou literaturu o dospívání a zero waste vychytávky, které by vykouzlily úsměv i na tváři podmračené aktivistky Grety.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.