Tipy na vánoční dárky pro holky. Čím potěšit teenagerky?

Přemýšlíte, co pořídit pod stromeček dceři, toho času v pubertě? Tápete nad dárkem pro mladší sestru či neteř, ale víte s jistotou, že by to mělo být něco praktického, pěkného a nápaditého? Přečtěte si naše tipy, najdete v nich vymazlenou českou kosmetiku pro problematickou pleť, vtipnou literaturu o dospívání a zero waste vychytávky, které by vykouzlily úsměv i na tváři podmračené aktivistky Grety.

Menstruační kalhotky pro všechny slečny

Hitem letošních Vánoc jsou jednoznačně menstruační kalhotky. V dívčích velikostech je čím dál větší výběr, nepředstavujte si, prosím, nudné černé bombarďáky. Kalhotky se dělají i ve spoustě veselých barev, vzorů, výběr je i ve střizích. Vybírat můžete i ze sportovních, které jsou funkční hned ve stylu 2v1, poradí si s menstruací i s potem. Úžasnou kolekci sportovního menstruačního prádla představily spolupracující značky PUMA a Modibodi, jejich velikost XS odpovídá dívčí velikosti 12-14 let.

Proč jsou menstruační kalhotky vhodné právě pro "malé ženy"?

  • menstruace je s nimi opravdu pohodová - nehrozí posun vložky, není třeba týrat se se zaváděním tamponu (k tomu potřebuje spousta holek teprve dozrát)
  • kalhotky jsou sympaticky diskrétní menstruační pomůcka, vypadají jako hezké běžné prádlo, takže je to "značka ideál" i při převlékání na tělocvik a spaní mimo domov
  • dospívající děvčata často nemají cyklus pravidelný, menstruační kalhotky (přiměřené savosti) se dají nosit i místo normálního prádla, takže dívku nemůže krvácení nepříjemně zaskočit a vystavit ji trapným situacím
  • je to menstruační pomůcka zdravá (dle zvoleného pracího prostředku) a udržitelná

Nevěříte? Mrkněte na recenze maminek, které svým dcerám kalhotky pořídily. Najdete je zde a zde.

Blahodárné teplíčko

Trápí vaši holčičku bolestivé měsíčky? Pak by jí Ježíšek mohl nadělit nějakou úlevu v podobě terapie teplem. Ať už nahřívací polštářek, nebo promyšlený zahřívací pás od značky Flux. Prohřátí bříška a především podbřišku pomáhá tuto oblast uvolnit, křeče a bolesti pak spíše ustoupí.

"Pověs akné na hřebíček"

Někdy je to proces, než se z děvčete vyklube krásná slečna, hormony bouří, což se projeví i na potížích s pletí. Česká značka přírodní kosmetiky Nobilis Tilia má pro tyto případy úžasnou sadu pro šetrnou péči o pleť s akné. Sadě tří kosmetických produktů - jež obsahuje Akné čisticí gel, který dokonale odstraňuje nečistoty i make-up, Akné fluid pro celodenní hebkost mastné pleti a Akné SOS gel zmírňující zánět v zarudlých místech - vládne síla éterického oleje z hřebíčku. Když kosmetiku, tak přírodní, Ježíšku!

Cool lahve a termosky

Dárkem praktickým a krásným je designově vyladěná nádoba na vodu. Pitný režim je přece důležitý a důležité je u toho příjmu tekutin i dobře vypadat! :-) Navíc používáním neplastové, opakovaně použitelné lahve holky prospějí i svému zdraví, nejen životnímu prostředí.

Minimalistický design je typický pro značku Bambaw, ta má v nabídce litrovou nerezovou lahev nebo termosku o objemu 750 ml. Obě jsou z prvotřídní nerezové oceli, jsou lehké a neprotečou. Originální designové termosky nabízí i značka Equa, a to v jemných odstínech šedé, bílé a růžové. Kromě termosek dělají také zdravotně nezávadné skleněné a BPA free plastové lahve.

Knížky o dospívání

Kniha by pod stromečkem neměla chybět a třeba vám pomůže říct to, o čem se nám někdy nemluví snadno. Dnes můžeme našim dcerám nabídnout více publikací než jen starším ročníkům (ne)chvalně známou knihu Děvčátka, na slovíčko. Které tituly to jsou?

Rozkvétající žena je příběh zasvěcení dívky v ženu - tato útlounká knížka je svým jazykem i délkou uzpůsobená mladým dívkám. V ní vyprávěný příběh dívky pozitivním způsobem naladí na ženství, které pro nás ženy může být skutečným darem.

Skvělým počinem je knížka Moje malá červená knížka, kterou sestavila dvanáctiletá dívka, která začínala menstruovat. Byl to její způsob jak se o menstruaci dozvědět více. Ptala se různých žen na jejich „ženský příběh“ a tak je kniha výbornou ukázkou toho, jak je menstruace vnímána napříč společností v posledních sto letech.

Téměř tajný průvodce dospíváním obsahuje spoustu ilustrací a je psaný „teenage jazykem“. Jedná se vlastně o deník dvou kamarádů - holky a kluka. Je tedy skvělou knihou jak pro holky, tak také pro dospívající kluky. Velkou výhodou je, že se v ní dívky dozví nejenom informace o svém těle, ale i o mužském těle a klučičích problémech v dospívání. Kniha je bohatě ilustrovaná.

Deník mámy a dcery je kreativním společníkem k prohlubování „mámo-dcerovského“ vztahu. Naleznete zde kapitoly věnované tělu a menstruaci a tak se dívka může hravou formou dozvědět důležité a podstatné informace.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Vánoční dárky pro ženy: to nejlepší pro zahřátí a tipy na kouzelná mazání

V dnešní nejisté době nechce za zbytečnosti utrácet ani Ježíšek. Letošní shánění dárků je tedy výzva - co koupit, aby to bylo praktické, krásné a zaručeně to udělalo radost. Máme pro vás právě takové tipy na dárky pro ženy - pro manželky, milenky, sestry, kamarádky, babičky, tetičky i tchyně. V tomhle článku najdete nápady na dárky, co zahřejí nejen u srdce, a taky tipy na osvědčenou přírodní kosmetiku.

Vánoční dárky pro ženy: best of "měkáče" a tipy na inspirativní knížky a diáře

V dnešní nejisté době nechce za zbytečnosti utrácet ani Ježíšek. Vítejte u druhého dílu našich tipů, čím praktickým a krásným letos o Vánocích potěšit srdce ženy, ať už je to přítelkyně, maminka, sestra nebo babička. Máme pro vás nadupaný výběr best of "měkáče" a tipy na knihy o intimitě, osobním rozvoji, ženském time-managementu i lásce.