Vyzkoušela jsem už 4 kalíšky!

Ráda bych napsala svůj názor a porovnání na tyto kalíšky: Me Luna S, FemmyCycle S, LadyCup S a Gaia cup S. I když bude asi těžké porovnat, který je lepší než ten druhý, hned na úvod prozradím, že mi vyhovuje i Me Luna i FemmyCycle.

V minulosti jsem používala ještě kalíšek LadyCup S, který mi ale zhruba po 7 letech přestal vyhovovat a já dostala darem kalíšek Gaia cup, který ač měkký, mě velmi tlačil. To jestli kalíšek tlačí, není způsobeno tím, že je moc tvrdý. Gaia cup je jeden z nejměkčích kalíšků a přesto mě tlačil. Tedy správný výběr velikosti je mnohem důležitější než tuhost kalíšku.

Kalíšek FemmyCycle

Když kalíšek tlačí, je to opravdu nepříjemná zkušenost. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet opravdu měkký kalíšek a vybrala jsem si FemmyCycle S. Perfektní kalíšek, který je sice širší, avšak ani „užším pochvám“ nevadí. Nerozvine se úplně, ale s tím se již předem počítá. :) Miluji tu jeho měkkost a zároveň pevnost horního okraje, která je způsobená tím, že horní okraj – víčko je opatřeno zpětnou záklopkou proti vylévání krve zpět do pochvy. Toto se mi osvědčilo i například tehdy, když jsem si kalíšek nezavedla správně, ale on přesto „pašák“ neprotekl. :) V létě jsme stihli i společné koupání a vše v pořádku. Co jsem si ale oblíbila nejvíce je způsob vytahování tohoto kalíšku: kalíšek je opatřen měkkým očkem, vytahuje se tedy tak, že do pochvy zavedu pouze jeden prst, zaháknu jej za očko a lehce vytáhnu (zde se žádný podtlak rušit nemusí).

Menstruační kalíšek FemmyCycle S

Kalíšek Me Luna

Kalíšek Me Luna mě již lákal delší čas, nakonec jsem neodolala. Chtěla jsem vyzkoušet jiný materiál než silikon a tento kalíšek je vyrobený z termoplastického elastomeru. Váhala jsem mezi variantou soft a classic. Bála jsem se, že vzhledem k mé citlivosti, mě bude varianta Classic tlačit. Chtěla jsem čirou – bílou variantu, která se vyrábí pouze ve variantě Classic a proto jsem se nakonec rozhodla, že ji vyzkouším. A paráda! Po delší době mám zase tvrdší kalíšek a jsem nadšená, vybrala jsem si samozřejmě velikost S, jelikož vím „jak na tom tam dole jsem“. A s tímto kalíškem jsem si opět, zas a znovu jenom potvrdila, že když je vybraná správně velikost, ani tvrdý kalíšek není nepříjemný. Ba naopak vyhovuje mi velmi, jak je pevný jak se dobře rozevírá a dobře se s ním manipuluje.

Jediné, co je pro mě nezvyklé je zakončení kulička, kterou jsem si vybrala. Tato varianta je pro mě nová, byla jsem vždy zvyklá na stopku a poté na měkké očko od FemmyCyclu a nyní toto. Vždy, když kalíšek vytahuji, vnitřně očekávám měkké očko a najednou mě překvapí tvrdá kulička a já si vzpomenu - "No jo, vždyť mám jiný kalíšek!". Ale vnímám, že je to pouze o zvyku, rozhodně žádné problémy při vytahování (a vkládání nemám).

Menstruační kalíšek Me Luna S - čirý s kuličkou

Kalíšek vkládám potřený lubrikačním gelem Lady Lube a zavádění je tak bezproblémové. Teď se akorát obávám, že nebudu vědět, který kalíšek použít dřív - vzhledem k tomu, že mám slabou menstruaci a dlouhou zhruba 4-5 dny, přičemž poslední dny krvácím tak slabě, že používám pouze látkovou slipovou vložku. Při slabém špinění kalíšek obecně nerada používám, jeho zavádění, a to jakéhokoli, je pro mě nepříjemné, dávám proto přednost tenké slipové vložce.

Veronika

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Me Luna

Me Luna je první menstruační kalíšek německé výroby a také jeden z prvních kalíšků vyrobených z TPE (termoplastický elastomer). Dříve se tento kalíšek jmenoval MeLuna, v roce 2014 došlo ale ke změně názvu na Me Luna.

Na každou ženu čeká ten pravý ...

Ano, je to tak, na každou ženu čeká ten pravý… mám samozřejmě na mysli ten pravý menstruační kalíšek! (Myslely jste si snad, že budu psát o něčem jiném?) K sepsání tohoto článku mne inspirovaly mé přítelkyně.