Menstruační kalíšek Ziggy Cup™

Pokud jste si mysleli, že ve světě menstruačních kalíšků již není možné vymyslet nic nového, nejspíše budete překvapení. Představujeme vám zbrusu nový kalíšek, který svým tvarem připomíná antikoncepční pesar (diafragmu).

AKTUÁLNĚ 2022: Intimina uvedla na trh vylepšený model kalíšku Ziggy Cup - informace o něm najdete v článku Ziggy Cup™ 2. Druhá generace kalíšku, který se hodí i na sex. Nově ve dvou velikostech.

Proč výrobci zvolili tvar disku a jaké jsou jeho výhody, se můžete dočíst v tomto článku.

Ziggy Cup
Tvůj kalíšek se změnil – proto ty už své plány během menstruace měnit nemusíš!

Ziggy Cup™ je plochý menstruační kalíšek, který je vyrobený z tenkého hypoalergenního lékařského silikonu. Dno kalíšku je tenké, ovšem díky speciálnímu šestiúhelníkovému vzoru zpevněné a krev tak lépe drží na svém místě. Menstruační kalíšek Ziggy Cup™ můžete využít také pro milování během menstruace. Poskytuje tak nekonečné možnosti a až 12 hodin ochrany.

Menstruační kalíšek Ziggy Cup

Použití kalíšku během milování

Protože se Ziggy Cup™ umisťuje těsně pod děložní čípek, můžete jej používat během menstruace při milování, aniž byste jej vy či partner cítili. Menstruační kalíšek Ziggy Cup™ ale není antikoncepční pomůckou a neochrání vás před nechtěným těhotenstvím či přenosem sexuálních chorob.

Více informací o milování během menstruace a hygienických pomůckách najdete v článku Hygienické pomůcky a sex při menstruaci.

Před prvním použitím

Před prvním použitím kalíšek vyvařte po dobu 5 minut ve vroucí vodě. Důkladně si očistěte ruce. Protože se Ziggy Cup™ umisťuje pod děložní čípek, kde sbírá menstruační krev, doporučujeme vám nejdříve zjistit, kde děložní čípek máte a jak vypadá. Umyjte si ruce a zaveďte do pochvy prst. Děložní čípek je zakončení dělohy, které vystupuje do pochvy. Na dotek je děložní čípek podobný špičce nosu. Pro více informací si přečtěte článek Děložní čípek.

Jak kalíšek Ziggy Cup™ zavádět?

Ujistěte se, že víte, kde je zadní a přední část kalíšku a zadní částí jej nasměrujte směrem k sobě. Poté kalíšek uchopte palcem a ukazováčkem uprostřed a zmáčkněte jej. Vytvoří se pomyslná „8“. Posaďte se nebo si dřepněte a uvolněte poševní svaly. Pokud potřebujete, můžete se zvlhčit pomocí lubrikačního gelu na vodní bázi. Vložte kalíšek zadní stranou napřed a pomocí svého ukazováčku posuňte kalíšek tak daleko, jak vám to bude pohodlné. Posuňte kalíšek dozadu a mírně dolů tak, aby byl okraj za děložním čípkem. Zatlačte přední okraj nahoru za výstupek stydké kosti a umístěte jej tak, aby byl kolem děložního čípku a mohl tak sbírat menstruační krev. Ujistěte se, že zadní okraj kalíšku je skutečně umístěný za děložním čípkem a přední část je za stydkou kostí.

Pokud je kalíšek správně umístěný, neměla byste jej vůbec cítit. Přejeďte prstem po dně kalíšku a zkontrolujte pohmatem, že je děložní čípek uvnitř. Zkontrolujte také, že přední část kalíšku je úplně zastrčená za výstupek stydké kosti a že mezi okraji a poševními stěnami nejsou žádné mezery.

Vytahování kalíšku - uvolněte se, vložte prst do pochvy a zahákněte jej za přední okraj kalíšku. Jemně vytahujte kalíšek a držte jej v horizontální poloze, abyste zabránila vylití.

Údržba menstruačního kalíšku Ziggy Cup™

Během menstruace stačí kalíšek Ziggy Cup™ vyplachovat čistou vodou či k jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek nebo čisticí gel na menstruační kalíšky. Před nebo po skončení vaší menstruace kalíšek vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či ve sterilizačním kelímku v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej Intimina, který se hodí jak na menstruační kalíšek, tak také na sexuální hračky.

Proč zvolit právě menstruační kalíšek Ziggy Cup™?

  • Svým revolučním tvarem se přizpůsobí tvému tělu.
  • Je tak tenký, že o něm nebudeš vědět!
  • Jediný menstruační kalíšek, který můžeš používat při menstruaci na milování.
  • Vyrobený z lékařského silikonu s certifikací FDA.
  • Ochrání tě až po dobu 12 hodin.
  • Dvojitý lem pro maximální ochranu.

Upozornění: Stejně jako pesar Caya nemusí být tato pomůcka vhodná a vyhovovat při zakloněné děloze či nízko umístěném čípku.

Ziggy Cup
Díky svému unikátnímu tvaru vám menstruační kalíšek Ziggy Cup™
poskytne maximální pohodlí a ochranu během vašich dní.

 

Značka Intimina

Menstruační kalíšky Lily Cup™ vyrábí švédská značka Intimina v Číně. Jejich misí je péče o nejintimnější potřeby ženy. Nabízejí velmi komplexní sortiment pro ženy ve všech fázích jejich života. „Abychom si byli jistí, že je každý výrobek naší značky zdravotně nezávadný, na vše dohlíží a vše konzultujeme s naším lékařským sborem. Naše výrobky jsou vyvíjeny podle nejvyšších mezinárodních norem kvality a bezpečnosti, respektují a udržují zdraví žen a přirozenou rovnováhu.“

Tato značka ovšem nevyrábí pouze menstruační kalíšky, ale také Venušiny kuličky pro posilování pánevního svalstva. Navíc nabízí pomůcku pro procvičování Kegelových cviků: osobního „trenéra“ pro KegelSmart.

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? Ziggy Cup v e-shopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Pesar diafragma Caya

V našem eshopu si můžete vybrat ze dvou variant cervikálních pesarů a nově nabízíme také pesar vaginální: diafragmu Caya. Jak se tata varianta pesaru liší a pro koho je vhodná se dozvíte v tomto článku.

Pupalkový olej pro ženské zdraví

Pupalka a olej z ní lisovaný, má spoustu léčivých účinků. My ženy asi nejvíce oceníme její blahodárné účinky při menstruačních potížích, při premenstruačním syndromu či v období klimakteria.

Sex během menstruace

Sex při menstruaci? Nikdy, je to nechutné, všechno mě bolí, partner by to nechtěl, není to hygienické, doktoři to zakazují… Sex se zavedeným menstruačním kalíškem? To nejde, není to možné, je to hrozná představa… Tak v pořádku, přiblížili jsme si situaci v diskuzích na facebooku a teď jak je to doopravdy. Samozřejmě že ano!