Zkušenosti s menstruačním kalíškem FemmyCycle

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem FemmyCycle. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Kalifornii. Vyrábí se ve 3 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. V horní části má víčko, které je při používání zavřené a při manipulaci brání úniku krve z kalíšku. Zároveň výrobce díky tomuto zlepšení zaručuje lepší ochranu proti protečení. Kalíšek je hladký a vyjmout lze pomocí velkého očka na spodní straně.

Menstruační kalíšky FemmyCycle
Menstruační kalíšky FemmyCycle

Rady pro správné rozvinutí FemmyCycle

Správně zavedený kalíšek bokem neprotéká. Je ovšem potřeba, aby čípek směřoval do kalíšku. Pokud kalíšek zavedete příliš hluboko, možná mu překáží čípek, aby se plně rozvinul. Menstruační kalíšek FemmyCycle je dobré nechat rozevřít hned za poševním vchodem. Osvědčilo se mi nechat co nejvíc vzduchu v nádržce a rozevírat ho hned za poševním vchodem. Neobkružovat prstem, jen odtáhnout na jednom místě poševní stěnu a počkat, až se do kalíšku nasaje vzduch.
Katka

Mám FemmyCycle a jsem spokojená. Používám ho jen na silnější dny, na slabší mi stačí jiný, menší kalíšek. Ale FemmyCycle je jistota v silnějších dnech i na dlouhou dobu. Já si teda hlídám, aby byl co nejvíc rozvinutý okraj kalíšku. Samotné tělo nechávám klidně zmáčknuté, to moc neřeším, prostě tak, jak se to zrovna usadí samo. Prstem kontroluji teda jen ten okraj. Když je kulatý nebo oválný, je to ok. Když je někde promáčklý, tak to je špatně. Prstem uvolňuji místo kolem, aby se pořádně otevřel. A vždy ještě kontroluji, kde je čípek. Musí být nad kalíškem, tak, aby to, co z něj vytéká, bylo zachycené. Někdy se totiž stane, že je čípek na boku stěny pochvy, a kalíšek se nasadí až nad něj nebo nějak blbě a pak to neteče dovnitř, ale rovnou ven.
Věrka

FemmyCycle S

Používám už tři roky kalíšek Femmycycle. Je naprosto dokonalý, protekl mi asi jen jednou a to bylo špatným zavedením. Jinak se můžu stavět na hlavu a nic se nestane. Děti nemám, je mi 26. Jsem zvyklá ho vylívat ráno a večer.
Veronika

Milé dámy, musím se s vámi podělit o zkušenost s FemmyCycle. Pokud ho zvažujete, rozhodně ho berte! Musím říct, že předčil má očekávání. A to velice kladně. Až jsem se teda vzpamatovala z šoku, jak je strašně obrovský (mám S, klidně bych využila i menší). Používala jsem MeLuna sport a ten mi pokaždé protekl, ať jsem ho zavedla jakkoli. Bohužel, finanční prostředky mi nedovolily zkoušet různé typy a velikosti, navíc jsem se bála pevnosti jiných kalíšků, protože hodně sportuji a nevím, jak by mi měkčí kalíšek seděl. I u FemmyCycle jsem četla, že je z velmi měkkého silikonu, ale kupodivu mi přijde ještě pevnější než MeLuna - aspoň ten rantl nahoře. Z MeLuny jsem už ale byla úplně zoufalá, takže jsem se rozhodla to risknout a FemmyCycle jsem zvolila právě kvůli tvaru - ta záklopka působí docela spolehlivě. Po prvním dni - kdy starý kalíšek spolehlivě protékal - hlásím: BOŽÍ! Zavedení se mi zdá kupodivu i jednodušší (i když je opravdu ještě pevnější než MeLuna) a ani kapka mimo. Konečně mám ten pocit, že můžu dělat cokoliv a nemusím se bát, že se stane nehoda :) Takže maximální spokojenost a doporučuji!
Klára

FemmyCycle S mohu doporučit, je měkký, takže se nerozvine, ale když se správně zavede, tak mi neproteče ani při námaze. Vydrží klidně i 12 hodin. Musela jsem se naučit, jak jej správně skládat, ale od té doby jsem fakt nadšená.
Markéta

FemmyCycle M (výrobcem určený také pro nízko položený čípek)

Používám menstruační kalíšek FemmyCycle M a pokud jej dobře zavedu, tak opravdu neprotéká. Jen oproti klasickým kalíškům funguje jinak. Nerozvine se totiž úplně celý a to mě ze začátku trochu vyděsilo. Jelikož mám velmi silnou menstruaci, tak jsem u ostatních kalíšků lítala na záchod co hodinu kvůli protečení. Ale FemmyCycle oproti jiným kalíškům vydrží mnohem déle, i několik hodin. Je měkoučký a já jsem spokojená. Nicméně velikost M je pro mě asi zbytečná a tak si pořídím ještě velikost S.
Nela

Mám FemmyCycle M a má fakt hodně velký objem. Nedám na něj dopustit.
Terka

Mám FemmyCycle M. Byl sice dražší, ale pro mě to byla sázka na jistotu. Hned napoprvé jsem jej bez problému zavedla. I když je širší, tak je krásně měkký a přizpůsobí se tělu. A zpětná záklopka proti vylití je super. Vím, že i když potřebuji vylévat mimo domov, tak nic neumažu.
Lenka

Dříve jsem používala kalíšek Mooncup A (kupovala jsem ho v době, kdy ještě jiné nebyly na trhu), který mi ale bohužel nevyhovoval, protože mi při sezení tlačil na poševní vchod a jeho užívání bylo tedy dost nepohodlné. Nakonec jsem ho používala jen na noc a přes den řešila své dny pomocí látkových vložek. Později jsem vyzkoušela LadyCup, ale zkušenost byla naprosto stejná.
Po nějaké době jsem narazila na stránky kalisek.cz, kde jsem si pročetla mj. zkušenosti uživatelek. Rozhodla jsem se, že zkusím své problémy konzultovat a nechám si poradit. Napsala jsem mail, popsala své problémy a po jednoduchém doporučeném testu zjistila, že mám nízko uložený děložní čípek. Byl mi doporučen kalíšek FemmyCycle M pro nízký čípek s upozorněním, že ale ani ten nemusí pro mě být to pravé. Chvilku jsem se rozmýšlela, ale i vzhledem k tomu, že mi byl nabídnut kalíšek se slevou, tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Kalíšek dorazil velmi rychle. Překvapilo mě, jak je malý, baňatý a měkoučký. První zkušenost s kalíškem po jeho vyčištění v octové vodě proběhla na konci mých dnů. Zavádět jsem ho musela na několikrát (asi 3x), než jsem si byla "jistá", že sedí. Nejvíce se mi osvědčilo zasunout asi 1/3 kalíšku, a pak zbytek kalíšku "zašroubovat". Nikde netlačil, při sezení ani jinak jsem žádné nepříjemné pocity neměla. Při vyndávání žádné problémy nebyly, pro jistotu jsem ho tedy ale poprvé vyndávala ve vaně. Při menstruaci bylo vše též ok, takže za mě spokojenost.
Jindra

Jsem po porodu dvojčat (císařským řezem) a mám retro verzi dělohy (tělo dělohy je nakloněno do zad místo do břicha) a tím se také mění umístění děložního čípku v pochvě. Čípek je velmi blízko poševního vchodu. Neužívám hormonální antikoncepci, místo ní používám LadyComp. Také v oblasti intimní hygieny jsem hledala nějakou ekologičtější a ekonomičtější variantu, proto jsem se rozhodla vyzkoušet menstruační kalíšek. Nejdříve jsem měla obavy, jestli bude fungovat, protože tampóny byly vždy kvůli nízko položenému čípku neúčinné. Zvažovala jsem, zda kalíšek vůbec vyzkoušet, když "zboží" z pochopitelných důvodů nelze vrátit. Nakonec jsem si ale řekla, že jej určitě vyzkouším a dnes jsem tomu ráda. Na Kalisek.cz se mnou vše předem konzultovali a snažili se najít pro mne řešení. Doporučili mi kalíšek pro ženy s "nízkým čípkem" a já jsem s radostí zjistila, že funguje i u mě. Navíc ho velmi oceňuji v prvních dnech menstruace, kdy mám silné krvácení a díky kalíšku jsem úplně přestala být nervózní a běhat neustále na záchod. Kalíšek tedy můžu jednoznačně doporučit a www.kalisek.cz taktéž. Děkuji!
Markéta

FemmyCycle L

FemmyCycle mám pro první tři silnější dny. Mám velikost L, nic neprotéká. Jeho okraje k sobě přimáčknu, přeložím a zavedu – sám se rozvine.
Pavla

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku

Mám menstruační kalíšek FemmyCycle a je super. Je pohodlný a je na něj spoleh. Úplně se nerozvine, což ani nejde. Spíše má dobře sedět „pod čípkem“. Je potřeba jej dobře napasovat.
Magda

Kraje menstruačního kalíšku FemmyCycle přimáčknu k sobě, přeložím a zavedu - sám se rozvine...
Pavla

Menstruační kalíšek FemmyCycle se mi nerozvine úplně, ale přitom funguje perfektně. Je totiž navržený tak, že nevadí, když se zcela nerozvine. Používám sklad punch down a super.
Míša

Zkusila jsem asi pět kalíšků a FemmyCycle mi vyhovuje a sedí nejlépe. Má ode mě sto bodů a jiný už nechci. Je spolehlivý vždy a všude.
Zita

Mám tento kalíšek a jsem spokojená. Používám sklad C a vše je na jedničku. Vůbec jej necítím a skvěle se vyndává. Je i praktický, ale je to jen můj názor a zkušenost. Je to můj první kalíšek, ale nedám na něj dopustit a jiný nechci...
Simona

Na kalíšek jsem narazila u známé na blogu a rozhodla jsem se ho po 20 letech používání tampónů vyzkoušet. Nic lepšího jsem vyzkoušet nemohla! Nejdřív jsem koupila kalíšek Me Luna, ale na mě byl příliš tvrdý. Pak jsem zkusila Lunette - ten je skvělý, ale první 3 (někdy i 4) dny mě nebavilo vylévání 3x denně a v noci taky nestačil. Tak jsem zkusila FemmyCycle - a paráda!!!! Naprostá bomba! Kalíšek mi stačí na 12 hodin. Ten blbý týden v měsíci je pryč a vlastně o něm vůbec nevím :-) Chce to tedy trochu cviku s nandáváním, ale jinak vše ok. Díky i za rychlost zaslání...
Petra

Můj třetí vyzkoušený typ kalíšku a je nejlepší. Krásně sedí, nic necítím, ani trochu neprotéká (pokud se správně nasadí na čípek), velký objem, vyndávání chce trochu cviku, ale nic hrozného, celkově veliká spokojenost.
Klára

Mám menstruační kalíšek FemmyCycle a miluju ho. Vyzkoušela jsem více než 5 kalíšků klasického typu, tento se mi totiž původně strašně nelíbil vzhledově. Až jsem se teda rozhodla, že ho vyzkouším, když mi 5 obyčejných kalíšků prostě nesedlo. A tento je dokonalý. Díky záklopce ani kapka nikdy nazmar, žádná nehoda ani u moře nikde.
Katka

U tohoto kalíšku jsem ustřihla záklopku, protože mi úplně nevyhovovala a od té doby jsem s ním konečně spokojená.
Eliška

Mám FemmyCycle a je takový trochu krkolomný na zavádění. Úplně vybočuje oproti jiným kalíškům. Ale když člověk najde grif, je suprový. Chce to nevzdávat. Používám sklad punch down a nechávám jej dost nízko. Nerozvine se úplně, ale neprotéká. Když jsem se ho snažila rvát dozadu až bůhvíkam, tak to bylo naprd a tlačil mě.
Helča

FemmyCycle mě zaujal na Festivalu Evolution. Netradiční tvar, a taky jak je úplně měkký, má měkké poutko, zvláštní záklopku. Poprvé jsem si ho zavedla a nevěřila, že je dobře rozvinutý, tak jsem ho zase vyndala a zavedla podruhé. Obkroužila jsem ho prstem, moc to nešlo, zakroutila jsem nad tou podivností hlavou a nechala to být. Neprotékal, ani při předklonech a skrčeních při přenášení věcí. Tak príma. Vyndávání jednoduché, i když se posunul hloub, poutko jsem jednoduše našla a kalíšek lehce vyndala, šlo to snadno, oproti svým dřívějším zkušenostem „nový kalíšek poprvé“ šel tento ven skvěle. Jsem spokojená :)
Katka

Píšu pár poznatků ohledně kalíšku FemmyCycle. Ač se zdá robustní a velký, zdání klame, dobře se zavádí. Trochu byl problém s tím, že jsem byla zvyklá z jiných značek na to, že kalíšek má být rozvinutý a to jsem vždy kontrolovala, že jsem jej obkroužila prstem. Tady tedy byla stále nejistota, zda jej mám správně zavedený. Zjistila jsem, že pokud po zavedení má spodek kalíšku tvar písmene Y není to dobře a dochází ke špinění, ale pokud byl z 1/3 rozvinutý - nahmatala jsem na 1/3 oblouček bylo to OK.
Bohužel mi i tento kalíšek tlačí na močový měchýř - opět mám potíže s ním při močení. Takže bych zřejmě potřebovala trošičku menší. Jinak jej v sobě vůbec necítím ani to na první pohled větší ouško pro vytažení. Zkoušela, co kalíšek vydrží, měla jsem jej zavedený 12h v době nejsilnějšího krvácení během noci a následně i během dne. Kalíšek neprotekl, byl naplněný skutečně až po okraj a došlo pouze jen k mírnému zašpinění. Takto dlouho jsem jej měla zavedený 2x a se stejným výsledkem - což potěšilo a překvapilo.
Vyprazdňování kalíšku je - jak to nazvat - nešťastné? Nevychytané? Na víčku kalíšku se po vytažení vždy usadí nečistoty (krev) a ty při otevírání víčka vystříknou a tak je můžeme mít na dveřích, na obličeji, na tričku, i když se snažíme jej otevírat přímo v záchodové míse, cákance stejně přistanou na tom nej nej nejnevhodnějším místě co si umíme představit:-). V návodu doporučují používat k otevírání vatovou tyčinku, za mně teda ne! Tak jsem to vyřešila tak, že víčko překryji kouskem toaletního papíru a pak teprve otevírám a světe div se, je po trapných problémech :-D.
Vytahování kalíšku bylo v pohodě pouze během krvácení, ke konci menstruace kdy docházelo už jen ke špinění bylo vytahování dost bolestivé - což nechápu, když během cyklu vůbec žádné nepříjemné pocity a bolest nebyly a při vytahování se víčko i samo otevřelo, takže na ten poslední den menstruace jsem použila jiný kalíšek.
Čistila jsem jej podle návodu v octovém roztoku a docela mně překvapilo, že kalíšek nezměnil barvu, tak jako jiné čiré kalíšky, které ihned zežloutnou, tento je stále jako nový.
Takže toliko mé osobní zkušenosti. Opravdu mně překvapil tím, že neprotéká a dobře se zavádí. Jen mně mrzí, opět tlačí na "močák" a to takovým způsobem, že 1x se stalo, že abych se vůbec mohla vyčurat, musela jsem kalíšek nejdříve vytáhnout, působilo to jako špunt, což jsem nechápala :-(
Magda

Dobrý den, ráda bych se s ostatními ženami podělila o zkušenost s kalíškem FemmyCycle.
FemmyCycle jsem si objednala asi před půl rokem hlavně ze zvědavosti. Předtím jsem asi dva roky spokojeně používala Mooncup. Zaujalo mě řešení se "záklopkou". První dojem s kalíšku byl, že je hrozně velký. Příjemné bylo naopak zjištění, že je z mimořádně měkkého materiálu. Je v podstatě nemožné, aby se kalíšek po zavedení plně rozvinul, což mi z počátku dělalo starosti. Byl uvnitř prostě tak nějak namačkaný a kupodivu neprotekl, vůbec. Nicméně jsem při chůzi cítila očko, jen ze začátku, při dalším cyklu už ne. Kalíšek pojme opravdu velké množství krve, i při silné menstruaci byl naplněn asi z poloviny. Při vyndávání se narovná záklopka - kalíšek se tím jakoby uzavře a žádná krev nevyteče, i když sebe i kalíšek různě nakláníte. (Při vyndávání Mooncupu se mi vždy všechna krev vylila, proto jsem si zvykla zacházet s kalíškem v podstatě jen ve sprše.) To považuji za obrovskou výhodu. Nevýhodou je, že při vyndávání je kalíšek plně rozvinutý a tudíž dost široký a vytáhnutí je potom nepříjemné, někdy i bolestivé.
Stručně:
Výhody: mimořádně měkký materiál, ani po půl roce používání nemění barvu (na rozdíl od Mooncup). Velký objem, neprotéká, "záklopka" - nevylévá se při vyndávání.
Nevýhody: nelze ověřit, že je kalíšek správně zavedený, protože pomačkaný je vevnitř vždycky. Kvůli velikosti může být vyndávání nepříjemné.
Jitka

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem FemmyCycle

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek FemmyCycle

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrábí se pouze v čiré variantě ze silikonu. Certifikace FDA (the American Food and Drug Administration) zaručuje vysokou kvalitu tohoto kalíšku.