Zkušenosti s menstruačním kalíškem Lily Cup

Přečtěte si zkušenosti českých žen i žen ze zahraničí s menstruačním kalíškem Lily Cup. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete. Některé jsme přeložili ze zahraničních stránek.

Menstruační kalíšek Lily Cup je k dostání v několika variantách a velikostech: Lily Cup A a B, Lily Cup Compact A a B a také Lily Cup One. Jedná se o kalíšky od švédské firmy Intimina, vyrobeny jsou v Číně. Od stejné značky je také kalíšek Ziggy Cup, zkušenosti s ním najdete v samostatném článku.

Menstruační kalíšky od značky Intimina
Menstruační kalíšky od značky Intimina - zleva Lily Cup, Lily Cup One a Lily Cup Compact

Menstruační kalíšek Lily Cup

Mám za sebou první cyklus s ním a jsem nadšená. Materiál je opravdu neskutečně příjemný, krásně se zavádí (s C skladem má velikost téměř jako tampon). Přesto, že je měkký, tak se díky zpevněnému okraji krásně rozvíjí. Jediná nevýhoda je, že je opravdu dlouhý. Přesto, že nemám nízký čípek a stopku jsem zkrátila na minimum, v některých situacích ji stále cítím a trochu mi vadí...
Tereza

Skvělý, co se týká materiálu, je tento Lily Cup. Je jemný, měkký a díky zdvojenému okraji se krásně rozvíjí. Je ale hodně dlouhý, ženám co mají nízký čípek nebude vyhovovat...
Tamara

Mám Lily Cup A je příjemný, sametový, měkký s tužším okrajem. Je dost dlouhý, někdy mi překáží při chůzi, ale mám ho hlavně na noc, kdy je perfektní.
Zdeňka

Mám Lily Cup A asi přes půl roku, předtím jsem měla Ladycup S a ten mi protékal. Lily Cup A má hebký a měkký silikon a také větší objem, což je pro mě důležité. Zavádí se dobře, díky tomu, že je měkčí. Průhledný kalíšek se mi předtím nepodařilo ani při vyvařování a důkladném čištění udržet průhledný a tento je pořád jako nový. Taková blbost, ale mám z toho radost! Jinak ho vůbec necítím – můžu jen doporučit.
Ema

Mám Lily Cup, koupila jsem ho v DM v Rakousku a je skvělej. Měkkej, hebkej a i s endometriózou mě vůbec nebolí. Tak krásnej a ohebnej materiál, mám ho i na noc, vlastně celou menstruaci. Vložku jsem už nepoužila od té doby.
Míša

Včera mi přišel a musím říct, že je to sameťáček, je tak krásně příjemný, už se těším, až ho vyzkouším. Na omak je bezkonkurenční.
Nela

Já ho mám hlavně na noc a protekl mi asi jednou, když jsem ho špatně zavedla. Mám ho skoro rok. Zavádí se výborně, je měkký a sametový, ale má pevnější okraj, podtlak necítím. Je jinak tvarovaný a dost dlouhý, takže na něj v pohodě dosáhnu i po noci, kdy se jiné kalíšky posunovaly. Ale zase při chůzi mi trochu překáží, musela bych zastřihnout stopku, která mi ale na noc vyhovuje..:)
Jitka

Menstruační kalíšek Lily Cup Compact

Normálně recenze nepíšu, ale u menstruačního kalíšku Lily Cup Compact A jsem se rozhodla, že udělám výjimku. Je to totiž něco, co si myslím, může hodně změnit vnímání a prožívání menstruace jako takové. Nyní je to poprvé, co kalíšek používám a jsem jednoduše unešená, jak jednoduché a pohodlné to je. Napoprvé jsem se trochu zranila při zavádění, ale od druhého pokusu jsem to vychytala (používám sklad „7“). Navíc – žádný zápach (ty jo!), žádná kapka vedle, žádné bolesti. Nechápu, že jsem ho nezkusila dříve. 
Amanda

Malý a šikovný kalíšek na použití a zavádění. Na začátku jsem si koupila Lily Cup klasický dlouhý a tento Compact skládací. A musím říct, že ten skládací mi vyhovuje daleko více. Fyziologicky mi tak nějak sedí prostě více. A líbí se mi to pouzdro na něj.
Carmen

Jsem na sebe trochu naštvaná, že jsem s použitím kalíšku tak dlouho otálela. Až do porodu jsem používala tampony, pak jsem začala používat vložky, protože mi tampony přestaly být pohodlné. Ale nakonec jsem se odhodlala a vyzkoušela kalíšek (Compact B). Vložení bylo mnohem snazší, než jsem myslela. Vyjmutí taky tak. Možná to bude znít bláznivě, ale trochu se stydím, že jsem tak dlouho používala jednorázové pomůcky, když tohle je tak super. Je to lepší pro mé zdraví a také pro životní prostředí.
Samantha

Tenhle kalíšek miluju. Určitě to bude trvat nějakou dobu, než si na něj zvyknete, navíc pokud je to váš první menstruační kalíšek. Doporučuji trochu zkoumat, jak to tam dole máte (jak máte zahnutou pochvu nebo jestli třeba nemáte moc nízko děložní čípek apod.). Každá jsme totiž jiná – to co funguje a vyhovuje mně, nemusí vyhovovat někomu jinému. Nebojte, pokud kalíšek zavedete špatně, velmi rychle to poznáte. Pak jej prostě vyjměte a zkuste to znovu.
Annie

Mám velikost B. Nepoužívám jen tento, mám ho na cesty a pro případ nouze. Mám ho totiž pořád v pouzdru složený v peněžence, pro případ, že bych začala nečekaně menstruovat. Kombinuji ho s kalíškem Lunette, který má pro mě větší objem, který na silnější dny potřebuji. Někdy se mi stane, že se tenhle skládací během zavádění složí. Tak ho znovu rozložím a zavedu znovu a zkontroluji pohmatem. Když ho správně zavedu je pro mě stejně pohodlný jako Lunette. Jsem ale za tento kalíšek moc ráda, protože neznám jiný kalíšek, který by se dal složit do krabičky.
Kio

Tenhle kalíšek má tenčí stěny oproti jiným kalíškům, které jsem zkoušela a mě prostě nevyhovuje. Je super, když „teta z Červené Lhoty“ dorazí nečekaně, ale pro mě má moc malý objem, takže mi moc dlouho nevydrží. Proto používám hlavně jiné kalíšky.
Gina

Lily Cup Compact B byl můj první kalíšek, který jsem zhruba před rokem vyzkoušela. Chvilku jsem se učila kalíšek správně zavádět, ale vychytala jsem to a myslím si, že by to tak bylo i s jinou značkou kalíšku. Prostě jsem byla začátečnice. Ale holky pozor, pokud máte nějakého mazlíčka. Můj první kalíšek totiž zničila kočka. Koupila jsem si pak jinou značku kalíšku, protože jsem si myslela, že je to jedno, ale přesvědčilo mě to o opaku a tak jsem si dneska znovu objednala Compact B. A dodám, že jsem ho hodně používala i během sportu a vše ok.
Anna

Koupila jsem si tento kalíšek, protože se mi líbilo, že je skládací a je tak ideální na cesty. Ale myslím si, že pro začátečníky prostě není. Nenaučila jsem se s ním správně manipulovat. Na kalíšky ale nezanevřu a pořídím si jinou značku.
Mia

Oproti Diva Cup se mi hůře vytahoval, ale uvnitř sedí lépe – a to mám nízko položený čípek. Ale už i to vytahování jsem vychytala, jen se musím trochu víc snažit, abych zrušila jeho podtlak. Potřebuji zavést prst podél kalíšku, zmáčknutí dna u mě nestačí.
Jane

Kalíšek vylévám co pět hodin. Mám velikost Compact A.
Melissa

Mám Compact B. U mě je vše v pohodě, co se týče zavádění a použití kalíšku. Pokud si nejste jisté, mrkněte na Youtube. Také doporučuji kalíšek při zavádění něčím potřít, nejlépe lubrikačním gelem na vodní bázi.
Amana

Mám Lily Cup Compact A. Tenhle malý menstruační kalíšek je to nejlepší, co mou menstruaci mohlo potkat. Když ho mám, vůbec ho necítím. Poprvé se mi nepodařilo kalíšek zavést správně a vlastně i první vyjmutí bylo nepříjemné. Stopku jsem zastřihla, nebyla mi příjemná. Ale při druhé menstruaci bylo vše již v pohodě.
Yeal

Ty vole! (Jo, čtete správně, ty vole – tahle věcička je prostě úžasná). Myslela jsem si, že to bude drsné, ale vůbec to nebolelo. A upřímně, my ženy musíme řešit daleko drsnější věci, hlavně pokud jste maminkami. Když jsem jej poprvé vkládala, byl mnohem flexibilnější, než jsem si myslela. Po zavedení jsem udělala několik dřepů, abych se ujistila, že vše bude v pohodě na místě sedět. Tenhle kalíšek považuji prostě za malý zázrak. U tohohle skládacího jsem se bála, že zavádění bude těžké, ale zabralo mi to přesně 30 vteřin, než jsem se s ním naučila zacházet.
Bára

Mám velikost A a miluju tento kalíšek. I když mám dost silnou menstruaci, tak mi tento kalíšek stačí. To, že je kalíšek skládací, je pro mě velké plus – můžu ho snadno složit a v krabičce dát třeba do kapsy. Doporučuji jej všem mým kamarádkám.
Silva

Myslím si, že tento kalíšek není pro začátečníky. Začínala jsem s Ladycup, který má mnohem hladší povrch, snadněji se vkládá, manipuluje s ním i vyjímá. Tento má o dost jinou strukturu. Jsem ráda, že jsem začínala s jiným kalíškem a měla jsem tak už dost předchozích zkušeností s manipulací. Ovšem, abyste mě nechápaly špatně, hodně tento kalíšek doporučuji. Je lehký, kompaktní a má dostačující objem. Vyhovuje mi jeho tvarování. A díky tomu, že se dá složit na placato do krabičky, je skvělý na cestování.
Kristýna

Dlouhou dobu jsem používala jednorázové vložky. I když mi jejich použití zase tolik nevadilo, nebylo mi příjemné, že je neustále vyhazuji a vytvářím zbytečný odpad. Předtím jsem měla strach si cokoli dovnitř zavádět, ale touha po ekologičtější pomůcce tento můj strach překonala. Nakonec jsem si vybrala skládací Lily Cup Compact. A doslova jsem se zamilovala, škoda že jsem ho neobjevila dříve. Miluji ten pocit čistoty. Někdy musím vícekrát kontrolovat, že mám skutečně své dny, protože mám na to tendenci s kalíškem zapomínat. Úžasné. Dokonce se mi i menstruace zkrátila.
Tiffany

Pro mě je tento kalíšek úžasný. Zezačátku to může být trochu složitější vychytat to správné zavedení. Možná trošku složitější, než s jinými kalíšky. Velikost A je docela malá, ale pro mě funguje. Pokud máte silnější menstruaci, doporučuji velikost B. Co na tomto kalíšku oceňuji, je jeho tvar do V. Díky tomu se téměř nedotýká poševních stěn.
Emilia

Pořídila jsem si tento kalíšek, ale nemám odvahu jej vyzkoušet. Bojím se, že se ve mě složí a bude protékat. No, doufám, že tento svůj strach postupně překonám a kalíšek vyzkouším.
Melissa

Mám Lily Cup Compact B. Vybrala jsem si ho po pečlivém čtení recenzí a zhlédnutí mnoha videií na Youtube. Právě jsem skončila svůj druhý cyklus s kalíškem a jsem tak ráda, že jsem se pro něj rozhodla. První dva dny jsem s ním měla trochu bolesti, ale zjistila jsem, že jsem jej dávala do špatného úhlu. Měl by být namířený ke kostrči. Od té doby, kdy jsem na to přišla, jsem už neměla žádné problémy. Ustřihla jsem stopku, protože jsem měla pocit, že ji úplně nepotřebuju. Zpočátku jsem asi vylévala častěji, než bylo potřeba, protože jsem si nebyla úplně jistá. Je mi 35 a sama jsem se překvapila, že jsem se o menstruačním kalíšku dozvěděla tak pozdě. Když jsem se pak o nich dozvěděla, hodně jsem slyšela o kalíšku Diva Cup, ale ten jsem zkoušet nechtěla, je dost dlouhý, proto jsem zvolila tento. Líbí se mi jeho skládací design a jeho skladnost. Krabičku s kalíškem si můžu dát kamkoli (třeba i do podprsenky a nikdo o tom neví, že se chystám zrovna na WC jít si zavést kalíšek). Nemusíte se bát, že se ve vás kalíšek bez vašeho vědomí poskládá.
Cindy

Byla jsem z tohoto kalíšku nadšená, ale mám příliš silnou menstruaci, takže mi nestačí. Musela jsem to při příštím nákupu zohlednit. Poprvé mě to prostě nenapadlo, hrozně se mi líbil jeho tvar a sametový povrch a tohle jsem prostě nedomyslela.
Stephanie

Nikdy jsem nerodila, proto jsem si vybrala Lily Cup Compact A už deset měsíců a mám pocit, že mi ho seslal snad Bůh! Upřimně znám ženy, které tento kalíšek milují a také jiné, kterým nevyhovuje. Jsme fakt každá jiná. Já doporučuji vyzkoušet. Ušetřila jsem díky kalíšku tolik peněz. Spím během menstruace lépe, mám kratší a slabší krvácení (což můžu přičítat také tomu, že jsem se stala vegankou). Kalíšek pro klid své duše používám v kombinaci s tenkou slipovou vložkou (ale i tak je moje spotřeba daleko nižší než dříve). Přiznám se, že jsem kalíšek nikdy nevyměňovala na veřejné toaletě, na to nemám odvahu. Naštěstí mi stačí objem a můžu vylévat ráno a večer doma. Nejjednodušší je pro mě kalíšek vyměňovat ve sprcháči, jsem více klidnější a mám jistotu, že i kdybych při vytahování kalíšek vylila, tak ve sprše to prostě nevadí. Snadno se čistí a snadno se používá. Přeju pohodovější menstruaci všem!
Alex

Už jsem používala jiné menstruační kalíšky, ale ty mi nevyhovovaly. Byly na mě moc velké a tvrdé. Měla jsem potíže s vyprázdněním a tlačily mě na močový měchýř. Lily Cup Compact A je dost měkký, takže se mi nic z toho neděje. Při zavádění doporučuji obezřetnost a kontrolovat, jestli se nechtíc kalíšek nesložil. Vřele tento kalíšek doporučuji, už si nedokážu představit, že bych používala jiný. Ano, je menší a nemá tak velký objem jako jiné kalíšky, ale mě vůbec nevadí jej vylévat častěji.
 Hana

Používám tento kalíšek několik měsíců a přeji si, abych jej objevila již dříve. Ten grif, jak správně zavádět, jsem chytla už druhý den a od té doby to je snadné. Už jsem do tohoto kalíšku překecala dvě kámošky a taky jsou z něj nadšené. Miluju to jeho pouzdro, když jej vytahuju z kabelky, nikdo neví co to je (a asi málokoho by napadlo, že je v něm menstruační kalíšek), proto odpadají ty trapné chvíle, kdy se snažíte nenápadně z kabelky vytáhnout tampon nebo vložku.
Linda

Všem holkám, které s tímto kalíškem začínají, doporučuju zkouknout nějaké videa na Youtube než se do jeho používání vrhnou.
Katka

Moje doporučení zní, zjistěte si, jestli náhodou nemáte nízko položený čípek v době menstruace, než si tento kalíšek koupíte. Já to zjistila až poté, že ho mám nízko a bohužel tento kalíšek není pro čípek ideální kvůli svému tvaru. Čípek příliš zasahuje hodně do kalíšku a nezbývá tam už moc místa na krev.
Renata

Menstruační kalíšek Lily Cup One

Tak po prvních dvou dnech testování můžu s radostí konstatovat, že je super, super, SUPER. Rozvíjí se úplně sám, pevnost tak akorát- asi středně pevný bych řekla. Neproteče mi ani kapička, vůbec o něm nevím, tedy za mě úplně TOP. Tedy dámy drobné postavy, s vysokým čípkem a slabší až středně silnou menstruací, kdybyste váhaly který kalíšek... Tenhle je opravdu bezva!
Petra

Odporúčam Lily Cup One. Je určený pre začiatočníkov a ja si ho nemôžem vynachváliť.
Dita

Také mám Lily Cup One. Pořídila jsem si ho k Merule, ale za mě je mnohem mnohem lepší... Super je, že se složí do malinké krabičky a může být pořád po ruce, v kapse nebo kabelce. Dá se krásně zmenšit nebo zvětšit.. Zezačátku mě tlačila špička, ale přečetla jsem si radu otočit ho špičkou dovnitř, tak ho nosím tak..
Jana

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moju skúsenosť s kalíškom. Dosť dlho som sa rozhodovala, ktorý si mám vybrať, pretože som dosť drobný človiečik (150cm, 40 kg) a som tam dole dosť úzka. Mám 24 rokov a ešte som nerodila. Nakoniec ma najviac zaujal Lily Cup One, ktorý je aj pre začiatočníkov. Kalíšok došiel a po prvotných obavách to nakoniec bola úplná pohoda. S vyberaním ešte trocha bojujem, ale odporúčam ho všetkými desiatimi. Takže malé ženy (nízke, chudé, úzke), ktoré zvažujú aký kalíšok si kúpiť, odporúčam Lily Cup One. Je perfektný, jemný a príjemný na dotyk. Tak ja len toľko. 😊
Dana

Potvrzuji, Lily Cup One je skvělý!
Milena

Další zkušenosti s kalíškem Lily Cup

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Zkušenosti s menstruačními kalíšky

Zkušenost často napoví víc než spousty popisných textů. Proto vám přinášíme opravdu velké množství osobních zkušeností od žen, které si koupily menstruační kalíšek. Zkušenosti pochází z naší skupiny na Facebooku a z e-mailů, které nám píšete.