Menstruační kalíšek Lily Cup™

A máme ho – konečně! Je to láska na první pohled, ale i dotek. Až si na tohoto „sameťáčka“ sáhnete, nebudete chtít jiný. To vše dohromady je menstruační kalíšek Lily Cup.

Lily Cup™, Lily Cup™ One & Lily Cup™ Compact

Menstruační kalíšek Lily Cup

Lily Cup™

Lily Cup™ je měkký a ultra jemný menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu, který je vhodný pro opakované použití. Vyznačuje se svým anatomickým tvarem a dvojitým okrajem proti zpětnému vylití. Pevnější okraj navíc napomáhá správnému rozvinutí kalíšku.
Pokud zjistíte, že je pro vás Lily Cup™ příliš dlouhý, můžete opatrně ustřihnout stopku pod třetí drážkou - jedna drážka na stopce zůstane. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovávejte kalíšek do antibakteriálního sáčku, který je součástí balení.

kalíšek Lily Cup
Menstruační kalíšek Lily Cup™ je měkký, avšak díky zdvojenému okraji dobře drží svůj tvar a rozvíjí se.

 

Velikosti kalíšku Lily Cup™

Kalíšek Lily Cup™ se vyrábí ve dvou velikostech, které se liší rozměry i barevností.

Lily Cup™ A – světle růžová
Tuto velikost zvolte, pokud jste ještě nerodila či jste rodila císařským řezem.

 • Průměr: 40 mm
 • Délka: 70 mm (plus stopka 8 mm)
 • Objem: 28 ml

Lily Cup™ B – tmavě růžová
Tuto velikost zvolte, pokud jste rodila vaginálně a pokud máte povolené svalstvo pánevního dna.

 • Průměr: 43,5 mm
 • Délka: 70 mm (plus stopka 8 mm)
 • Objem: 32 ml

Menstruační kalíšky Lily Cup od značky Intimina

Lily Cup™ Compact

Menstruační kalíšek Lily Cup™ Compact je jedinečný svým tvarem – je totiž skládací! Přizpůsobíte si tak objem kalíšku podle vašich potřeb. Stopku na konci kalíšku můžete opatrně ustřihnout, avšak pro snadnější vytahování, alespoň jednu drážku ponechejte. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovejte kalíšek do plastového pouzdra, které je součástí balení.
Lily Cup™ Compact má čtyři malé dírky po obvodu, které zajišťují jeho snadnější rozvíjení.

Velikosti kalíšku Lily Cup™ Compact

Kalíšek Lily Cup™ Compact se stejně jako kalíšek Lily Cup™ vyrábí ve dvou velikostech, které se liší rozměry i barevností.

Lily Cup™ Compact A – světle růžová
Tuto velikost zvolte, pokud jste ještě nerodila či jste rodila císařským řezem.

 • Průměr:  42 mm
 • Délka:   50 mm (plus stopka 8 mm)
 • Objem: maximální 18 ml

Lily Cup™ Compact B – tmavě růžová
Tuto velikost zvolte, pokud jste rodila vaginálně a pokud máte povolené svalstvo pánevního dna.

 • Průměr: 45 mm
 • Délka: 50 mm (plus stopka 8 mm)
 • Objem: maximální  23 ml

Menstruační kalíšky Lily Cup Compact

Lily Cup™ One

Lily Cup™ One je jednovelikostní neonově růžový kalíšek,  navržený speciálně pro začátečnice. Vyznačuje se jedinečným a jednoduchým designem, který umožňuje zvětšovat velikost a objem kalíšku. Kalíšek se tak přizpůsobí vašim potřebám od začátku do konce vaší periody. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovejte kalíšek do plastového pouzdra, které je součástí balení.

Lily Cup™ One má čtyři malé dírky po obvodu, které zajišťují jeho snadnější rozvíjení.

 • Průměr: 39 mm
 • Délka:    47 mm (plus stopka 14 mm)
 • Objem:   20 ml

Menstruační kalíšek Lily Cup One

Kalíšky Lily Cup™ mají ještě svého „bráchu“, ale ten je natolik unikátní a jedinečný, že jsme mu věnovali samostatný článek. Představujeme vám menstruační kalíšek Ziggy Cup!

Jak Lily Cup™ zavádět a vyjmout?

Zavádění menstruačního kalíšku si můžete usnadnit pár kapkami lubrikačního gelu Intimina na vodní bázi. Uchopte kalíšek Lily Cup™  do jedné ruky a prstem druhé ruky promáčkněte jednu stěnu kalíšku, tzv. Punch down sklad. (Kalíšek je ale možné skládat i klasickým C-fold skladem . více informací najdete v článku Sklady menstruačního kalíšku). Takto složený kalíšek vložte dovnitř pochvy, kde se rozvine. Správně zavedený kalíšek by vás neměl nikde tlačit a neměl by také protékat. Kalíšek vylévejte v závislosti na síle vaší menstruace – maximálně však může být zavedený 12 hodin.

Při vyndávání jej zmáčkněte a tím zrušíte případný podtlak. Vyndávání vám usnadní stopka na konci kalíšku. Kalíšek vylijte – vymyjte – a zaveďte znovu.

Péče o menstruační kalíšek Lily Cup™

Během menstruace stačí kalíšek Lily Cup™ vyplachovat čistou vodou či k jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek či čistící gel na menstruační kalíšky. Před nebo po skončení vaší menstruace kalíšek vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či ve sterilizačním kelímku v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej Intimina, který se hodí jak na menstruační kalíšek, tak také na sexuální hračky.

Upozornění: Nikdy k čištění kalíšku Lily Cup™  nepoužívejte ropné produkty (vazelína), esenciální oleje, čisticí prostředky pro domácnost, parfémované mýdla, ocet, Tea tree olej, alkohol či bělící činidlo.

Značka Intimina

Menstruační kalíšky Lily Cup™ vyrábí švédská značka Intimina v Číně. Jejich misí je péče o nejintimnější potřeby ženy. Nabízejí velmi komplexní sortiment pro ženy ve všech fázích jejich života. „Abychom si byli jistí, že je každý výrobek naší značky zdravotně nezávadný, na vše dohlíží a vše konzultujeme s naším lékařským sborem. Naše výrobky jsou vyvíjeny podle nejvyšších mezinárodních norem kvality a bezpečnosti, respektují a udržují zdraví žen a přirozenou rovnováhu.“

Tato značka ovšem nevyrábí pouze menstruační kalíšky, ale také venušiny kuličky pro posilování pánevního svalstva. Navíc nabízí pomůcku pro procvičování Kegelových cviků: osobního „trenéra“ pro KegelSmart.

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? LilyCup v eshopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vyčistit menstruační kalíšek

Pro ty z nás, které používáme menstruační kalíšek, je velmi důležité udržovat kalíšek čistý. Je to celkem jasné, když si ho dáváme dovnitř do svého těla. Někteří si myslí, že kalíšek se z hygienického hlediska nemůže rovnat jednorázovým hygienickým pomůckám. Ale jednorázové hygienické pomůcky zdaleka nejsou sterilní! Při správné péči a čištění není problém používat pouze jeden menstruační kalíšek několik let.

Hormonální tanec v menstruačním cyklu

Připadáte si někdy skvělá a plná energie a jindy zase unavená a vůbec nic se vám nechce? Řeknete si "no to ale přeci každý". Ano, to je pravda, přesto je dobré dozvědět se něco o ženském cyklu, protože změny hladin hormonů během jednoho cyklu jsou stále stejné a mohou být příčinou řady ženských nálad. Hormony nezkrotíme (nechceme-li brát hormonální antikoncepci), ale díky znalosti svého těla si například na některé dny nemusíme plánovat tolik práce.

Hygienické pomůcky a sex při menstruaci

V předchozím článku Sex během menstruace jsme už probrali různé obavy točící se okolo pohlavního styku během menstruace, nyní se na to pojďme podívat z praktického hlediska. Během menstruace je žena více zvlhčená než jindy, sliznice je hodně prokrvená – lze tedy snáze dosáhnout orgasmu, většina žen v tu dobu nemůže otěhotnět, ALE vše se může zašpinit od krve.