Zkušenosti s menstruačním kalíškem Naturcup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Naturcup. Ten se vyrábí ve třech velikostech: 0, 1 a 2.

Naturcup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve Španělsku. Vyrábí se ve 3 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Patří k pevnějším kalíškům a je zakončen kuličkou. Na rozdíl od menstruačních kalíšků se stopkou není třeba u kalíšku Naturcup nic stříhat.

Menstruační kalíšek Naturcup
Menstruační kalíšek Naturcup

Naturcup velikost 0

Pro tento kalíšek jsem si byla na prodejně Maluna.cz a porovnávala jsem i s ostatními. Přišel mi nejmenší ze všech. Je docela tvrdý, ale tím pádem nemám vůbec problém s rozvinutím. Nejsem panna, ale i když je celkem tvrdý, tak mě netlačí.
Katka Naturcup 0

Menstruační kalíšek Naturcup 0 jsem koupila pro svou šestnástiletou dceru. Ještě si na něj zvyká, ale jinak je s ním hodně spokojená.
Luci

Miluji kalíšek Naturcup. Od té doby, co jsem kalíšek začala používat, se mé „vaginální zdraví“ hodně zlepšilo (trpěla jsem různými výtoky, kvasinkami atd.) Jsem hodně mladá a tampony mě vysušovaly. Po kalíšku jsem také sáhla proto, abych šetřila peníze. Vyhovuje mi tuhost kalíšku, protože se díky tomu snadněji otevírá. Vyhovuje mi taky, že mohu mít kalíšek zavedený i o chvíli dříve, než menstruace přijde (mám menstruaci nepravidelnou) – to s tampony bohužel nejde. To byly všechny výhody, ale používání kalíšku má podle mě i své nevýhody. Správně zavádět kalíšek jsem se nenaučila hned, trvalo to několik menstruací. Když se mi kalíšek nepodaří zavést správně, začne mírně protékat. A třetí nevýhoda je pro mě vyměňování na veřejných WC. Nosím s sebou lahev s vodou a kalíšek takto opláchnu a znovu zavedu. Je možné použít i ubrousky, ty jsem ale zatím nezkoušela.
Dominika

Mám tento kalíšek a je pro mě hodně pohodlný.
Sandra

Naturcup 0 je mým prvním a oblíbeným kalíškem, zakončení kuličkou se mi líbilo esteticky i prakticky. Je z pevnějšího materiálu a tak se po zavedení jednoduše rozloží do původního tvaru, nepotřebuji ho kontrolovat a rozkládat uvnitř prstem, rozloží se sám, udělá to takový ten zvuk „plom“ a je to jisté, že je tam uvnitř správně. Dřív se mi někdy stávalo, že se mi hůř vyndával, musela jsem prstem uvolnit okraj kalíšku a podtlak. Obvykle to ale nepotřebuji, už jsem se naučila pohnout kalíškem tak, že se uvolní.
Hanka

Naturcup velikost 1

Menstruační kalíšek Naturcup I používám 6 měsíců. Ze začátku jsem s tím trochu bojovala, vytahování kalíšku bylo na nervy. Teď už vím, jak ho správně zavádět, do jaké hloubky a taky jsem si líp osvojila techniku vyjímání (pobavila jsem se o tom se sestrou, která taky kalíšek používá a poradila mi jak na to). Těšila jsem se hlavně na to, že mi zázračně přestanou menstruační bolesti, které jsem mívala opravdu silné. První 4 měsíce se nic nedělo, resp. se snížil počet prášků, které jsem si denně musela vzít (z původních 2-3 na 1). I to jsem považovala za úspěch :) Poslední dvě menstruace už jsem si nebrala žádný, i když jsem břicho trochu cítila, ale nic, co by se nedalo vydržet. Dnes mám první den sedmé menstruace :) Neměla jsem PMS a břicho pobolívá úplně minimálně :) Nevím čím to je, ale je to super :))
Je pravda, že mi kalíšek trochu protéká, ale bohatě na to stačí slipová vložka a myslím, že by to vyřešil nákup většího kalíšku.
Na noc si ho nezavádím, měla jsem 2x zkušenost, že zajel hodně hluboko. Jednou jsem ho dolovala ven, když už jsem byla trochu hysterická a podruhé mi ho musel vytáhnout přítel (což nebyla úplně skvělá zkušenost). Kegelovy svaly používat umím a trénuju, nicméně v tomto případě mi nepomohly.
I po těchto zkušenostech hlasuju stoprocentně PRO kalíšek. Jen jsem si na něj musela zvyknout a vychytat drobnosti :) A díky holky, že jste ho začaly distribuovat, protože je opravdu k nezaplacení :)
Ivana

První měsíce jsem si na menstruační kalíšek zvykala, asi jako na všechno s čím člověk začíná. Ale určitě jsem si vědoma toho, jak dobré rozhodnutí jsem při přechodu na menstruační kalíšek udělala. Jednou jsem na kalíšek dokonce zapomněla a měla jsem ho zavedený 10 hodin a nic se nestalo. Obvykle přes den vylévám dvakrát. Kalíšek necítím a je pro mě nejlepší menstruační pomůckou, co jsem za svůj život vyzkoušela.
Jasmína

Používám menstruační kalíšek Naturcup 1 už čtyři měsíce a je to super. První dvě menstruace mě trochu tlačil, když jsem jej vytahovala. Ale postupně jsem získala praxi a už je to v pohodě. Kalíšek zavádím ráno a celý den o něm nevím. Nijak netlačí a neprotéká. Jediná nevýhoda je, když si jdu zaběhat, že ho trochu cítím.
Aneta

Kalíšek je velmi praktický a pohodlný. Celý den o něm nevím a mohu s ním dělat cokoli, zvládne u mě sport i spánek. Navíc je super, že ze mě nečouhá žádná šňůrka jako u tamponu. Malá nevýhoda je jeho vytahování – tím, že je tuhý, nejde to vždycky úplně snadno (ale praxí se to pomalu ale jistě lepší). Jsem ráda, že nemusím kalíšek vyměňovat na veřejných místech (nemám tak silnou menstruaci a tak měním ráno a večer doma). Vyměňovat mimo domov si neumím představit.
Hanka

Pro mě pohodlná záležitost už od samého začátku. Jednoduché vkládání. Nemusíte se obávat o to, kam kalíšek správně umístit – vnímám, že je v těle taková zarážka, která mě navede, kam kalíšek umístit. Má také větší kapacitu na rozdíl od tamponů. Pro mě je snadné také jeho vytahování a rozhodně není potřeba se bát toho, že byste měli ruce od krve. Jsem s nákupem velmi spokojená.
Andrea

Kalíšek používám několik měsíců. Myslela jsem, že jej kupuji jen jako doplněk k dalším pomůckám co používám (chtěla jsem jej na dovolenou na plavání). Ale kupodivu od té doby nepoužívám nic jiného. Zmizely mi dokonce také kvasinky, které jsem často v letních měsících měla. Pokud nemáte v blízkosti umyvadlo pro oplachování kalíšků, doporučuji mít pro jistotu dva kalíšky a střídat je.
Karla

Kalíšek je pohodlný a díky jeho používání nevytvářím zbytečný odpad jako u jiných menstruačních pomůcek. Přestože to výrobce nepíše, pro jistotu kalíšek vyndávám a čistím co 5-6 hodin (jen vodou bez mýdla). Vyvařuji kalíšek před i po skončení menstruace. Je také důležité se naučit kalíšek správně zavádět, jinak může dojít k protečení.
Ela

Je to můj první menstruační kalíšek a tak ještě zkouším a „objevuju Ameriku“. Prvních pár zavedení mi trvalo, než jsem se naučila kalíšek správně vytahovat. Je docela tuhý a jeho horní okraj je poměrně silný. Avšak díky tomu kalíšek dobře drží a zachycuje krev. Ale trochu to trvá, než si na to zvyknete.
Kristýna

Stačí se naučit, jak kalíšek vyndat a taky správně umístit, všechno ostatní je pak už snadné. Těší mě, že pořád nevyhazuju tampony a vložky – je to ekologičtější a z dlouhodobého hlediska také levnější. Myslím si, že menstruační kalíšek by měla používat každá žena.
Nela

Koupila jsem si tento kalíšek, protože mi ho doporučila kamarádka. Ji připadá super na mě je trochu moc tuhý. Funkci plní dobře, ale občas ho kvůli jeho tuhosti cítím. Neprotéká a snadno se čistí.
Martina

Mám ráda, jak je pevný – díky tomu se mi snadno zavádí, uvnitř se zbytečně neohýbá.
Lenka

Je to můj druhý Naturcup kalíšek, důvod mého nákupu j takový neobvyklý – první kalíšek mi rozkousal můj pes. Vyhovuje mi a dobře se rozvíjí.
Dana

Během první menstruace mi používání tohoto kalíšku připadalo trochu těžké, ale během druhé menstruace je to už mnohem lepší a jsem nadšená. Nevím čím to – jestli se tělo nějak přizpůsobilo nebo jestli já jsem se to naučila (nebo obojí), ale už mi zavádění kalíšku nečiní žádný problém. Za mě nejlepší menstruační pomůcka.
Veronika

Kalíšek Naturcup 1 doporučuji, okraje jsou sice trochu pevnější, ale za to kalíšek dobře drží na místě a neprotéká.
Mirka

Menstruační kalíšek je jednoduše to nejlepší, co mě kdy potkalo. Už nebudu používat vložky a tampony. A tak neváhejte ani vy s použitím menstruačního kalíšku.
Zita

Já jsem měla Yuuki 1 Soft a pořídila jsem si Naturcup I a jsem nadšená. Yuuki jsem odložila. Naturcup je mi sympatický a díky tomu, že má větší dírky, se lépe čistí.
Pavla

Naturcup velikost 2

Mám Naturcup II a jsem spokojena, vyhovuje mi jeho tuhost a taky to, že nemá dutou stopku. Má kuličku, která vás nemůže poškrábat a tlačit.
Katka

První menstruační kalíšek Naturcup mi dlouho nevydržel, poměrně záhy jsem ho spálila během vyvařování. Myslela jsem si, že tohle se mi stát nemůže a ejhle, bylo to docela rychlé. Takže jsem si koupila znovu ten stejný. Zavádění i vyndávání jsem rychle vychytala a vše je v pohodě. Nyní se budu akorát modlit, ať už kalíšek nespálím – jinak by to v mém případě nebyla úplně ekonomická záležitost. :))
Ola

Koupila jsem si menstruační kalíšek Naturcup 2, ale přemýšlím o koupi kalíšku s větším objemem, mám hodně silnou menstruaci a tento nevydrží tolik, kolik jsem si myslela. Pro mě je to nyní srovnatelné s tampony.
Květa
(Naše doplnění: Na trhu existují kalíšky, které mají daleko větší objem a na silnou menstruaci jsou tak daleko vhodnější. Můžete vše porovnat v této tabulce Kalíšky dle objemu, průměru a délky).

Naturcup shledávám jako nejlepší značku menstruačního kalíšku, který jsem zkusila. Zkoušela jsem i jiné ale u Naturcupu mi vyhovuje ta jeho pevnost, díky které se kalíšek dobře rozvíjí a drží. Doporučuji vyzkoušet.
Marie

Kalíšek Naturcup 2 už používám roky. Doporučuji jej také proto, že se vyrábí z lékařského silikonu, který je bezpečnější a také odolnější, než jiné materiály.
Jindřiška

Tento kalíšek je mi pohodlný, ale když mám silnou menstruaci, občas proteče. Zvažuji koupi kalíšku s větším objemem.
Beáta

Mé doporučení při používání tohoto kalíšku je zatlačit do něj, když jej chcete vytahovat. Díky zatlačení do poševních svalů se kalíšek mírně posune a vy tak na něj lépe dosáhnete.
Jana

Na začátku je trpělivost na místě, ale pak už si můžete užívat jeho výhody. Myslím si, že kalíšek je mimořádně kvalitní. Nevyměnila bych ho už za nic na světě – sbohem tampony!
Pavla

Pro mě je kalíšek perfektní pro každodenní použití během menstruace, zvládá také sport. Dobře sedí a neprotéká.
Iveta

Já mám Naturcup 2, testováno tři dny a zatím super - neprotéká. To byl důvod, proč jsem koupila větší velikost. Zavádění trošku těžší než s tvrdším kalíškem, ale už se daří. Jen zatím vyndávám ve sprše, je měkký a vždy ho promáčknu a trošku vyteče. Ale to vypiluju. ;-) Kuličku nechávám čouhat, ale necítím, takže ok.
Mirka

Ja som mala Naturcup ako prvy a musela som vymenit lebo ma tlacil ... Je trosku vecsi a poriadne pevny, ale aspon sa potom pekne rozvija ...
Vierka

Mám zakloněnou dělohu a používám kalíšek Naturcup II, použila jsem jej zatím 5x a 100% spokojenost. Rodila jsem dvakrát vaginálně a pravidelně sportuji.
Zuzka

Tiez mam Naturcup II, uz 4r a velka spokojnost.
Lenka

Mám Naturcup 2 již pět let a velká spokojenost. Začínala jsem s Lunette, ale ten stále vyjížděl a cítila jsem ho. Naturcup se krásně rozvíjí, kulička netlačí, s vyjmutím jsem nikdy neměla problém. Nevím o něm.
Majka

Zkušenosti, u kterých nebyla upřesněna velikost kalíšku Naturcup

Taky mám Naturcup, dobře se mi rozvíjí, kulička a drážky dobré na vyjmutí.
Iva

Naturcup naprosto v pohodě, používám dodnes, a když chtěla ségra pomoct s výběrem jejího prvního kalíšku, koupila jsem jí Naturcup a je taky spokojená a ani nechce zkoušet jiný.
Alena

Šla jsem na to trochu oklikou. :) Líbil se mi Naturcup, ale jako první jsem si na vyzkoušení koupila Yuuki 1. Byla jsem spokojená, ale ne vždy fungoval na 100%, tak jsem hledala dále. Zkusila jsem Femmycycle S. Ten jsem se nenaučila používat. Následovala Me Luna L na nejsilnější den. Od začátku jsem ji nechtěla, vadil mi materiál. I teď mi vadí, ale používala jsem ho a fungoval, jen každý dotyk byl pro mě nepříjemný… Takže jsem kombinovala Yuuki a Me Luna. Pak se objevily zlevněné kalíšky a mezi nima Naturcup! Osud. :) Koupila jsem si ho a velká spokojenost. Ani kapka vedle a to po celou menstruaci:-) Kdybych věřila intuici, měla bych ho hned, ale zase bych neměla zkušenosti a srovnání. Kalíšek doporučuji všem, které stále váhají. Muž byl nejdříve proti, nechápal to, bylo to prostě jiné. A teď se ještě občas na něco zeptá a přijde mi to super. Velmi jsem ho ocenila na dovolené, kdy u moře nebyl jediný záchod. Kalíšek=skvělá věc. :)
Jana

Na Naturcup nedám dopustit!
Nela

Díky zmínce kamarádky, s kterou se zajímáme o zdravý život, "netypické" pomůcky a vychytávky, jsem se dozvěděla o tom nějakém kalíšku. Paradoxem bylo, že ho kamarádka sama ještě nepoužívala, ale i tak mě to nadchlo natolik, že jsem si nakonec jeden objednala (samozřejmě po důkladném zjišťování info o zkušenostech). No, a jelikož jsem hodně na všechny přírodní věci, oslovil mě kalíšek nejenom názvem Naturcup.
První zkouška byla na férovku v 1. den menstruace. Jediný problém, který nastal, byl ten, že se mi hned, když je uvnitř, nerozprostře. Tak vyndat a znova ... teď už vím, že ho hlavně v tom "stočeném" stavu nesmím zavádět dovnitř celou dobu, ale jen při začátku zavádění. Pak jen nechat otevřít a on už tam sám vklouzne ... :)
Ze začátku malinko špiním, ale myslím si, že to není doslova protékání, spíš si musím vždy na ten kalíšek zase zvyknout :) Mám ho již 4. cyklus a jsem velmi spokojená. Co se týče hygieny (naštěstí mám práci, kdy přebývám u lidí v domovech, kde je pohodlí domácí toalety), nemohu si stěžovat. Spokojenost se týká určitě i hospodárnosti a ekologického způsobu. Mockrát děkuju za to, že kalíšek mám :)
Markéta

Osobní dobrá zkušenost Naturcup, Lalicup. Pro začátečníka určitě vybrat nějaký tužší, lépe se rozvinuje a je s ním jednodušší manipulace. Pozor na stopku, pokud je dutá, nebo moc tuhá, dost často překáží a píchá.
Adéla

Já mám Naturcup, je sice trošku dražší, ale jsem spokojená na 100%.
Míša

Dobrý den, děkuji za rychlé odeslání. Je to už druhý kalíšek Naturcup, který od vás mám a jsem maximálně spokojená. Už ho používám čtyři roky a je to bezva. Nikde nic nevadí a musím přiznat, že mám občas spíše problém si uvědomit, že právě v tu chvíli mám menstruaci. Jsem aktivní sportovkyně (jízda na kole) a nikdy se mi nestalo, že by mi kalíšek v této či jakékoli jiné aktivitě překážel. Zároveň se mi nikdy nestalo, že by kalíšek nestačil svojí velikostí nebo se někde cokoli "prosáklo".
Jana

Milé kalíšnice :-) Chtěla bych Vám poděkovat za zaslání kalíšku Naturcup - právě končím první MS s kalíškem a musím říct, že je to opravdu geniální nápad! Padl skvěle a ani jsem s ním nezažila žádné problémy! V době, kdy jsem požívala tampóny nebo vložky, tak mi bývalo špatně - bolela mě hlava a břicho a teď jsou tyto problémy s kalíškem pryč :-). Tak pohodovou MS jsem už dlouho nezažila!
Petra

Naturcup jsem ale použila jednou a už si to asi nezopakuju. Je fakt hodně pevnej (aspoň pro mě). Ten horní kroužek je tak tuhý, že vyndávání bylo docela bolestivé.
Klára

Zavadím stylem tamponu, kousek zavedu hned se otevře popř obkroužím rukou a dál už jen zatlačím.. nejlepší technika která se mi osvědčila, aby byl kalíšek otevřen tak, jak má být. Kulička pro lepší pocit by měla byt zavedena úplně dovnitř, jinak to není příjemné.
Míša

Už jsou to čtyři roky, co jsem změnila menstruační pomůcky, které používám. Začala jsem používat menstruační kalíšek Naturcup a díky němu se během menstruace cítím více pohodlně a jistěji. Věřím, že žen, které menstruační kalíšky, bude čím dál tím více přibývat! Za to pohodlí a pomoc planetě to vážně stojí.
Zdenka

Použití kalíšku Naturcup je pro mě velmi přirozené a pohodlné. Nejhorší tedy pro mě bylo poprvé vylévat kalíšek na veřejném wc, tehdy jsem si myslela, že to nezvládnu, ale postupně jsem si zvykla a stala se mistryní. V podstatě na tom nic není. Kalíšek vytáhnete, vylijete, vypláchnete vodou z pet lahve, zavedete zpátky a to je celé.
Kamila

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem Naturcup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Naturcup

Menstruační kalíšek Naturcup je vyroben ve Španělsku ze 100% hypoalergenního lékařského silikonu. Patří mezi pevnější kalíšky, je zakončen kuličkou a můžete si vybrat ze tří různých velikostí. Vyrábí se pouze v čiré variantě.

Který kalíšek je měkký a který pevný?

Často se nás ženy ptají, proč ještě nemáme tabulku s přehledem pevnosti kalíšků. Odpověď je jednoduchá – pevnost (či měkkost) kalíšku totiž nejde tak jednoznačně změřit a porovnat. Nicméně zkusili jsme to a tady je výsledek.

Kalíšky dle objemu, průměru a délky

Při výběru toho pravého kalíšku pro vás se mohou hodit seznamy kalíšků, kde jsou jednotlivé značky a velikosti seřazené dle průměrů, objemů a délek. Některé údaje v tabulce se mohou lišit od toho, co uvádí výrobce. Vycházíme z našich vlastních měření a porovnávání kalíšků.