Menstruační kalíšek Naturcup

Menstruační kalíšek Naturcup je vyroben ve Španělsku ze 100% hypoalergenního lékařského silikonu. Patří mezi pevnější kalíšky, je zakončen kuličkou a můžete si vybrat ze tří různých velikostí. Vyrábí se pouze v čiré variantě.

Naturcup se vyrábí ve třech různých velikostech:

Velikost 0 je doporučena pro dívky do 18 let, které nemají pravidelný pohlavní styk a jejich menstruace je spíše slabší. Kalíšek má průměr 40 mm a délku s kuličkou 56 mm. Obsah kalíšku je 14 ml.

Velikost I je pro ženy od 18 do 30 let, které nerodily nebo rodily císařským řezem. Kalíšek má průměr 43 mm a délku s kuličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 20 ml.

Velikost II je pro ženy nad 30 let a také pro mladší ženy, které už rodily. Kalíšek má průměr 47 mm a délku s kuličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 25 ml.

Menstruační kalíšky Naturcup

Menstruační kalíšek Naturcup je zakončen kuličkou. Ta je natolik pevná, že za ni bez obav můžete kalíšek povytáhnout. Kalíšek byste ale za kuličku neměli vytahovat úplně - správný postup je chytit kalíšek za spodní část, zmáčknutím zrušit podtlak a pak teprve kalíšek vytáhnout. Na rozdíl od menstruačních kalíšků se stopkou není třeba u kalíšku Naturcup kuličku ustřihnout, při používání většině žen nevadí.

Pro snadné vyjmutí má Naturcup ve spodní části z vnějšku rýhy, aby se zabránilo proklouznutí při vyndavání. Je vybaven dvěma měřícími linkami a má vyšší kapacitu pro shromažďování menstruační krve než běžné tampony.

Výrobce doporučuje vyprazdňovat kalíšek v závislosti na síle menstruace přibližně 2-5 denně.

Menstruační kalíšek Naturcup

Čím se Naturcup liší od ostatních kalíšků?

Kromě kuličky jako zakončení kalíšku, je rozdíl také v otvorech při obvodu. Pro snadnější vyjmutí kalíšku jsou větší, takže manipulace s kalíškem je pohodlnější a k čištění nejsou třeba žádné ostré předměty.

Naturcup nabízí tři velikosti a díky tomu dokáže uspokojit všechny období života ženy. Nejmenší velikost je ideální pro dívky, které ještě neměly pohlavní styk. Největší kalíšek je navržen pro ženy, které již prodělaly několik porodů. Díky tomuto téměř nepatrnému rozdílu ženu netrápí protékání kalíšku a zároveň se nemusí bát, že by ji kalíšek tlačil.

Kalíšek Naturcup je oproti jiným značkám spíše pevnější, takže nehrozí potíže s rozvinutím po zavedení a je vhodný také pro ženy, které mají hodně pevné svalstvo pánevního dna (většinou sportovkyně). Na druhou stranu je proto nutné dobře zvolit velikost, protože příliš velký kalíšek vás bude hodně tlačit.

V pohodlí během menstruace!

  • Použití je stejně snadné jako u tampónů.
  • Není třeba s sebou nosit náhradní pomůcky pro intimní hygienu.
  • Kalíšek je neviditelný a ani o něm nevíte.
  • Nevyžaduje tak časté vyprazdňování jako tampón.
  • Lze s ním provádět jakékoliv sportovní aktivity.
  • Lze ho používat přes noc.
Naturcup® - Because using and throwing away is not a natural thing.

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? Naturcup v e-shopu Maluna.cz
Další informace o kalíšku Naturcup najdete na webu www.naturcup.cz

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Jak kalíšek používat

Jako s každou pomůckou, i s menstruačním kalíškem je nutné naučit se zacházet. Úspěch nemusí přijít hned napoprvé, ale je spousta možností co vyzkoušet, aby kalíšek začal správně fungovat.