Zkušenosti s menstruačním kalíškem Selena Cup

Přečtěte si zkušenosti žen s menstruačním kalíškem Selena Cup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

 

 

Menstruační kalíšek Selena Cup je svým tvarem a vzhledem téměř totožný s menstruačním kalíškem Me Luna, ovšem na rozdíl od něj je vyrobený z lékařského silikonu. Liší se tedy svým zpracováním, materiálem i tuhostí. Byl navržený v Rakousku a vyrábí se v Polsku ze silikonu. Na spodní části má drážky pro snadné uchopení a zakončen je očkem.Vyrábí ve třech velikostech: S, M a L a kromě klasické tuhosti také v pevnější variantě Aktiv. V ČR se v roce 2018 stal vítězem Dtestu.

Menstruační kalíšek Selena Cup
Menstruační kalíšek Selena Cup

Selena Cup S

Dobrý den, nakonec jsem vybrala Selena Cup S s očkem. Jsem s ním moc spokojená a už jsme zvládli první cyklus bez nějaké "nehody". Po prvním pokusu s Yuuki jsem myslela, že tuto další snahu o ekol ogii budu muset vzdát. Tak Vám chci ještě jednou poděkovat.
Kateřina

Mám malou velikost. Přiznám se, že zpočátku jsem na kalíšek pořád myslela, ale po čase jsem zapomněla. Kalíšek mě netlačí, žádná kapka vedle. Jsem super šťastná, takže kdokoli máte pochybnosti, jděte do něj.
Linda

Koupit si menstruační kalíšek selena (mám velikost S) bylo pro mě zdaleka nejlepší rozhodnutí, které jsem učinila. Je šetrný k životnímu prostředí, ale také k mému tělu. Doporučuji jej všem ženám, kterým vložky a tampony nevyhovují. Je super pohodlný. Byla jsem zpočátku skeptická, ale teď už nechci nic jiného.
Chiara

Jdu napsat pochvalné zhodnocení mého ,,poprvé" s kalíškem, milé dámy. 😊
Často čtu spíše o problémech, kdy kalich nesedí nebo je s ním to či ono v nepořádku a tak přispěji svoji troškou do mlýna 😉 Mám Selena Cup , vel.S. Takže, ke kalíšku jsem přišla spíš tak trochu náhodou. Pár let zpět jsem se dozvěděla od kamarádky, že existuje něco, jako kalíšek a že je to znovupoužitelná alternativa k běžným menstruačním pomůckám. Jako člověk, který nemá rád změny, jsem však k této skutečnosti zaujmula neutrální stanovisko. Prostě jsem věděla, že existuje a tím to pro mě haslo.
Nicméně mám pár kamarádek, které si jej nemohou vynachválit. Pak mám i pár, které ho zkusily a moc jim nesedl a tak se vrátili k původním pomůckám. No a pak jsem cca půl roku zpět, šla čirou náhodou do drogerie, kde zrovna měli kalíšky v akci za výhodnější cenu než normálně, a tak jsem si řekla, že ten zázrak teda zkusím.
S velikostí jsem si moc hlavu nelámala. I když podle návodu na krabičce by mi měla sedět velikost M, zvolila jsem S, neb M se mi i tak zdál na mě moc velký. Volila jsem spíš intuitivně.
Pro svoje soukromé potěšení jsem zvolila růžovou barvu, i když barva je asi ten nejmenší detail.
Přinesla jsem kalíšek domu, vyvařila jej a těšila se, až ho zkusím. No následujících několik měsíců jsem na něj ani nesáhla. Nebyla ta správná příležitost. Buď jsem byla v práci nebo na praxi (studuju zdrávku a nosím bílou uniformu 😬) nebo u přítele a tam se mi kalíšek testovat moc nechtělo, bála jsem se, aby se mi nestalo nějaké faux pas. Chtěla jsem ho prostě testovat k v klidu a pohodlí domova.
A tato příležitost se mi naskytla až teď. Měla jsem být celý den doma, žádná práce, škola ani praxe. Nikam jsem nemusela. Načetla jsem si tady spoustu rad a zkušeností a vrhla se na to 😉. Ráno toho dne se dostavila MS, tak jsem vytasila kalíšek, srolovala, zavedla...a vše bylo ok ☺ byl na správném místě, hezky se rozvinul, nikde netlačil, necítila jsem ho nikde (ani stopku) ani neprotékal. Ani s vytahováním nebyl problém. V pohodě jsem ho chytla a vytáhla ven bez větší síly. Zvládla jsem s ním úklid, nákup a dokonce si i zacvičit. Následně se mnou absolvoval dvanáctku v nemocnici, ve škole se mnou byl, v práci taky a i víkend u přítele zvládl s přehledem. A nikde ani kapka, žádné tlačení, prakticky o něm nevím. Takže za mě moc velká spokojenost a radost, že to šlo tak hladce 😊, že jsem vybrala správnou velikost a sedí mi hned napoprvé a nemám s ním žádný problém.
Míša

Dcera (15) má  Selenacup S a je mooooc spokojená.
Katka

Malá velikost Selena Cup je velmi podobná velikosti S Me Luna. Oproti tomu má zakončení jen očko. Pro mě je rozdíl těchto značek ten, že Selena Cup je ze silikonu, což pro některé může být rozhodující (Me Luna je z materiálu TPE). Velikost S u Selena doporučuji pro dospívající dívky a pro ženy, které ještě nerodily.
Claire

Ahoj holky, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s kalíškem Selena cup. Je mi 22, žádný porod, štíhlá postava, ms jak kdy, někdy hodně silná, někdy méně. Tampony jsem používala i super, takže jsem zvolila kalíšek s průměrem 42 mm. Zavádění mi nebylo úplně příjemné, ale jak už byl vevnitř, tak nikde nic netlačilo. Po chvíli mě z něj ale hrozně bolelo břicho a já jsem věděla, že je to kalíškem, protože normálně bolesti při MS moc nemívám. Za to ale trpím na časté záněty. Kalíšku jsem dala šanci ještě druhý den, ale znovu to samé, ke všemu se mi posouval moc hluboko a měla jsem pak problém ho vytáhnout, nešel mi ani zrušit podtlak a vytahování mě bolelo.
V té chvíli už jsem měla rozjetý zánět močáku a celého spodku (stačí mi opravdu trošku a už je zle). Kalíšek jsem proto poslala dál a koupila nejmenší Selenu. Kalíšek S je po MeLuně druhý nejmenší, má průměr 39 mm. Bála jsem se, že to zas bude moc malé, ale sedl skvěle. I přes to, že má jen dvě dírky, se krásně rozvine a na svou velikost má fajn objem - 21 ml. Pokud tedy váháte s koupí kvůli nedostatku informací, nemusíte se ničeho bát, je to opravdu příjemný kalíšek. A také bych touto zkušenosti chtěla poukázat na to, že je opravdu třeba zkoušet, vždy jsem si myslela, že nejsem zrovna úzká, i podle tamponu které jsem používala a teď musím používat ten nejmenší kalíšek 😊.Pokud jste to dočetly až sem, tak Vám děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Magda

Mám selena cup S a jsem spokojená, dříve jsem měla yuuki S a ten mi protékal.
Danča

Selena Cup M

Začala jsem používat kalíšek selena cup vel M před dvěma měsíci. Je mi 24 let, mam za sebou 2 sekce, každou neděli chodím hrát volejbal. S kalíškem jsem větší kamarádka než první cyklus, ale ještě to chce trochu cviku, abych dobře nasadila na čípek. Jinak velikostně i tvarem mi vyhovuje.
Betty

Vybírala jsem bez dlouhého pročítání.. Narazila jsem na dtest, tam vycházel jako vítěz.. argumenty s kterými vyhrál se mi líbily. Šla jsem, koupila jsem, vyzkoušela, padl na první dobrou a od té doby vychvaluji do nebes 😁 Jsem po 4 těhotenstvích, 3 přirozených porodech.
Lucka

Zdravím vespolek, mám čípek nízko asi 5cm a tak nějak dost na boku. Kalíšek (Selena M) mám teprve první cyklus, zatím slavím úspěch jen když kalíšek opravdu nasadím přímo na čípek. Kalíšek je tím pádem ne svisle, ale tak nějak šikmo k jedné straně. První dvě hodiny pohoda, pak ale začne protíkat. Když ho vyndám, je plný asi z poloviny.
Iva

Ahoj holky! Už druhy měsíc mám nového společníka na své dny a moc si ho užívám. Jedna se o kalíšek Selena Cup. Seženete ho ve třech velikostech v bílé a růžové barvě. Já osobně mám vel. M, která je srovnatelná s menšími velikostmi od jiných značek (Délka: 62 mm, Průměr: 42 mm, Objem: 26 ml).
Jinak jsem čerstvá třicátnice, děti nemám, pravidelně cvičím pilates, bodybalance a jógu.
Před tím jsem zkoušela kalíšek MeLuna M Classic, který sice seděl, ale bojovala jsem se zaváděním, což pro mě nebylo to pravé ořechové. Teď chápu, že problém byl v měkkosti kalíšku. SelenaCup se velikostně podoba MeLune ale je mnohem pevnější, takže se snadno otevírá. Obvykle používám sklad punch down a tento kalíšek se zavedl kupodivu hned napoprvé a otevřel se opravdu pěkně 😍.
Je zakončen očkem, které mi přijde velmi pohodlné! Jde ho lehce uchopit a vůbec ho uvnitř necítím (mám vysoký čípek, takže se vejde bez problémů). SelenaCup má sametový povrch ale uvnitř je nádherně hladký, což oceňuji při čištění. Taky na rozdíl od MeLuna kalíšek se drží svého místa a kde ho nechám, tam ho najdu. 😊 MeLuna totiž měla tendenci vždy utéct někam nahoru.
Selena Cup určitě doporučuji všem ženám, které hledají pevnější kalíšek. Možnosti výběru velikosti jsou skvělé a věřím, že popularita tohoto kalíšku bude narůstat.
Irina

Po více než roce používání je čas sepsat své zkušenosti s kalíškem Selena Cup Aktiv M. Jsem velmi otevřena variantám a možnostem, které nejsou tak běžné. Proto jsem chtěla vyzkoušet menstruační kalíšek, který je alternativou k tamponům a vložkám. Tento kalíšek je můj první a fungoval mi i přes noc. Jaký je to rozdíl už ve svém koši nemít nepříjemně zapáchající „balíčky“ jednorázově použitelných menstruačních pomůcek. Kalíšek prostě jen vylijete a opláchnete a nikde nic. Také cítím, že s kalíškem nejsem tak vysušena jako s tampony. A celkově je to pro mě lepší pocit mít v sobě kalíšek, než tampon, u kterého z vás kouká provázek. Pochopitelně manipulace byla pro mě zpočátku nová, ale postupem času jsem se se vším obeznámila a naučila se. Zpočátku jsem také párkrát protekla, ale to se časem eliminovalo. Nyní už se můžu na kalíšek úplně stoprocentně, ať už jsem kdekoli nebo dělám cokoli.
Angela

Selena Cup M jsem si koupila po dlouhé době přemýšlení a musím říct, že lituji, že jsem se nerozhoupala již dříve. Ano, manipulace chce čas a někdy několik pokusů, než vše vychytáte. Ale pak to stojí za to. Součástí balení je bavlněný sáček, který je skvělý pro uschování v koupelně v šuplíku a nezabere mnoho místa. Dále zde byla také plastová krabička, ve které je možné kalíšek vyvařovat v mikrovlnce. Shrnula bych to takto:
Výhody
Nižší náklady. Počáteční investice se vám po krátkém čase vrátí.
Šetrné k životnímu prostředí – už žádný zbytečný odpad z menstruačních potřeb.
Snadné vyjmutí – očko mi naprosto vyhovuje, zatáhnete za něj, mírně zakývete a kalíšek snadno vyjmete.
Velký objem – díky němu mám občas kalíšek zavedený až 12 hodin a vylévám tak ráno a večer.
Poznáte lépe své tělo – zjistíte reálné množství krve během menstruace.
Velký pocit svobody – můžete cokoli, sportovat, jít do sauny, jít plavat (bez obavy, že někdo uvidí čouhající šňůrku)
Nevýhody
Pořídila jsem si čirý kalíšek, ten se ale po několika měsících zabarvil do mírně růžové. Nyní bych si už kupovala jinou barvu kalíšku.
Stephanie

Selena Cup L

Koupila jsem si Selena vel. L. Říkám si jen, sakra, proč jsem ho neobjevila dříve? Příjemný materiál, snadno se čistí, dny během menstruace jsou pro mě nyní daleko více v pohodě. Nemusím s sebou nosit velké zásoby menstruačních potřeb, prostě mám jen jeden kalíšek. Dokonce se mi párkrát stalo, že jsem zapomněla, že zrovna menstruuji! Jednoznačně doporučuji všem, koho už tampony a vložky nebaví!
Jenny

Miluji svůj kalíšek Selena Cup L. Super kvalita. Chtělo to trochu trpělivosti, ale nyní již používám skoro rok.
Christine

Mám kalíšek Selena cup L. Samozřejmě, každému bude doporučovat něco jiného, toto je pouze má zkušenost. Vybrala jsem variantu Active a tahle tuhost je mi sympatická. Zkoušela jsem kalíšek, který měl stopku, ale očko mi vyhovuje daleko více. I když by se na první pohled mohlo zdát, že když je očko větší, než stopka, bude to tlačit a nepříjemné – není to pravda. Jinak jsem po třech vaginálních porodech.
Tania

Pro kalíšek jsem se rozhodla kvůli životnímu prostředí, už jsem nechtěla vytvářet tolik zbytečného odpadu. Používala jsem tampony, ty hodně velké, protože mám fakt silnou menstruaci. Pak jsem ale vyzkoušela kalíšek Selena Cup L.
Výhody:
Pokud kalíšek správně zavedete a je pro vás ten správný, neprotéká a těsní.
Pochva není tak vysušená jako s tampony.
Kalíšek se dobře vyjímá.
Po zavedení o něm skoro nevíte.
Nevýhody:
Zpočátku jsem měla ruce od krve, než jsem se naučila správně manipulovat a vyndávat.
Nechala jsem se zlákat vidinou toho, že budu vylévat po 8 hodinách a tak jsem zpočátku protekla. Při mé extrémně silné menstruaci to je potřeba dělat častěji. Ovšem pořád vylévám méně často, než jsem měnila tampony.
Jane

Mám dvě děti, jsem vysoká 175 cm a vážím 75 kg. Koupila jsem si velikost L, ale je pro mě moc velký a nerozvine se. Tedy moje rada zní, pokud jste rodila císařským řezem, určitě si kupte střední nebo malou velikost.
Klára

Mám velikost L a za mě jeho největší plus je to, že nemusím vstávat během noci, jak tomu bylo v případě tamponů, protože to prostě nezvládaly. Za mě bezkonkurenční.
Kim

Zkušenosti, u kterých nebyla upřesněna velikost Selena Cup

Mám a je úžasný!!! Vřele doporučuju!!!
Verča

Ja ho mam a je super v zrovnani s MeLuna je okraj tvrdsi ale mne to vyhovuje lebo sa dobre rozvinie vo vnutri ale netlaci vôbec ho necitim a to ocko je genialne cize nemam vdaka nemu ani problem s vyberanim a vyprazdnovanim kališka. Mozem len odporucit.
Lucka

Mám jako svůj první a jediný Selena cup a jsem spokojená.
Terka

Moje první zavedení s kalíškem Selena bylo jako tampon a protekl, pak mi došlo, že jsem ho při zavádění naklonila trošku opačným směrem.. Od druhého zavedení již byl nasazen vždy dobře.
Marcela

Selenacup..a za mě super, na první dobrou, necestuje...
Květa

Já používala téměř 2 roky me luna, je dost měkký a chvíli mi trvalo se naučit zavádět, sám se mi nerozvine. Teď jsem si konečně koupila Selena cup, který je v podstatě stejný velikostně ale z lékařského silikonu, takže je tužší a měla jsem to udělat už dávno. Krásně se rozevírá a zavedení vždy na poprvé. Me lunu jsem občas musela zavádět víckrát, než se povedlo.
Iva

Selena je super, určitě dobrá volba!
Aneta

Ja mam Selena Cup sadol mi hned na 1x a som spokojna.
Mirka

Dlouho jsem přemýšlela, než jsem se konečně rozhoupala vyzkoušet menstruační kalíšek. Tuto značku jsem objednala na doporučení kamarádky a jsem zcela spokojená. Je příjemnější než tampony a mám větší jistotu, že nikde nic neproteče. Pro mě skvělé řešení.
Veronica

Pro mě super náhrada za tampony. Tento menstruační kalíšek je velmi pohodlný a při správném používání jej necítíte. Lze jej snadno použít i při sportu (běh, plavání atd.)! Zpočátku to chce trochu trpělivosti, ale věřte mi, že postupem času to bude snazší!
Stručně řečeno:
+ méně odpadu
+ nevíte o něm
+ můžete jej použít i během sportu
+ snadno se čistí
+ Můžete jej mít zavedený okolo 8 hodin
- Na začátku je potřeba trochu trpělivosti
- Není vhodný pro ženy, které se štítí své vlastní krve
Sandra

Dobrá alternativa ke klasickým pomůckám. Ten přechod a zvykání může chvíli trvat, ale pomohl mi to překonat fakt, že oproti vložkám a tamponům mohu mít kalíšek zavedený mnohem déle. Za mě super pomůcka, která navíc šetří životní prostředí a peníze.
Em

Pro mě super vynález, škoda že jsem menstruační kalíšek Selena Cup neobjevila dříve. Je mi pohodlný, necítím jej a neprotéká. Po celou dobu mám klid a nemusím o menstruaci moc přemýšlet. Rozhodně jej doporučuji, s tampony se to nedá vůbec srovnat!!
Mex

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Selenacare

Menstruační kalhotky jako samostatná menstruační pomůcka jsou i mezi ženami v Čechách stále více populární. Na evropském trhu existuje mnoho různých značek a tak se kromě tuzemských značek objevují i u nás další zajímavé kousky - například od rakouské značky Selenacare.

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.

5+1 tip pro snadnější zavádění menstruačního kalíšku

Je mnoho žen, které svůj menstruační kalíšek zavedou „na první dobrou“. Ovšem stejně tak je i mnoho žen, kterým to zpočátku nejde. Nezoufejte a nevzdávejte to! Učíte se používat novou pomůcku a chce to praxi. Nebo možná jen neznáte ty správné „triky a fígle“. V tomto článku si některé z nich představíme. Věříme, že po jeho přečtení, bude pro vás zavádění kalíšku o mnoho snadnější!

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.