Co jsou B Corporations? Patří mezi ně už i výrobci menstruačních kalhotek!

Firmy s certifikací B Corp® se snaží o odpovědné podnikání a přínos společnosti. Víte, že mezi tyto "superhrdiny" patří i několik v Česku prodávaných značek menstruačních kalhotek a menstruačních plavek?

Certifikované B Corporations®, známé také jako B Corps, jsou firmy prověřené globální neziskovou organizací B Lab. B Lab považuje podnikání za prostředek k dosažení všeobecného dobra a jejím cílem je budovat inkluzivní a udržitelnou ekonomiku, která respektuje životní prostředí a zohledňuje práva zaměstnanců a zákazníků.

Pro získání certifikace B Corporation musí daná společnost projít komplexním hodnocením dopadu svých aktivit na lidi a životní prostředí. Hodnoticí proces je podrobný a trvá mnoho měsíců.

Co se prověřuje:

  • způsob řízení společnosti, každodenní postupy, procesy a etický kodex;
  • podpora zaměstnanců kariérním rozvojem, péče o jejich zdraví a bezpečnost;
  • vazby s širší komunitou, od řízení dodavatelského řetězce přes občanskou angažovanost a dárcovství až po rovnoprávnost;
  • přístup k zákazníkům: postupy pro stížnosti, zpětnou vazbu a sledování spokojenosti;
  • dopad činnosti firmy na životní prostředí se zaměřením na recyklaci, energie, spotřebu vody a nakládání s odpady.

Písmeno "B" v B Corporation pochází z anglického slova "beneficial" (přínosný), což reflektuje snahu o odpovědné podnikání. Certifikace B Corporation se nevztahuje pouze na jednotlivé výrobky, ale na celé firmy a hodnoty, kterými se řídí. K dosažení certifikace B Corp musí kandidátská společnost dosáhnout minimálně 80 bodů ve všech oblastech dopadu své činnosti.

B Corp menstruační kalhotky WUKA
Mezi B Corporations, které prokázaly vysoký standard v hodnocených oblastech, patří i výrobci menstruačních kalhotek: britská značka WUKA.

Menstruační kalhotky od B Corps

Pokud pečlivě vybíráte, co kupujete, a vždy vás zajímá celý příběh, který za daným zbožím stojí, vězte, že mezi B Corporations, které prokázaly vysoký standard v hodnocených oblastech, patří i výrobci menstruačních kalhotek: britská značka WUKA (s úžasným skóre 111,5 bodu) a australský brand Modibodi (s dosaženými 97 body).

Obě značky jsou patřičně hrdé, že se dostaly do klubu firem, které staví lidi a planetu nad zisky a jejichž hodnoty a postupy odpovídají etickým výhodám jejich produktů – v tomto případě výhodám opakovaně použitelných menstruačních kalhotek a menstruačních plavek.

Značka WUKA, věrná svému krédu "Wake Up Kick Ass", se ani nadále nehodlá nechat se brzdit v tom, jaké změny může provést vůči našim zaměstnancům, zákazníkům, komunitám a životnímu prostředí. Podobně jako ženy nabádá, aby se nenechaly zastavit a brzdit menstruací.

Ani zaměření značky Modibodi, součástí jejíhož DNA je empatie k lidem a životního prostředí už přes 10 let, se nemění: chce dál vytvářet prémiové nepropustné prádlo, které bude lidem spolehlivě fungovat bez ohledu na tvar a velikost jejich těla.

B Corp menstruační kalhotky Modibodi

O benefitech menstruačních plavek a kalhotek jsme psali v těchto článcích:

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Zakladatelka značky menstruačních kalhotek WUKA podporuje dívčí fotbalový tým

O sportu a nevhodných menstruačních pomůckách Ruby Raut ví docela dost. Sama kvůli tomu kdysi přestala sportovat. Zakladatelka britského start-upu WUKA, zaměřeného na udržitelné menstruační prádlo, je původem z Nepálu, kde menstruační krvácení uvrhalo dívky na několik dní do hanby a ponížení. Kromě toho - s odstřižky starých látek místo vložky, které nedržely a vypadávaly, se stejně moc sportovat nedalo. Generace mladých britských fotbalistek je na tom o poznání lépe.

Seznamte se s novinkou! První rozložitelné menstruační kalhotky Modibodi šetří planetu

Zvládání menstruace může být zase o něco udržitelnější! Australský výrobce nepropustného prádla Modibodi uvádí na trh první biologicky odbouratelné menstruační a inkontinenční spodní kalhotky. Potom, co vám po letech prádlo doslouží, se rozloží - a to desetkrát rychleji než běžné umělinové textilie.

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.

Menstruační plavky WUKA

Britská značka WUKA může zpříjemnit dovolenou i vám. Vyrábí menstruační plavky, savé a zároveň nepropustné a voděodolné. Můžete se tedy koupat i během menstruace - a bez tamponu či kalíšku. Plavky jsou unikátní i tím, že jsou tak tenké, že se dají nosit pod vaše oblíbené plavky. Jak plavky WUKA fungují a jakou s nimi mají zkušenost mladé slečny, se dočtete v tomto článku.