Bezpečnost a zdravotní nezávadnost kalíšku Lunette

Již od mala jsme vedeni k tomu, abychom přemýšleli nad potravinami, které jíme. Tak proč se nezamýšlíme i nad jinými věcmi, které do našeho těla vkládáme? Ve firmě Lunette věří (a my také), že naše tělo je říše divů a menstruační kalíšek Lunette je navržený s ohledem na to. Lunette není jen pěkný menstruační kalíšek. Je zároveň velmi kvalitní, bezpečný a také šetrný k ženskému tělu i k životnímu prostředí.

Kvalita na prvním místě

Finské standardy

Menstruační kalíšek Lunette je vyrobený z měkkého silikonového materiálu, který je schválen FDA (Úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví). Finská továrna Lunette pečlivě sleduje výrobu každého kalíšku, aby byla zaručena jeho bezpečnost a bezchybné provedení.

Produkty Lunette získaly prestižní certifikaci Key Flag, která oceňuje prvotřídní výrobky navržené a vyráběné ve Finsku. Certifikace „Design by Finland“ dokazuje, že tyto výrobky jsou navržené finskými designéry. Firma Lunette dodává: „Jsme hrdí na naše produkty a tvrdě pracujeme, abychom zajistili, že nabízíme to nejlepší!“

Menstruační kalíšek Lunette

Menstruační kalíšek Lunette vznikl v roce 2005 a od té doby je možné jej zakoupit v různých zemích po celém světě.

Standardy USA

Lékařský silikon, který se používá pro výrobu menstruačního kalíšku Lunette má atesty FDA (Úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví). Je hypoalergenní, bez toxinů a není škodlivý pro lidské tělo. FDA doporučuje vyměňovat menstruační kalíšek každé dva až tři roky.

Australské standardy

TGA (The Therapeutic Goods Administration) je australská regulační agentura pro léčiva a lékařské vybavení. Menstruační kalíšek Lunette byl zařazen do tohoto australského registru (ARTG) v roce 2007 (AUST L157084) a stal se tak prvním silikonovým kalíškem, který se legálně začal v Austrálii prodávat!

Záruka značky Lunette

Buďte na pozoru, ne všechny menstruační kalíšky, které jako Lunette vypadají, byly také stejně vyrobeny. I když kalíšek na první pohled vypadá stejně, ujistěte se, že se jedná o originální kalíšek značky Lunette. Nakupujte v obchodech a e-shopech, kterým můžete věřit. Zdraví máme totiž pouze jedno.

Originální kalíšky Lunette jsou zkrátka nejlepší!Originální kalíšky Lunette jsou zkrátka nejlepší!

Již od začátku výroby kalíšků se našli tací, kteří kopírovali návrhy jiných výrobců. Bohužel ani kalíšek Lunette není v tomto ohledu výjimkou. Ovšem jen proto, že nějaký kalíšek vypadá jako Lunette, neznamená to, že je to on. Narozdíl od kopií používá firma Lunette lékařský silikon a barviva schválená FDA.

Samozřejmě, že si můžete koupit kalíšek, který bude levnější. Ale kvalita, bezpečnost a důvěryhodnost by pro vás měla být vždy prioritou.

Proč je originál tak důležitý?

  • Silikon z neznámého zdroje může ohrozit naše zdraví.
  • Neoriginální kalíšek by mohl obsahovat toxické či nebezpečné látky pro naše tělo.
  • Špatná kvalita materiálu může vést ke snadnějšímu opotřebení kalíšku, trhlinám nebo potížím s rozevíráním kalíšku a s držení na správném místě.

Silikon, který se používá pro výrobu menstruačního kalíšku Lunette, není stejný jako ten, který se používá pro silikonové prsní implantáty. Je měkký, hedvábný a přesto pevný a pro tělo nepředstavuje žádné riziko.

Obsahuje menstruační kalíšek Lunette ftaláty, bisfenol A nebo těžké kovy?

Ne. Kalíšky Lunette (čiré i barevné varianty) jsou vyrobeny z lékařského silikonu nejvyšší kvality a neobsahují žádné ftaláty, bisfenol A a ani těžké kovy.

Měla bych vyměňovat kalíšek Lunette každý rok za nový?

Není nutné takto často kalíšek vyměňovat. Můžete jej bez obav používat několik let. Běžně se uvádí 5-10 let, ovšem FDA doporučuje vyměňovat kalíšky co tři roky. Pokud o novém kalíšku uvažujete pouze kvůli jeho zabarvení, je možné takto zašlý kalíšek vyčistit (Přečtěte si článek Jak kalíšek vyčistit. Značka efektivně a rychle!).

Jak mohu mít jistotu, že se výrobky firmy Lunette skutečně vyrábí ve Finsku?

Všechny produkty značky Lunette, a to včetně čistícího gelu Lunette (Gel FeelBetter) a Moodsmooth Remedy oleje, mají prestižní ocenění Key Flag. Toto ocenění a certifikace se uděluje pouze výrobkům, které se vyrábějí ve Finsku. Sdružení podporuje a reguluje finskou výrobu, výrobky a inovace již více než 95 let.

Článek byl volně přeložen ze stránek výrobce Lunette, originální znění naleznete zde: Menstrual Cup Quality And Standards.

Veronika Lančaričová
Autorka článku

Veronika je blogerka, která píše pro různé internetové portály a tématu menstruace se věnuje v rozhovorech a článcích v časopisech. Jejími tématy je nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, například ženské archetypy. Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen. Píše o tom na svých stránkách Bohozena.cz. Rovněž vede kurzy, rituály a semináře pro ženy.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Vědecké studie potvrzují: menstruační kalíšek je bezpečný

Také patříte mezi ženy, které váhají s vyzkoušením menstruačního kalíšku, neboť si nejste jista jeho bezpečností z hlediska zdraví? Nyní si můžete oddychnout, vědecké studie z posledních let potvrzují, že menstruační kalíšek je bezpečný. Tyto závěry zcela korespondují s našimi dosavadními zkušenostmi. Proto můžeme s čistým svědomím napsat, že při dodržení základních hygienických doporučení je používání menstruačního kalíšku stejně bezpečné jako menstruačních vložek či tamponů.