první menstruace

První menstruace je velmi důležitý zlom v životě každé ženy. Dívka se stává ženou. Povinnosti matky starat se o zdraví i hygienu své dcery postupně přechází zcela na dceru a ta se musí mnohým věcem naučit. To, jaký bude mít vztah ke svému tělu a sama k sobě jako k ženě, velmi záleží právě na matce - na tom, jak se svou dcerou mluví a jaké informace jí předává.

Tělo dívky měnící se v ženu prochází velkými hormonálními výkyvy. Je důležité na nic nespěchat, nesrovnávat se s vypočítanými průměry a prostě počkat, až se menstruace ustálí. Může to trvat i řadu měsíců a není to špatně.

Menstruace, přirozený porod a orgasmus

Tento článek byl přeložený ze slovenského originálu Menštruácia, prirodzený pôrod a orgazmus, autorem článku je Patrik Balint. Propojuje v sobě pouze zdánlivě nesouvisející téma orgasmu, menstruace a porodu. Víte, že se s každou menstruací žena připravuje na porod, ale také na orgasmus?

Rozkvétající žena

Srdečně vás zveme na víkendový seminář oslavy první menstruace - menarché v kruhu žen, v překrásném prostředí a místě, které má ještě krásnější jméno: Elfí sídlo. Co všechno společně o tomto víkendu prožijeme a na co se můžete těšit?

Menarché - inspirace pro rituál

V prvním díle článku jsme se věnovali otázce, proč je dobré svou menstruaci (a nejen tu první) uctít a dopřát si oslavu a to klidně i tehdy, pokud jsme již ženami v dospělém věku. V tomto článku přináším několik návrhů a inspirací...

Putování za Bohyní – Zora

Každé jednotlivé období roku můžeme připodobnit k určité části našeho života a archetypu (vzhledem k zaměření webu na ženskou tématiku, budu hovořit o životě ženy a ženských archetypech).

Moje malá červená knížka

Unikátní sbírka menstruačních příběhů, které Rachel shromažďovala 5 let od svých 13 let, tedy od doby, kdy začala menstruovat. Byl to její způsob, jak se o menstruaci dozvědět více, a také jak ji přijmout.