Kateřina Rydlová: Ženy mi píšou, že díky hřejivému bodýčku užívají méně prášků

Unikátní hřejivé bodýčko Moody designérky Kateřiny Rydlové pomáhá ženám s bolestivou menstruací, endometriózou, chronickými záněty močového měchýře, ženám v menopauze i maminkám, co dlouhé hodiny fandí svým malým hokejistům na zimních stadionech. Nyní si ho můžete pořídit v akci.

Je to velká investice, ale je to investice do vlastního zdraví. Bodýčko Moody je vpředu i vzadu, tedy v podbřišku i v oblasti beder, opatřeno vrstvou z vodivých vláken, která po připojení baterií hřejí a ulevují nejen od menstruačních bolestí. Dobíjecí baterie se jednoduše nacvaknou do kapes v bodýčku. Teplotu hřání ovládáte přímo na bateriích nebo pomocí mobilní aplikace. Vše je diskrétní, navíc je bodýčko opravdu slušivé a střih sedí vysokým i drobným ženám.

Body Moody - hřejivé body pomáhá s bolestivou menstruací

Za Body Moody stojí česká designérka Kateřina Rydlová, a jak se její jedinečný projekt vyvíjí, sledujeme od jeho počátků:

Po dvou letech nás zajímalo, jak se hřejivé bodýčko prodává, při jakých problémech a příležitostech ho zákaznice používají a jaké s ním má Katka další plány.

Obligátní otázka: Jak jde bodýčko, Katko? Naposledy jsme si povídaly, když za sebou mělo "tour" po testerkách, různá vylepšení, startovalo sériovou výrobu a šlo do předprodeje. Jak se bodýčko prodává?

Kdybych měla hodnotit čistě byznys, tak bych řekla, že to stojí hodně energie, protože hledáme způsoby komunikace i prodeje produktu, který zkrátka nemá na světě obdoby. Musíme sami zjistit, co funguje a co zase ne, ale pořád mě to baví a to je pro mě nejdůležitější. Troufám si říct, že i tým lidí, co mi pomáhá.

Hřejivé bodýčko Body Moody
Hřejivé bodýčko Body Moody je do platí do konce května za akční cenu 7 968 Kč. Je možné si ho pořídit také na splátky nebo si ho nejdřív půjčit a vyzkoušet.

Třeba teď jsme se rozhodli pomoci více ženám a do konce května snižujeme cenu bodýčka na 7968 Kč (tedy o 20 %) z původních 9960 Kč a stále zůstává možnost si částku rozložit natřikrát a to pak vychází 2656 Kč měsíčně. V ceně je bodýčko, 2 baterie, které umožňují hřání až na 6 hodin, možnost využívat mobilní aplikaci a doplňky jako prací vak, nabíječka a tištěný manuál. Vše vyrobeno v ČR s elektronikou ze Švédska.

Vím totiž, že jsou ženy, které na bodýčko čekají roky, a doufám, že je tato možnost popošoupne investovat do sebe. Podpořit sebe i nás, jako českou firmu.

Katka Rydlová - autorka hřejivého bodýčka Body Moody

Líbí se mi, že nabízíte i možnost si bodýčko na měsíc zapůjčit a tím vyzkoušet. Jak ji zájemkyně využívají?

Jsou z možnosti nadšené, že vůbec někdo takto přemýšlí. Nově přidáváme i možnost půjčení na kratší dobu, pokud si chce třeba někdo jen vyzkoušet velikost. Ta osobní zkušenost je skvělá, zejména pokud někdo váhá a třeba s používáním tepla nemá zkušenosti. Navíc celé to možná vypadá komplikovaně, bodýčko, baterky, aplikace, ale ono je to celé ve výsledku opravdu jednoduché a intuitivní.

Na půjčování máme vyhrazená bodýčka nošená, která vždy mezi používáním samozřejmě pereme. Žena se tak může i podívat, jak vypadá bodýčko v čase, že neztrácí tvar ani barvu a že je opravdu kvalitní. Když je připravená na investici, pořídí si vlastní. Většinou stačí první den s bodýčkem, který by bez něj protrpěla v práci. Najednou může aspoň částečně fungovat a využít teplo místo prášků. Víme, že produkt není levný, ale když se jí konečně uleví a cítí tu kvalitu materiálů, vidí cenu úplně jinak.

Tento měsíc třeba půjčoval muž bodýčko pro svoji přítelkyni a to vždycky taju úžasem.

Jaké jsou vůbec další odezvy žen, které si hřejivé bodýčko pořídily? Předpokládám, že relaxaci teplem využívají nejen během svých dnů, když je ta úžasná možnost po ruce... :)

Ano, jsou nadšené! Nosí ho dny před menstruací, při menstruaci, dostávám zprávy, že díky němu užívají méně prášků, třeba jen jeden a dříve si musely vzít tři a být doma na gauči.

Dále jej mají ženy, kterým se opakoval zánět močového měchýře a dostal se do chronické podoby a s bodýčkem mají vyhráno, aspoň tohle byla poslední zpráva od jedné z nich.

Ženy s endometriózou jej používají několik dní v měsíci. Dále se osvědčilo na bolesti v kříži, v bedrech.

Nosí jej ženy na jógu, procházky, na zimní stadiony podporovat svoje syny hokejisty a pořizují si jej ženy i okolo menopauzy, procházející další hormonální změnou.

Poslední příběh, který si vybavuji a je hodně silný, byla podpora po ztrátě miminka, kde pomohlo teplo a komprese, které střih umožňuje – pevné obepnutí v oblasti pánevního dna a hřejivá vrstva po cestě na kontroly.

Body Moody - hřejivé body pomáhá při bolestivé menstruaci

Jak vám šlape výroba, kde Body Moody šijete a jak je na tom váš produkt s ohledem na tolik aktuální udržitelnost?

Výrobu máme v EU a tady bychom ji chtěly držet, hlavně v Česku. Bodýčka šijeme v české textilce, na doplňkové šití máme švadlenky, elektronika se vyrábí ve Švédsku firmou Inuheat a i detaily jako krabice, tiskoviny — máme všechno vyrobené tady, konkrétně v Praze.

Udržitelnost je u nás ve firmě nejen s ohledem na místo výroby, ale zejména na kvalitu. Produkt je testováním v laborce na minimálně 200 cyklů praní, bez změny hřejivosti. Testovali jsme to ve Švédsku, kde je důraz na udržitelnost vysoký a já tam nasávám inspiraci, jak jen to jde. Bodýčko jsme prali nejen podle návodu, ale i bez pracího vaku, na vyšší teploty, napínali jsme ho ve svěráku, abychom si byli jistí, že se za kvalitu můžeme zaručit.

Při takové výdrži bude ženám bodýčko sloužit roky, počítáme okolo pěti let. Poté si ženy budou moci dokoupit pouze baterie, nebude nutné dokupovat celý set.

Do udržitelného přístupu řadím i právě to půjčování, možnost vyzkoušet si něco, do čeho chci investovat, a být si tím jistá i když to třeba znamená něco si našetřit nebo dát tip svým blízkým na dárek, který má smysl a opravdu pomůže.

Jaké tvůrčí a osobnostní výzvy vám vaše "dítko" v podobě bodýčka Moody za poslední dva roky přichystalo?

To je moc hezká otázka, opravdu to vnímám, že bodýčko je moje dítko a tým je jako moje rodina.

Těch výzev bylo několik. Když jsem před třemi lety přišla o mamku, troufám si říct, že mě bodýčko zachránilo před upadnutím do deprese. Tím, že jsem každý den řešila vývoj a výrobu, ten smutek mě nemohl pohltit úplně.

Když totiž přijdete o roli "dcery" z té jedné strany, přijdete o obrovskou část identity. Bodýčko bylo takový základní kámen, kam jsem se mohla vždycky vracet. Bylo to místo, kde jsem se poznávala. Mamka byla bodýčka součástí a jsem vděčná za každou vzpomínku, kterou ze společného tvoření mám.

Budovat firmu může někdy vypadat z externího pohledu hodně sobecky, já jsem vděčná, že jsem někdy v tomto ohledu sobecká byla a v té době jsem tak měla něco, co mě podrželo.

Minulý rok jsem zažila období, kdy jsem se bála, že o ten pocit základního kamene přijdu, naštěstí to dopadlo dobře a odnáším si toho zkušenosti a začínám i to vidět pozitivně.

A na závěr je to nekonečný balanc mezi prací, kterou dělám mimo bodýčko, a bodýčkem a u toho tam najít i nějaký volný čas. Tím, že ve firmě nemám investory, někdy jsem v dost náročném kolotoči. Je potřeba si neustále zvědomovat, proč to dělám, že je to zase jen určité období, které je potřeba si užít, a hlavně na to nejsem sama – to je úplně nejdůležitější.

Vím, že mě ještě několik výzev čeká, a jsem za ně ráda, protože se tím strašně moc učím, dokážu teď porozumět designu z mnohem širší perspektivy a to mi dává obrovský smysl.

Katka Rydlová

Vzhledem k tomu, že si povídáme vždy s přibližně dvouletou přestávkou, zajímá mě, jaký máte s Body Moody výhled na další dva roky, kde byste chtěla, aby za dva roky bylo?

Přála bych si, aby za dva roky byla firma Body Moody nastavená v procesech a vývoji jako udržitelná, pro mě, prostředí, tým a růst. Přála bych si pomáhat v Česku i v zahraničí, a to nejen produkty, ale i těmi zkušenostmi, které střádám. A neposlední řadě bych si přála inspirovat třeba méně zkušené designéry s podobnou vizí, jako mám já.

Kateřina Rydlová
Kateřina Rydlová
Produktová a průmyslová designérka se zaměřením na design help a design medical

Designérka, která se zaměřuje na návrhy zdravotnických pomůcek a přístrojů. Mezi její projekty patří hřejivé bodýčko pro úlevu při menstruaci a emoční světlo Lumen pro těhotné ženy. Sama si prošla hormonální změnou po vysazení antikoncepce a menstruačními bolestmi. To odstartovalo její zaměření na návrhy intimních pomůcek a produktů právě pro ženy.

https://bodymoody.com/
IG body_moody

Hana Fořtíková
Autorka článku

Máma dvou kluků a panička psí holky Brusinky. Vystudovala bohemistiku na FF UK a živí se od těch dob češtinou, korekturami, psaním. Aby si odpočinula od sezení u počítače, usedá pravidelně do výcvikového vozidla a regeneruje svou rodičovstvím namáhanou nervovou soustavu jako instruktorka v autoškole. Miluje procházky lesem, šití a život tak vůbec :-)

Na Kalíšku pro vás píše a překládá články a těší ji, že i tím může podporovat ženy na jejich cestě za sebepoznáním, spokojeností, zdravím a lepším životem.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kateřina Rydlová: Odezva testerek je skvělá a sama se na bodýčko Moody každý měsíc těším

Slušivé. A dělá pěkné pozadí. Ale to není to hlavní - body Moody je funkční. V podbřišku i na bedrech je opatřeno vrstvou z vodivých vláken, která vás hřejí přesně dle vaší potřeby a ulevují od menstruačních bolestí, stačí mít nabitou baterku. Vše je diskrétní, včetně ovládání přes aplikaci. Sci-fi? Nikoli. Hřejivé body Moody od designérky Kateřiny Rydlové jde do předprodeje. "Přejeme si, aby sloužilo ženám opravdu několik let, a tak jsme vybírali to nejlepší z materiálů i technologie," říká Katka. Jaké bylo hodnocení testerek, jak bodýčko prakticky funguje, kolik bude stát, jak se pere, kdo po něm touží a jak by ho ještě chtěla Katka vylepšit? Vše se dočtete v rozhovoru.

Jak zvládnout bolest bez růžové pilulky?

Také patříte mezi osoby, které při sobě nosí neustálou první pomoc v podobě zázračné „růžové pilulky“ a tuto pak přes všechna předsevzetí do sebe lupnete, jakmile se ozve sebemenší bolest? Ano, také já jsem si kdysi „užívala“ pravidelné „růžové dny“.

Masturbací proti menstruačním bolestem

Tabu? 90 % účastnic výzkumu by to doporučilo kamarádce! Ať už máte ovulační tlaky, křeče, anebo jste nevrlé vlivem PMS, trocha sebeuspokojení může být tou správnou cestou zpět do pohody. Orgasmus je bezesporu skvělý pocit, ať už ho zažijete během partnerského milostného aktu, nebo při sebepotěšení. Může ale sexuální uspokojení skutečně pomoci s menstruačními bolestmi?