Léčivé kameny - klenoty, které uzdravují

Polodrahokamy jsou překrásné kameny, které bývají součástí šperků, ale mnoho lidí věří také na jejich léčivé účinky. Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Tou lze sice jen těžko plně nahradit současnou medicínu, ale komu jsou kameny sympatické a věří v jejich sílu, může mu osobní kámen pomoci. Nejlepší je, pokud je kámen v kontaktu s naším tělem.

Děloha je největší zdroj síly ženy. Děloha, náš nejdrahocennější poklad, je ukryta v nejhlubším nitru a musí být ženou objevena a "vynesena na světlo". Děloha je otevřená a připravená k přijetí, což je její hlavní vlastností bez ohledu na to, zda si to žena uvědomuje nebo ne. Děloha přijímá nálady, pocity, myšlenky - a ty v ní zůstávají uloženy. U žen, které nemají se svou dělohou kontakt a pravidelně ji nečistí a nepečují o ni, se děloha rychle stává skládkou odpadu, nasáklou bolestí, negativitou a emocemi všeho druhu. To mívá často velmi nepříjemné následky, od nejrůznějších sexuálních problémů a obtíží s menstruací po zákroky, při nichž je ženám operativně děloha odstraněna. Dokud je děloha plná bolesti a utrpení, žena nedokáže své ženství plně vychutnat. (Děloha je rovněž místo, kde trávíme prvních devět měsíců svého života. Nálada, jaká panuje v děloze, je první dojem, který od života dostáváme.)

Aby se žena mohla plně poddat své ženskosti, musí být děloha očištěna a zbavena všech nahromaděných zátěží. Ženská samoléčba přitom nefunguje jako instantní polévka, snadno a rychle, ale je to překrásná dlouhá cesta pro milovnice života. Ke své děloze se proto prosím chovej vždy laskavě a trpělivě.

Aby se žena mohla plně poddat své ženskosti, musí být děloha očištěna a zbavena všech nahromaděných zátěží.

Ochrana dělohy

Ženskými klenoty, které slouží pro každodenní ochranu dělohy, jsou energetická vajíčka z různých minerálů. Děloha je otevřená a připravená k příjmu, pohlcuje neustále energii bez ohledu na to, zda si to uvědomuješ nebo ne. Pro ženu je proto důležité a velmi dobré, naučit se dělohu účinně chránit. A k tomu slouží energetická  vajíčka. Energetické vajíčko je možné přikládat zvenčí na dělohu, podbřišek, nebo si ho lze zavést přímo do pochvy (pro ženy, které si nejsou jisté anatomií, doporučujeme začít četbou Ženské pohlaví "pod lupou" a věnovat také čas pohmatovému samostudiu).

A co ženy bez dělohy ?

Nemít dělohu neznamená nestarat se o ni, právě naopak. Na emocionální a energetické rovině jsou všechny informace a pocity zachovány. Ženy bez dělohy by se sebou měly zacházet zvlášť laskavě a jemně, jejich poranění jsou často ukryta ještě hlouběji než u ostatních žen.

Práce s kamennými vajíčky

Při práci s kameny je nejlépe dát na svou intiuci. Už při výběru kamene se můžete řídit svým pocitem a místo studia vlastností kamene si vybrat ten, který se vám "prostě líbí". Podobně postupujte při očistě, hlavně je důležité do ničeho se nenutit. Možná vám tělo samo napoví kdy čistit a kdy naopak ne. Mnoha ženám například dělá dobře očistit dělohu po sexu, obzvlášť tehdy, když po něm cítí podivnou pachuť a necítí se dobře.

Co je třeba vědět:

  • Energetické vajíčko nepoužívej během menstruace, při nemoci, během těhotenství, a když nejsi ve své kůži a necítíš se dobře.
  • K očistě dělohy energetickým vajíčkem přistup pouze tehdy, když jsi v dobrém rozmaru a cítíš se s vajíčkem dobře.
  • Před prvním použitím vajíčko dobře očisti.
  • Zajisti si, aby tě při očistě nikdo nerušil a nepřišla například nějaká návštěva. Zamkni dveře, vypni telefon...

Kamenná vajíčka
Vajíčko? O těch vlevo nejspíš nebude řeč...zato vajíčka z drahých kamenů jsou tím pravým pokladem!

Které kameny v podobě energetického vejce jsou pro ženu nejvhodnější ?

Pro začátek je výborným kamenem achát, působí hlavně na tělesné úrovni a zpočátku neproniká do světa emocí. Uvolňuje tělesné blokády, zmírňuje menstruační problémy, pohlcuje jedovaté látky, uvolňuje a posiluje dělohu, podporuje síly sebeuzdravení, chrání během těhotenství, usnadňuje porod.

Vhodným kamenem pro začátek je také kalcit, známý i jako aragonit, který má mírné a jemné vlastnosti. Hodí se pro ženy s poraněním v sexuální oblasti. Kalcit spojuje se zemí, učí vnímat vlastní hranice, zprostředkuje bezstarostnost, veselí, radost.

Mnohostranný a ženami oblíbený je růženín. Má schopnost pronikat hluboko do světa citů, pomáhá znovuobjevovat vše krásné a dobré a vážit si toho. Vynáší city na povrch, zahání úzkosti, změkčuje zahořklé lidi, pomáhá důvěřovat a být laskavější.

Ocenit lze i účinky mnoha druhů jaspisu. Jaspis pomáhá znovu vstát po porážce, usnadňuje vydržet konflikty, vnáší do života vitalitu, obnovuje a zlepšuje vztah s přírodou.

Vulkanický kámen obsidián má velmi silný očistný účinek. Působí na tělesné úrovni, ale také na citové. Může přivádět k výbuchu to, co je skryté, probouzí staré vzpomínky ukryté v těle. Zároveň obsidián má schopnost pohlcovat bolest, měnit energetické vzorce, propůjčovat životní sílu, chránit před negativními vlivy, uzemňovat a léčit.

Článek napsala Zita Žurková, www.vedomazena.cz, zdroje: Mary Lambert: Energie krystalů, Svět kamenů, www.nefertitis.cz

Kamenná vajíčka můžete zakoupit na našem e-shopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Zajímavosti o drahých kamenech

Po staletí fascinovaly člověka krystaly. Tyto zvláštní kameny byly ceněny pro svou krásu, zdobily královské osobnosti, bohaté občany. Uctívány jsou pro své duchovní a uzdravující síly dodneška. Tímto článkem začíná náš třídílný seriál...

Ženské pohlaví "pod lupou"

V našem dvoudílném článku se zaměříme na mužské a ženské pohlavní orgány. Všeobecně známé informace vynechám a zaměřím se pouze na to nejpodstatnější a nejzajímavější. Vzhledem k tomu, že „dámy mají přednost“ začneme u nich.