Menstruační kalhotky Love Luna

Že jsou menstruační kalhotky doslova hitem mezi menstruačními pomůckami, netřeba dodávat. V tomto článku si více představíme australskou značku Love Luna, která velmi rychle získala na popularitě a doslova strhla lavinu velkého zájmu nejen na českém trhu. Dozvíte se, čím ženy tyto kalhotky tak okouzlily a proč byste je měly zkusit také!

Co to jsou menstruační kalhotky?

Začněme od začátku: menstruační kalhotky jsou navržené tak, aby do sebe absorbovaly menstruační krev. Jsou ušité ze speciálních materiálů, díky kterým jsou savé a nepropustné zároveň. Lze je nosit samostatně nebo jako doplněk k volné menstruaci či k další menstruační pomůcce. Záleží na síle vaší menstruace. O své kalhotky se staráte, perete je a díky tomu spolu můžete prožít spoustu menstruací v pohodě. A to je skvělé pro vás, vaší peněženku a také naší planetu, díky snížení zbytečného odpadu z jednorázových menstruačních pomůcek.

Australské kalhotky Love Luna

V roce 2017 si několik žen s mnohaletými zkušenostmi v odvětví designu a šití spodního prádla všimlo rostoucí poptávky po opakovatelně použitelných menstruačních pomůckách. Nebylo jim lhostejné velké množství jednorázových menstruačních pomůcek, které se vyprodukují. Zatímco trh s jednorázovými pomůckami byl velký, těch opakovatelně použitelných tolik nebylo nebo byly drahé. Proto se to rozhodly změnit a daly si za cíl vyrobit pomůcky, které budou: udržitelné, cenově dostupné a pohodlné. A tyto hodnoty jsou pro ně důležité dodnes.

„Uvědomujeme si, že čím více žen dá přednost opakovatelně použitelným menstruačním pomůckám, tím méně bude odpadu na naší planetě. A jsme opravdu hrdé, čeho se nám od začátku výroby podařilo dosáhnout a těšíme se, co ještě v budoucnu na trh uvedeme.“

Menstruační kalhotky Love Luna se vyrábějí v Indonésii. Díky tomu jsou cenově výhodné. Výrobce má zlatý certifikát shody z certifikačního programu (WRAP) Worldwide Responsible Accredited Production. Tento certifikát deklaruje, že továrna dodržuje bezpečnostní, zákonné, humánní a etické výrobní postupy a zacházení se zaměstnanci. Certifikát se uděluje továrnám, které jsou v souladu se „Zásadami celosvětové zodpovědné výroby oděvů“.

Typy a varianty menstruačních kalhotek Love Luna

Love Luna Bamboo

Tyto menstruační kalhotky mají pohodlný vyšší pas. Jsou skvělé na středně silnou i silnější menstruaci. Hodí se také na noc díky své prodloužené zadní vrstvě, která sahá až k hornímu okraji. Mají velkou kapacitu 15-20 ml (toto množství odpovídá 3-4 tamponům regular). Vnější vrstva kalhotek, jak sám název napovídá, je z bambusu. K dostání jsou v černé barvě.
Složení: 100 % bavlna, 80 % bavlna 20% polyester, 95 % bambus 5% elastan.

Love Luna Bikini

Tento model je vhodný pro běžné nošení, tedy pro slabší až středně silnou menstruaci. Absorbují do sebe 10-15 ml (toto množství odpovídá 2-3 tamponům regular). Vnější vrstva je z elegantního mikrovlákna s krásným lemováním. Velkou výhodou těchto kalhotek je také to, že jsou opravdu tenké a tedy diskrétní, pouze 3 mm silné. Barva provedení černá.
Složení: 100 % bavlna, 80 % bavlna 20% polyester, 91 % nylon 9 % elastan.

Love Luna Full

Tyto kalhotky se výborně hodí na středně silnou až silnější menstruaci a také na noc. Absorbují 15-20 ml (toto množství odpovídá 3-4 tamponům regular). Jsou ušité z měkké příjemné bavlny a vysoký pas zajišťuje maximální pohodlí (možná to znáte samy, během menstruace jste opravdu citlivé na to, aby byly kalhotky proklatě nízko a někde tlačily). Kalhotky jsou k dostání v černé barvě i barevných limitkách.
Složení: 100 % bavlna, 80 % bavlna 20% polyester, 95 % bavlna 5 % elastan.

Love Luna Midi

Tento typ kalhotek se hodí pro slabší a středně silnou menstruaci. Absorbují 10-15 ml (toto množství odpovídá 2-3 tamponům regular). Love Luna Midi mají sportovnější střih a jsou mírně vykrojené na boku stehen. I tyto kalhotky jsou diskrétní a tenké (3 mm). Vnější vrstva kalhotek je z elegantního mikrovlákna. A pozor, tyto kalhotky jsou k dostání v černém a nude barvě a také jako barevné limitky.
Složení: 100 % bavlna, 80 % bavlna 20% polyester, 91 % nylon 9 % elastan.

Love Luna pro dívky

Tyto kalhotky se vyrábí v dětských velikostech a hodí se pro slabší a středně silnou menstruaci. Absorbují 10-15 ml (jako 2-3 tampony regular). Vyrábí se v líbivých veselých designech, většinou jen limitovaných edicích.
Složení: 90 % bavlna, 10 % elastan; 100 % bavlna;  80 % bavlna 20 % polyester.

Menstruační kalhotky Love Luna jsou složené ze 4 vrstev

 1. Měkká bavlněná vrstva - Vnitřní dotyková vrstva z příjemného materiálu, abyste se cítily pohodlně ve dne v noci!
 2. Absorpční prodyšná vrstva - Tato vrstva do sebe nasaje menstruační krev (liší se podle typu menstruačních kalhotek).
 3. Nepropustná vrstva - Tato vrstva zabraňuje tomu, aby menstruační krev prosákla na oblečení.
 4. Mikrovlákno nebo bavlněná vrstva - Vnější vrstva se liší podle typu zvolených menstruačních kalhotek.

První použití menstruačních kalhotek Love Luna

Pokud teprve s menstruačními kalhotkami a touto značkou začínáte, doporučujeme začít zkoušet a testovat, když budete doma. Můžete tak zjistit, jak konkrétní typ kalhotek pro vás funguje. Pokud se rozhodnete testovat mimo domov, doporučujeme mít v záloze další hygienickou menstruační pomůcky (kdyby náhodou). Pomůže také častější kontrola, že je stále vše v pořádku a kalhotky neprotekly. Po první menstruaci už budete mít přesnější představu, jak silnou menstruaci máte a jak dlouho to kalhotky zvládnou. Můžete se také rozhodnout zvolit si více typů kalhotek dle savosti a testovat.

Na jakou menstruaci vybrat jaké kalhotky?

Pojďme si v tom udělat ještě přehled, jaké kalhotky se více hodí při slabší a jaké při silnější menstruaci.

 • Slabší až středně silná menstruace - zvolte variantu Midi nebo Bikini.
 • Silnější menstruace a použití v noci - zvolte variantu Full nebo Bamboo.

Inkontinenční kalhotky Love Luna

Menstruační kalhotky se běžně dají použít i při inkontinenčních potížích, ovšem značka Love Luna vyvinula speciální řadu určenou právě pro inkontinenci. Tyto kalhotky jsou pohodlnou a elegantní alternativou k jednorázovým inkontinenčním pomůckám. Lze je používat i jako menstruační. Protože má moč a krev rozdílnou konzistenci (moč je řidší), inkontinenční kalhotky Love Luna mají upravené švy. Jedná se o patentované zabezpečené švy proti úniku.

Inkontinenční kalhotky mají 5 vrstev

 • Měkká dotyková vrstva odvádí vlhkost, je antibakteriální a protipachová.
 • Další dvě vrstvy, vnitřní, jsou antibakteriální a protipachové.
 • Čtvrtá vrstva je savá a nepropustná.
 • Vnější vrstva je buď pohodlný bavlněný úplet (Full, Maternity) nebo elegantní mikrovlákno (Midi, Workout).

Kapacita inkontinenčních kalhotek Love Luna

 • Full - 40 ml (8 čajových lžiček)
 • Midi - 40 ml (8 čajových lžiček)
 • Workout - 30 ml (6 čajových lžiček)
 • Maternity - 40 ml (8 čajových lžiček)

Velikosti kalhotek Love Luna

Značka Love Luna nabízí hodně velikostí svých kalhotek a tak je opravdu z čeho vybírat! Nenechte se zmást australským označením a podívejte se na to evropské. Pro jistotu si ještě přeměřte boky a pas (podle střihu kalhotek) a zjistěte svou správnou velikost.

Velikost (EU)

XS

XS/S

S/M

M

M/L

L

L/XL

XL

XL/XXL

XXL

Velikost (AUS)

4-6

6-8

8-10

10-12

12-14

14-16

16-18

18-20

20-22

22-24

Pas (cm)

55

60

65

70

75

80

86

92

98

104

Boky (cm)

83

88

93

98

103

108

114

120

126

132

Péče a údržba

Menstruační kalhotky před prvním použitím vyperte. Vždy perte s podobnými barvami a na cyklus praní jemného prádla. Doporučujeme prát v tekutém pracím gelu na 40°C . Pro praní menstruačních kalhotek můžete využít sáček na praní. Poté nechte kalhotky volně uschnout na vzduchu (při sušení po rubu většinou uschnou rychleji. Ovšem počítejte s tím, že kalhotky schnou delší dobu, v závislosti na konkrétním modelu kalhotek). Po použití je třeba kalhotky proprat ve studené vodě.

Čeho se u těchto kalhotek při péči vyvarovat?

 • Nenechávejte kalhotky Love Luna dlouho namočené, může to narušit technologii ve funkčních vrstvách.
 • Nepřidávejte do praní aviváž ani bělidlo.
 • Nesušte v sušičce ani nežehlete.
 • Nedávejte na topení.

Proč si vybrat právě značku Love Luna?

 • Několik střihů, barevných provedení a hodně velikostí.
 • Skvělý poměr cena a výkon.
 • Jsou velmi tenké a nenápadné.
 • Nikde se nic neposouvá ani „nečouhá".
 • Díky funkčním materiálům je vlhkost odváděna od těla.
 • Kalhotky jsou z prodyšných materiálů.
 • Pohodlné jako běžné spodní prádlo.
 • Jejich opakovaným používáním šetříte životní prostředí.

FAQ: Nejčastější otázky

Kolik menstruačních kalhotek Love Luna potřebuji?

Hodně záleží na síle a také na délce vaší menstruace. Také záleží, jestli kalhotky používáte výhradně nebo je střídáte s jinými menstruačními pomůckami. Pokud používáte jenom menstruační kalhotky, doporučujeme 7-10 menstruačních kalhotek pro jednu periodu. Na začátku ale doporučujeme pořídit si méně kusů od více střihů, abyste zjistila, která varianta vám bude sedět a vyhovovat nejvíce.

Mohou mi menstruační kalhotky Love Luna protéct?

Pokud by se tak stalo, položte si následující otázky:

 • Dodržela jsem během údržby všechny předepsané doporučené kroky a postupy? Pokud ne, mohlo dojít k narušení speciálních technologií uvnitř materiálů.
 • Nemám silnější menstruaci než je uvedená kapacita u daných kalhotek?

Menstruační kalhotky Love Luna mají kapacitu 10-15 ml (Bikini, Midi) nebo 15-20 ml (Bamboo, Full). Pokud máte menstruační krvácení silnější, je možné používat kalhotky pouze jako doplněk, nikoli jako výhradní pomůcku. (Podívejte se také na jiné značky menstruačních kalhotek, jestli pro vaší silnou menstruaci nebudou lepší kalhotky s větší savostí: Srovnávací tabulka menstruačních kalhotek).

Obsahují menstruační kalhotky Love Luna nějaké chemické látky?

Ani náhodou! Tyto kalhotky obsahují pouze nanočástice z měďi a stříbra.

Kde se menstruační kalhotky Love Luna vyrábějí?

Love Luna je australská značka, která si nechává šít v Indonésii. Výrobce má zlatý certifikát z certifikačního programu (WRAP) Worldwide Responsible Accredited Production. Tento certifikát deklaruje, že továrna dodržuje bezpečnostní, zákonné, humánní a etické výrobní postupy a zacházení se zaměstnanci. Certifikát se uděluje továrnám, které jsou v souladu se „Zásadami celosvětové zodpovědné výroby oděvů“.

Jak dlouho mi menstruační kalhotky Love Luna vydrží?

Pokud budete dodržovat všechny pokyny a postupy při údržbě kalhotek, vydrží vám 9-12 měsíců. Nezapomeňte je po použití opláchnout ve studené vodě. Nepoužívejte bělidla, aviváž a sušičku.

Mohu menstruační kalhotky Love Luna použít na plavání?

Ne. Menstruační plavky vyrábí značka Modibodi nebo pokud se během své menstruace chcete koupat, sáhněte po menstruačním kalíšku nebo po tamponu. Některé ženy se slabší menstruací úspěšně používají na plavání také menstruační houbičku. Doporučujeme ji případně nejdříve otestovat doma v napuštěné vaně, než se vydáte do veřejného bazénu.

Napadají vás ještě nějaké další otázky ohledně kalhotek Love Luna? Neváhejte nás kontaktovat na info@maluna.cz a my vám vše rádi zodpovíme.

Zkušenosti s menstruačními kalhotkami Love Luna

A jak kalhotky Love Luna hodnotí ženy, které je již vyzkoušely? Přečti si jejich zkušenosti.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Love Luna: rozměry a délka savé vrstvy

Love Luna je australská značka menstruačních a inkontinenčních kalhotek pro ženy. V tomto článku najdete informace o menstruačních kalhotkách Love Luna - jejich typech, savosti, rozměrech. Pomůže vám při rozhodování, které kalhotky si pořídit. Podobné články máme i k dalším značkám, můžete je pak při výběru mezi sebou snadno porovnávat.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky jsou aktuálně v České republice velmi populární. První se začaly prodávat již v roce 2016 (značka Meracus), ale většího ohlasu se dočkaly až díky masivní kampani další české značky - kalhotek Snuggs. Dnes je již na trhu značek opravdu mnoho. Jak si tedy vybrat tu pravou? A na co se vlastně zaměřit? Jaký je mezi kalhotkami rozdíl?

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.