Zkušenosti s menstruačními kalhotkami

Menstruační kalhotky jsou jednou z variant, kterou si můžete zvolit během svých dní. Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ženy s jednotlivými značkami, které si u nás můžete vybrat - a že už je z čeho vybírat! :)

Love Luna

Ahoj, chtěla bych napsat recenzi ke kalhotkám značky Love Luna. Koupila jsem si tyto menstruační kalhotky ve velikosti L s vysokým pasem pro silnou menstruaci. Mívám velmi silnou, intenzivní periodu. Toto jsem první dny řešila velkým tamponem a velkou vložkou, max po hodině výměna. Letos jsem se dozvěděla o menstruačních kalhotkách Snuggs. Zakoupila jsem si nízkou variantu pro střední menstruaci a nosila jsem je jako pojistku při tamponu. Lesklý, klouzavý materiál mi moc nevyhovuje a cena mi přijde vysoká, při koupi jednoho kusu. Minulý týden jsem objevila reklamu na značku Love Luna a nízká cena mě přesvědčila je vyzkoušet. Materiál je velice příjemný, pohodlný, pevný, ale nestahuje, neškrtí. Sací vrstva je hodně dlouhá, vzadu až překvapivě. Kalhotky vydrží celou noc (12 hodin). Určitě si koupím další na výměnu a další s nízkým pasem pro běžné nošení. Cena i s poštovným 418 Kč. Za mě perfektní volba.
Petra

Také za sebe mohu Love Luna jen doporučit.
Aneta

O menstruačních kalhotkách Love Luna: vhodná barva, příjemný materiál i střih. Velikost L se rovnala XL.
Zdenka

Produkt jsem vybrala pro dceru, na základě vlastní dobré zkušenosti.
Irena

Menstruační kalhotky jsem už brala od jiné firmy.Tam mi byla vel. XL skoro malá. Tady je to skoro naopak. Kalhotky jsou příjemné, hezky provedené ale zatím nebyla možnost je vyzkoušet.
Naděžda

V případě menstruačních kalhotek Love Luna mě překvapil příjemný materiál na dotek. Savá vrstva je nešustivá, dostatečně savá. Pro mé účely dostačující absorpce - používám hlavně na sportovní aktivity pro případ nechtěného úniku moči. Při mých dnech dostačující. Na noc jsem zatím nevyužila. Měla jsem strach ze zápachu a nepříjemného pocitu vlhka, ale vše je v pohodě. Při celodenním nošení nezpůsobuje materiál žádný problém. Je prodyšný. Velikost odpovídá uvedeným rozměrům.
Hana

Koupila jsem si kalhotky Love Luna, velikost podle tabulky velikostí a sedí velmi příjemně. Možná bych oblékla i menší, ale nevím, zda by už neškrtily..
Tereza

Mám Love Luna Full kalhotky, menses první dny na malou Merulu, vylévám co dvě hodiny. Love Luna jsou skvělé, měkké, BAVLNĚNÉ, tenké, kolem stehen neškrtí (Sayu jsou mi těsné), v horku nehřejí, mají krásně vysokou savou vrstvu vzadu, o něco vyšší i vpředu. Určitě ještě další koupím.
Lenka

Já jsem s nima spokojená, střih mi krásně sedí, i ta velikost, jak radili vzít si o číslo menší, než nosíš, materiál je mega příjemný. Brala jsem model Love Luna menstruační kalhotky Full velikost L/XL. Zkousela jsem je nejdřív, když jsem to měla hodne, 2. den na spaní cca 8 h, jako neprotekly, ale samozřejmě, když to máš hodně, tak bych to samostatně někam ven nevzala, ale jinak v pohodě.
Kristýna Pozníčková (resp. její kamarádka; nakoupily společně)

Já jsem si koupila dva testovací kusy Love Luna, menstruační kalhotky Bamboo, vel. M pro silnou menstruaci. Mám konferenční velikost 38/40 a sedí mi dobře. Jsou velmi pohodlné, dostatečně vysoké. Savá část je vlastně od předního horního lemu k zadnímu. Takže určitě dobré i na noc, protože neprotečou. Zkoušela jsem zátěžový test v prvních dnech menstruace, a bohužel neobstály úplně dokonale, ale první dny mám opravdu silnou menstruaci. Kalhotky cca po 4 hodinách prosákly. Ale byl to opravdu zátěžový test, při pohybu, takže jim to nemám vůbec za zlé. Jen je třeba počítat v prvních dnech s častější výměnou. Je to moje první zkušenost s MK a musím říct, že je to skvělý vynález. V dalších dnech menstruace už úplně v pohodě obstály. Určitě si ráda objednám další.
Pavlína Vodička Grosová

Všechny typy menstruačních kalhotek Love Luna si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Meracus

„V menstruačních kalhotkách Meracusky jsem nezažila výraznější pocit mokra. Během menstruace ani jednou neprosákly a v tomto ohledu jim dávám jedničku s hvězdičkou. Oproti kalhotkám Snuggs ale schnou delší dobu.“
Klára

„Při používání menstruačních kalhotek cítím velkou svobodu. Mám pouze „jeden kus menstruační pomůcky“ a nemusím nikde nic hlídat a dále řešit. Menstruační kalhotky Meracus jsou pro mě skvělým řešením na noc, ale beru si je i přes den – jen volím spíše šaty oproti přiléhavým kalhotám.“
Petra

"Ne, fakt to nejsou takové ty klasické bombardéry. 😂 Koupila jsem si menstruační kalhotky Meracus z eshopu Maluna.cz. Jedny od nich mám už rok a nedám na ně dopustit, a proto jsem se rozhodla udělat na ně recenzi. A musím říct, že jsem s nimi po všech stránkách spokojená. 🙂 Tyhle jsou ve verzi night plus. Já jsem si tedy už před nimi koupila verzi every day plus a určitě je to ta nejlepší menstruační pomůcka, kterou jsem kdy vyzkoušela. ❤️ Jsou z velmi jemného materiálu, takže jsou velmi pohodlné a prodyšné. Jelikož mají kolem nohou gumičky, netlačí vás ani při sportu. A jako plus se s nimi nemusíte obávat ani když si vezmete světlejší kalhoty (i proto, že je i varianta ve světlé barvě).
Stály mě i s poštovným kolem 700 Kč, ale ta investice za to fakt stojí. Stačí je prát na 40°. Já je peru klasicky v mýdle, sodě a octu a přidávám tam ještě perkarbonát sodný a TAED (kvůli desinfekci). Jestli ještě váháte, zda si je pořídit, tak jděte do toho. Určitě budete spokojené. 🙂"
Instagram Punková domácnost

„Dostala jsem jedny menstruační kalhotky Meracus na vyzkoušení, protože je moje menstruace hodně silná a je tedy „dobrou zatěžkávací zkouškou“ na kalhotky. Vyzkoušela jsem kalhotky při silné menstruaci na noc a velmi mne překvapily, protože vydržely a neprotekly. Gumičky kolem nohou dobře těsní a krev ani tudy nemůže protéct. Do budoucna si chci ještě minimálně jedny kalhotky pořídit.“
Jana

„Menstruační kalhotky jsou pro mě skvělou pomůckou na použití na noc nebo když jsem doma. Skvěle sají a nepropouštějí. Do práce ovšem volím jinou menstruační pomůcku, neboť náhradní menstruační kalhotky by mi v kabelce zabraly moc místa. Proto raději mimo domov používám menstruační kalíšek.“
Mirka

„Mám Meracusky. Jejich velká výhoda je, že neprotečou. To je pro mě super. Ale jsou objemnější a schnou delší dobu. Pořizovala jsem si je hlavně proti protečení a tuto funkci plní na 100%.“
Vlasta

"Já jsem s Meracus celkem spokojená. Jsou teda nejplínovatější z těch, co mám, ale zase se nebojím, že by něco neabsorbovaly a protekly."
Zuzana

Milé ženy,
chci Vám napsat recenzi na menstruační kalhotky Meracus Elegant plus. Na jaře jsem využila Vaší akci na menstruační pomůcky. Zvážila jsem, že zkusím koupit Vaše Meracus kalhotky a podpořím Jablonecké švadleny. Kalhotky byly vyzkoušeny a schovala je, až budou potřeba. Moje dcera mívá ,,noční nehody". A tak jedno ráno v kuchyni dceři předávám 3 balíčky s kalhotkami Meracus Elegant. Už je nejvyšší čas, používat něco, co bude třeba pro tebe to nejlepší.... Dcera je používá a je moc spokojená. Mami, to je jako když menses nemám. Nemám vložku jen speciální kalhotky. Má vel. L. Drží a těsní dobře, nikde nic neproteče. Stačí jí jedny na den a učím jí volnou menstruaci. Máme obě radost.Tím Vám moc děkuji a těším se až opět pár kousků nakoupíme. Teď tedy nově Everyday a já zkusím Comfort celobavlněné.
Linda

"Meracus jsou super na noc. Mám je nejdýl a ještě mi nikdy neprotekly (na rozdíl třeba od Snuggs).. a u plus varianty je skvělé, že jsou prošité až nahoru."
Tereza

Objednala jsem si menstruační kalhotky Meracus Comfort v černé a pro sestru Everyday od stejné značky. Menstruaci jsem od porodu ještě nedostala, tak zatím nemůžu hodnotit funkčnost. Meracus jsem vybrala, protože se mi líbí, že se dají prát na 60. V porovnání s kalhotkami Everyday od stejné značky jsou Comfort mnohem příjemnější materiálem. Everyday mi na kůži moc příjemné nebyly, zato Comfort jsou opravdu fajn. Zároveň mi u Everyday přijde trošku nepříjemná gumička ve vložkové části. Savá vrstva u Comfort kalhotek vypadá, že něco vydrží, kupovala jsem jako náhradu látkových slipových vložek a svým objemem jsou přibližně srovnatelné.
Michaela Zoe Patočková

Mám Meracus night vel. L. První zkoušku mám za s sebou a zatím jsem nadšená. Jsou pohodlné, měkké a opravdu dobře sedí. Mám velmi silnou ms, a tak jsem se trošku obávala funkčnosti a určitě budu přikupovat další. Používám kalíšek, který mi v noci nevyhovoval, a tohle je boží alternativa.
Lenka Opatová

Vyzkoušela jsem Meracus night velikost S a jsem naprosto nadšená! Vůbec jsem neměla pocit, že mám menstruaci, naprosté pohodlí. Budu určitě časem přikupovat další.
Helena Koritáková

Meracus pro slabou až střední menstruaci.
Jsou to moje první menstruační kalhotky, takže nemám srovnání s jinými, ale jsem moc spokojená. Sedí podle konfekční velikosti, na stranách hezky přiléhají, ale neškrtí. Zkoušela jsem sice až 3. a 4. den menstruace, ale vydržely v pohodě celý den, neprosákly. Jsou bavlněné, takže na těle moc příjemné. Zatím je mám vyzkoušené pouze na jeden cyklus, takže nevím, jak budou vypadat po několika praních, ale zdají se kvalitně šité a snad vydrží dlouho. Určitě příště přiobjednám další. :)) Díky moc za zprostředkování objednávky. ;))
Eliška No

Všechny typy menstruačních kalhotek Meracus si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Snuggs

„Pořídila jsem si menstruační kalhotky značky Snuggs a není skoro poznat, že se oproti běžným kalhotkám nějak liší. Jsou pohodlné a nezařezávají se. Cítím se v nich v suchu. Jsem z nich příjemně překvapená.“
Romana

"Mám Snuggs L na silnější menzes a jsou naprosto úžasné. Nikam se neposouvají a člověk o nich ani neví. Jsem moooc spokojená."
Alena

„Mám Snuggs a pocit sucha super, nejsou ale na silnou menstruaci. Používám je proto jako pojistku ke kalíšku nebo na začátku a konci menstruace. Mám jedny, tak peru v ruce, za ten den uschnou, na sluníčku to bylo rychlejší. Jinak materiál celkově je hodně tenký, příjemný jako kalhotky s neviditelnými švy.“
Adéla

„Jsou super, mám je už několik měsíců. Kalhotky používám jako pojistku k menstruační houbě a cítím se díky tomu bezpečně i v noci. Velikost jsem kupovala stejnou jako u jiného spodního prádla.“
Eliška

Fungují, dokonce dobře. Nevyhovuje mi žádný kalíšek. A tohle je alternativa přesně pro mě.“
Barbora

Mám je a škoda, že už tady nebyly dříve. Mám hodně silnou menstruaci a tak mě jako pojistka zachránily. Látkové vložky bych zkoušet nechtěla, ale Snuggs jsou fakt z úžasného materiálu. Díky bohu za takové technologie.“
Lucka

„Mám Snuggsy a jsou pohodlné. Používám je v začátcích nebo konci menstruace. Taky je používám jako pojistku ke kalíšku. Když mi ale v noci kalíšek 2x více přetekl, tak už nestíhaly ani kalhotky. Takže za mě se hodí spíše na slabší menstruaci. Prala jsem je v ruce, rychle uschly a já je mohla zase nosit.“
Zdeňka

Objednala jsem Snuggs na silnou a normální menstruaci. Velikost jsem měnila z S na XS. Konfekční velikost nosím S (36 - 38) Kalhotky jsou určitě větší velikost, než jste zvyklé. Z materiálu sice nejsem úplně nadšená, musím říct, že se mi lehce vytáhly po druhém cyklu a nesedí tolik na postavě, jako nové, také si nejsem úplně jistá, jak se v nich budu cítít v teplem počasí.
Ale v praktické stránce mi vyhovují a jsem z této možnosti nadšená, používám jak samostatně, tak s kalíškem jako pojistku. Uvidím, jak dlouho vydrží☺️ a případně pořídím i další značky.
Tereza Txs

Mám za sebou svoji první menstruaci s kalhotkami Snuggs. Pořídila jsem si dvoje, jedny pro slabou a druhé pro silnou menstruaci, oboje klasický střih. Kalhotky jsem měnila po cca deseti hodinách, propláchla jsem v umyvadle s pracím gelem a do cca deseti hodin byly suché. Jsou opravdu pohodlné, nezapáchají a rozhodně je to lepší pocit než mít tampon či vložku. Rozhodně do budoucna pořídím další a k vložkám ani tamponům už se nikdy nevrátím.
(Kristýna Pozníčková - resp. zkušenost její kamarádky, nakoupily společně)

Mám Snuggs pro slabou a střední ms. Nějak nesnesu pocit vlhka (třeba klasické vložky nedávám), takže používám tampony (snad se časem dostanu i ke kalíšku) a kalhotky jako pojistku a pak ke konci, když už je slabá a na špinění, tak používám samostatně. Mám velikost M, na první pohled mi přišly obrovské, ale na těle překvapivě sedí slušně, i když bych asi chtěla vyzkoušet i S, jestli by to nebylo lepší... na moje využití jsou zcela dostatečné.
Hani Liberská

Mám snuggs vel L, konfekční kalhoty nosím jinak 40. Kalhotky na první pohled vypadají velké, ale nejsou nijak extra pružné, takže se na těle nenatáhnou. Menstruaci teď nemám, takže funkci vyzkouším později, ale sedí mi tip top, navíc šev na zadní straně kalhotek, co jde přes zadek, je podle mě dost těsný, takže nevím, jestli se mi nebudou zařezávat a příliš vidět pod kalhotami... Jinak materiál je příjemný :-)
Martina Nepovimová

Objednala jsem si dvoje Snuggs pro silnou menstruaci, podle tabulek a po konzultaci v obchodě jsem vzala velikost L. Po vyzkoušení prvních jsem ale druhé vyměnila za M a po pár vypráních si myslím, že bych snesla i S. Takže velikost brát rozhodně menší, pokud kalhotky dobře nesedí, tak samozřejmě protékají. Ale pokud si na ty elka obléknu třeba legíny, tak sedí, tam kde mají. Materiál mi při nošení připomíná trochu tlustší plavky, takže uvidíme v létě, ale zatím jsou mi příjemné.
Jinak jsem s nimi velice spokojená, splňují očekávání. V porovnání s klasickými pomůckami a kalíškem mi tohle vyhovuje nejvíc (ale je pravda, že jsem na mateřské, upřímně nevím, jak bych kalhotky měnila v práci).
Podle intenzity menstruace měním za 6-10 hodin. Poslední den ms je mám klidně celý den. Za mě jen dva drobné nedostatky: schnou delší dobu (přes noc mi nestihnou úplně uschnout) a občas pocit vlhka (někdy mi přijde, že chvíli trvá, než se všechno vsákne). Ale i tak jsem velmi spokojená a plánuji objednat další.
V Maluně jinak byli milí a nerozbalené kalhotky bez problémů vyměnili. Obchod můžu jedině doporučit :-)
Veronika Hlavatá

Všechny typy menstruačních kalhotek Snuggs si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

LaliPanties

„Lalipanties jsou skvělé pro mou dceru jako pojistka k dalším pomůckám. Je díky tomu více v klidu a ví, že ji nic neprosákne na oblečení.“
Jana

„Mám Lalipanties a jsem s nimi moc spokojená. Jen nyní v létě a velkém vedru se mi v nich trochu potil zadek. :)“
Helča

LaliPanties jsem si pořídila společně se svým prvním kalíškem. Měla jsem tak jistotu, že nic neproteče, i když se s kalíškem teprve učím.“
Katka

„Mám nepravidelnou menstruaci a tak nosím LaliPanties když už si myslím, že by měla menstruace přijít. Kdo je připraven – není překvapen. :))“
Veronika

Menstruační kalhotky LaliPanties si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Selenacare

"Mám Selenacare kalhotky a jsou prostě super."
Vendy

"Já jsem se Selenacare hrozně spokojená. 🙂 Mám je raději než Snuggs."
Anita

"Mám Selenacare, používám spíše jako pojistku nebo při posledních dnech, kdy ms není tak silná a jsem maximálně spoko. Hodilo by se jich víc, ale cena mě trochu brzdí (chudá studentka...)"
Nela

"Jsem zvyklá na kalíšek a kalhotky jsem brala k němu jako pojistku (ale už jsem párkrát poslední dva dny měla jen kalhotky a dobrý)!"
Anežka

"Mám troje Selenacare, měla jsem i v nejsilnější den jako jedinou pomůcku a pár hodin daly. Odhaduji cca 25 ml. Jako pojistka jsou super, mám ráda jejich bavlněnou podšívku. Absorpční vrstvu mají syntetickou, ale vcelku příjemnou a rychle sající."
Lenka

Selenacare Active, vel. S - zkusila jsem naslepo, chtěla jsem něco “levnějšího” a jsem velmi spokojená. Jsou bavlněné, velice příjemné, nosím na slabší dny a bez problému vydrží. Již jsem je několikrát prala a zatím vypadají pořád jak nové. Velikost S je i pro mě - běžně nosím vel. 34, dobrá. Kalhotky jsou akorát, nikde se nezařezávají ani nepadají.
Zaneta Tka

Všechny typy menstruačních kalhotek Selenacare si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

SaYu

"Za mě Sayu jsou takové,"bytelnější", materiál je pevnější. Snuggs jsou oproti nim tenčí, ale občas se vytáhne gumička."
Jana

"Sayu jsou fakt láska, moc doporučuju!"
Zdenka

"Sayu jsou bytelnější a tak nějak dodávají pocit jistoty (ačkoli ty snuggs pro silnější menstruaci by měly prý vydržet více krve). Jsou i pevnější na tělo, což pro mě je na menstruaci asi pohodlnější, ačkoli to někoho může trošku škrtit.
Pocit sucha je teda ale hlavní zázrak kalhotek! Byla jsem z toho sucha úplně v šoku. Oproti vložkám je to až neskutečný pocit, až jsem z toho byla nervózní, jestli ze mě teda jako vůbec něco teče (mám obvykle poměrně dost silnou menstruaci první dva dny). Takže určitě doporučuju, rozhodně už bych se po téhle zkušenosti k vložkám nevracela."
Marie

"Mám černé hladké Sayu s vysokým pasem. Jejich výhoda je, že jsou až do velikosti 48 a jsou české. Na omak jsou příjemné a v klínku mají merino. Za mně dost vydařené. K údržbě....do sušičky nedávat, raději přeprat a na sušák, ať se zbytečně neničí."
Alena

"Já mám vel. 46 a mohu jednoznačně doporučit Sayu - jsou skvělé. S menstruačníma kalhotkama zmizely potíže, které jsem mívala s vložkama. Takový ten "pocit mokra" zažívám jen při silné menstruaci a až po 6 hodinách, ale jinak jsou naprosto super!"
Eliška

Objednala jsem si SaYu menstruační kalhotky nízké s krajkou, vel. 34, střední savost - obrovská spokojenost. Kalhotky jsou nádherné, velice kvalitně zpracované. Sedí mi perfektně, připadám si v nich dobře. Nosím je na slabší dny a bez problému vydrží celý den. Občas mám nutkání si je vzít i na dny bez menstruace, protože jsou prostě krásné :-) Jediné, co bych uvítala, je bavlněná verze kalhotek.
Zaneta Tka

Koupila jsem si SaYu kalhotky do pasu. Očekávala jsem, že budou celé vlněné, ale vlna je jen v oblasti vložky, jinak jsou z polyamidu s elastanem. Jsou velice pohodlné, pěkně sedí. Zatím se ctí obstály, zvládly první noc ms bez problémů. Kupovala jsem jako pojistku k houbě a kalíšku. S houbou jsem spokojená (tampony nesnesu), chtěla jsem vyzkoušet i kalíšek. Objednaný kalíšek mi bohužel sjížděl a protékal. Dámy v Maluně mi velmi ochotně poradily, v čem je problém a ze kterých typů kalíšků mám vybírat, aby lépe seděly. Určitě plánuji další nákup :-)
Kva Kvakino

Menstruační kalhotky SaYu, do pasu, vel.46

Sayu přišly krásně zabalené, jako nějaký luxusní šátek, úplně mě to dostalo. Dárek ode mě, pro mě. Kalhotky mi připomínají plavkovinu, jsou lesklé, tenké, příjemné na těle. Nikde nic neškrtí, netlačí, jsou kvalitně ušité. Savá černá vrstva je tak hebounká, že bych se s ní pomazlila. Je velkoryse široká, až k okrajům kalhotek. Je sice silnější, ale zase fakt saje a "chrání". (Nejsou vidět ani pod legínama, takže no stress.)
Verze kalhotek do pasu je opravdu vysoká, vzadu je mám až nad pas. Cítím se v nich jako Bridget Jonesova v těch svých legendarních bombarďácích. Ty moje jsou ale rozhodně hezčí! 😍 Kalhotky jsem vymáchala ve vodě s dětským pracím gelem (v našem je totiž i aviváž a ta jim prý nesvědčí). Na sušáku schly cca 12 hodin, takže jsem okolo nich chodila jako natěšené dítě kolem vánočního stromečku.

První pocit byl hrozně zvláštní. Příjemný, lehký a čistý. Ale pořád jsem měla tendenci se osahávat, jestli někde něco neteče. Naštěstí jsem doma a i kdyby se nějaká nehoda stala, neztrapním se na veřejnosti. Ta se ale nestala a kalhotky vydržely do protečení neskutečných 13 hodin. (Takhle dlouho už je nosit nebudu kvůli hygienickým důvodům. Ale chtěla jsem jen vyzkoušet, jakou mají výdrž.) Chodila jsem je každou chvíli kontrolovat, protože je to prostě nezvyk. Pocit sucha jsem měla víceméně až do konce, kalhotky nijak neztěžkly a nezapáchaly. (Nečuchala jsem k nim 😂, ale vložku cítím už po hodině.)

Jelikož z nějakého záhadného důvodu menstruuji silně a to už přes deset dní, kalhotky se mi vyplatí i z finančního hlediska. Používám totiž noční vložky Always a k nim vždy ještě jednu kratší. Dvě vložky najednou, výměna co 1-2 hodiny. Průměrná cena za vložku je cca 7 Kč, krát dvě vložky a za den jich spotřebuji tak 8 a v noci dvě. Dostáváme se na částku cca 140Kč za den. Tudíž už za týdenní nákup vložek můžu mít tyhle úžasné zázračné kalhotky. Prvotní dilema z ceny kalhotek je tedy totam. Z mé strany tedy obrovské nadšení a radost, že si konečně odpočinu od vložek, jejich nákupu a likvidace. Naše planeta si snad taky trochu oddychne. Kalhotky mohu jen doporučit, investice se opravdu vyplatí. A já si jdu objednat další, protože ten čas, kdy schnou a já jsem zase na vložkách, je zbytečné trápení."
Petra

 

Všechny typy menstruačních kalhotek SaYu si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Zkušenost s více značkami menstruačních kalhotek:

Meracus a SaYu

Dobrý den, dnes mi od vás dorazily Meracusky (růžové)a tělové Sayu. Poprvé se těším na své dny . Děkuji za maličký dárek a velmi oceňuji krasně papírové (ekologické) balení.
Mirka

LaliPanties a Love Luna

Mám LaliPanties šedivé - byly za skvělou nízkou cenu, mají pouze nepropustnou vrstvu, používám jako pojistku ke kalíšku. Jsou bavlněné, k nerozeznání od běžných kalhotek, moc mi vyhovují. Druhé jsem si koupila Love luna tělové, vevnitř mají savou vrstvu černou. Používám na úplný začátek, kdy to ještě na kalíšek není, nebo opět jako pojistku. Jsem moc spokojená, jsou pohodlné, nikde neřežou, opět doporučuji a objednám další. Bez kalíšku je jinak používat nebudu, vadí mi pocit mokra, to mi přijde stejné jako mít vložku, takže kalhotky na silnou menses určitě kupovat nebudu. Těším se na další nákup u Maluny.
Lenka Máchová

Snuggs a SaYu

"Mám tyhle dvě značky. Snuggs fakt nepoznáte, že máte něco jiného než normální kalhotky, sají dobře a za mě si nelze stěžovat. Sayu jsou krásné, pro pocit při začátcích jsou lepší v tom, že cítíte, že tam něco je. Na Sayu nedám dopustit, jsou skvělé a krásné a vůbec. Snuggs na druhou stranu jsou prostě fakt sakra tenký. Mám poměrně hodně silnou menstruaci na začátku a jak Sayu, tak Snuggs přežily celý den v práci bez protečení. Jsem zkrátka z kalhotek úplně nadšená, úplně mi to změnilo život."
Marie

Přecházím z obyčejných vložek, kalíšek jsem nikdy nezkoušela, ale už v těhotenství mě lákala představa přechodu na kalíšek nebo kalhotky. Takže děkuji za zprostředkování slevy a doufám, že se bude opakovat :-D Objednávala jsem Snuggs pro slabou až střední ms velikost M v černé barvě. Dopředu jsem si četla dost recenzí, a tak jsem počítala s tím, že kalhotky mají hodně dobrý marketing, spoustu zákazníků, ale ostatní značky je převyšují kvalitou. Můžu souhlasit. Velikost bych snesla menší. Kalhotky jsou ze slabého materiálu oproti druhým objednavaným, tj. SaYu vyšší hladké černé. Na první dojem jsem si říkala, že určitě nemůžou vydržet. Zkoušela jsem je první dny ms a poslední, prostředek cyklu bych se s nimi bála. První pocit byl ten, že jsem z toho byla dost nervózní. Přeci jen je má člověk na sobě déle než jednorázovou vložku, kterou měníte častěji. Občas jsem se přistihla, že se bojím i sednout, kdyby náhodou. Naštěstí se žádná nehoda nekonala a kalhotky vydržely. Taky oproti vložce mi přišlo, že mě to trošku studí, ale podle mě je to hlavně o zvyku. Prostě to bylo něco nového a asi chvilku trvá než se s tím člověk po těch x letech sžije. Skvělé je, že opravdu nic necítíte. To beru za velké plus. SaYu oproti Snuggs hodnotím na 1. Objednávala jsem je ve velikosti S a sedí skvěle. Jsou vyšší, materiál je pevný. Oboje kalhotky jsem zkoušela jen 1 cyklus, takže úplně nemůžu hodnotit, ale první dojem je určitě dobrý. K jednorázovým vložkám už se určitě vracet nebudu. Co se týče praní, po použití jsem je vyprala v umyvadle a dávala do pračky spolu s ostatním prádlem. Když jsem zkoušela vyprat jen v ruce a nechat uschnout, nemůžu si pomoc, ale cítila jsem z nich železitou vůni. Měla jsem je namočené, peru v Sonettu, tak nevím?‍ Nebo jsem možná jen moc velká citlivka? Omlouvám se za vyčerpávající recenzi a děkuji všem, co ji dočetli až do konce :-)
Kristýna Pozníčková

Používám kalhotky jen jako pojistku ke kalíšku, protože první dny mám silnější menstruaci. Objednala jsem SaYu a musím říct, že jsou skvělé. Doma jsem měla už jedny Snuggs a SaYu na mě působí mnohem lépe, i kdybych se rozhodla vzít si je samotné. Na první pohled jsem se bála, že budou obří, ale po vyzkoušení jsem byla překvapená, jak skvěle sedí. Jsou moc příjemné a nedám na ně už dopustit. První dvě noci mi většinou kalíšek nestačí a ta pohoda, že se na mě nelepí žádná jednorázová vložka, je k nezaplacení. Jediné nad čím přemýšlím, jestli mi v nich v létě nebude horko, na to možná budou příjemnější ty Snuggs, jelikož na mě působí tenčím dojmem, ale to se teprve uvidí.
Veronika Havelková

Meracusky, Snuggs a Selenacare

Meracusky jsou z nich nejvíce “vystlané”. Používám je spíše na noc. Přes den se cítím divně. Snuggs při síle mojí menstruace vydrží v nejsilnějších dnech sotva hodinu, tak ty používám jen na začátku a na konci menstruace. Jak píší na internetu, tak pro silnější menstruaci spíše jako pojistka. Zato jsou nejpohodlnější a nejtenčí.
Nejspokojenější jsem ale se značnou Selenacare, kde vrstva není velká, dobře sají a i v silnějších dnech půl dne bez problému vydrží a určitě by ještě vydržely. Mají vyšší pas, tak jsou pohodlné a vůbec se nezařezávají.“
Míša

SaYu, Snuggs, Selenacare

Snuggs M na silnější MS, na postavu 38/40 krásně sedí a jsou pohodlné, decentní černý design je fajn. Díky membráně jde většina tekutiny na spodní vrstvu a není tak vidět. SaYu 40 vínové, vyšší pas jsou na postavu 38/40 velmi pohodlné, takže velikost sedí, oproti Snuggs, které jsou větší. Mají nádherné provedení, proto jsem si je zvolila a zamilovala. Membrána je odlišná a více se drží ms nahoře (je vidět), nicméně jsem v suchu a neprotékají. Již jsem doma měla Selenacare a ty mi přijdou srovnatelné se Snuggs, vzhled, pohodlí, velikost, savost, membrána... Navíc mají pěknou krajku. Meracus bokové růžové M jsou asi nejmenší, ale pořád sedí na vel. 38/40. Při MS jsem nezkoušela, protože jsem je jako jediné poslala do světa. Důvodem byla membrána v růžové barvě a látka stejná jako kalhotky. To mě překvapilo a popravdě odradilo. Zatímco SaYu u barevných kalhotek vyřešili savou část černou látkou, Meracus růžovou, tedy lze očekávat, že budou od prvního dne nenávratně špinavé, což je velká škoda. Celkově mě tyto kalhotky nejvíce zklamaly. Možná by to bylo jinak s černou verzí, ale ta bavlna místo speciální látky ve spodní části na mě nějak nepůsobí věrohodně a bezpečně?‍ ♀️ Určitě bych si ještě nějaký kousek pořídila, 3 ks je takové základní minimum, kdy každý večer peru kalhotky.
Karol Inka

Meracus, Love Luna, SaYu

~ Meracus Comfort bokové: mohu doporučit, jsou bavlněné, příjemné na těle, neprosakují, neprotékají po stranách. Vydrží celý den při střední menstruaci. Při velké skoro celý den.
~ Meracus Everyday bokové: kalhotky šustí :D jako by v sobě měly obal od bonbonu? :-) Testovala jsem je doma, kdyby to šustění bylo slyšet i při používání. Ale naštěstí nebylo.. fakt divné. Nicméne sajou, neprosakují po stranách, na střední nebo slabou menstruaci akorát.
~ Love Luna Full: nevyhovují mi. Za mě zbytečně vysoké. Protekly trochu po stranách, noční testování nevydržely.
~ SaYu, vysoký střih s krajkou: mám je ráda, ale vyhovovaly by mi ještě víc, kdyby byly bavlněné. Sajou perfektně, merino vrstva je znát, neprosakují, nosím na noc nebo přes den i při silné menstruaci.
Daria Sandul

SaYu, Snuggs, Love Luna

Objednala jsem si a následně ještě dokoupila SaYu, Snuggs a 2x Love Luna (bambus i bavlnu), všechny na silnou ms. Všechny seděly super, velikost mám normálně M, prdelku na metr :) a všechny velikosti M mi seděly. Tento měsíc jsem zintenzivnila běh, takže jsem krvácela hooooodně moc. No musím říct, že po hodince, maximálně dvou jsem se ve všech kalhotkách cítila jako počůraná. Nejlepší byly určitě SaYu s merino vnitřní vrstvou. A taky nejpříjemnější. Když jsem je neměla "ve špičce", všechny byly super a rozhodně lepší než vložky. Při přepírání mi trochu vadila ta vůně železa, ale na tu chvilku se to dá vydržet. Každopádně aspoň čtvery gaťky jsou pro mě úplné minimum, aby se daly pořádně točit. A za sebe je budu muset kombinovat.
Agáta Milanov

Dorina, Love Luna, Snuggs a SaYu

Jak jsem počítala, menstruaci mám od 10 a půl, tedy už přes 20 let! A v životě jsem se necejtila pohodlněji!
Mám po porodu silnou menstruaci a chvíli opět potrvá, než se stabilizuje a usedne. Ale a možná vlastně právě proto mě kalhotky tak nadchly! Měla jsem na výběr letět do obchodu a doplnit zásoby vložek, jelikož se střídaly jak na běžícím páse, anebo teda vyzkoušet kalhotky.
Mám tady 2x Dorina na silnou ms, 1x Love Luna, 1x Snuggs a 1x Sayu. Dorina a Love Luna jsou moje top! Dorina vydržely az 5/6 hodin, Love luna cca 4/5 hodin. Za to SaYu nebo Snuggs jsem zvládla mít na sobě maximálně 2 hoďky, nejen, že to neustály, ale měla jsem nepříjemný pocit vlhkosti už po hodině... Takze možná na takoveto špinění ke konci ano, ale za plného provozu nikoli... U Doriny a Love luna jsem tento pocit vlhkosti neměla, naopak jsem se cítila krásně v suchu. Neskutečně mě to nadchlo. Končím s vložkama! A chystám se objednat ještě do zásoby... A jinak tady holkám děkuji za zrealizování objednávky. Jinak bych se k tomu asi nikdy nedokopala:-)
Eliška Schwarzová

Meracus, LaliPanties, Love Luna, Snuggs a Selenacare

Jsem půl roku po třetím porodu a zatím nemenstruuju, takže jsem objednala pro sichr dopředu a otestovala jen "na sucho". Chvilku jsem v nich pochodila a posedela, ať je to trochu poznat.
Mám 55 kg, v pase nějakých 70 cm, boky 93 cm, výšku 172, a solidní zadek.
Ráda nosím pohodlné bavlněné prádlo, co se nezařezává a vejde se na něj látková intimka.
Objednala jsem tudíž velikosti L a byla jsem zvědavá na rozdílnost druhů. LoveLuna Midi L, LaliPanties L, Snuggs pro slabou až střední menstruaci L - ty bych dala pryč protože mi jsou velké. Meracus L a Selena Care L mi docela sedí ale celkově jsou dost velké, myslím vysoké, a hlavně strašně šustí, zvláště při chůzi, asi jak jsou mi malinko větší na zadku (v té oblasti mezipůlek je tam té látky prostě moc), takže si je dovedu představit na doma a určitě pak bez problémů na noc. Meracus Mka jsou docela fajn, sedí dobře, Ska už jsou dost na knop. Stylově se mi nejvíc líbí Lali, přijdou mi nejvíc podobné pěkným sedícím kalhotkám, tak jak o nich mám představu já. Snuggs mě hodně mile překvapily tou vrstvou uvnitř, je to fakt zvláštní látka.
Těším se a zajímá mě, jaká bude savost, citlivost, atd.
Pak doplním info :-)
Martina Kramperová

Love Luna a Selenacare

Díky Maluna.cz jsem se odhodlala pořídit jiný typ kalhotek, protože doma jsem měla kousky od LoveLuna, které mě po první zkušenosti úplně nenadchly a používám je spíše jako pojistky ke kalíšku (model Full avizovaný i pro silnou menstruaci nezvládl ani hodinu s velmi slabou menstruací a má tak vysoký pas, že vylézá z kalhot). Pořídila jsem tedy trio kalhotek Selenacare, od stejné značky používám i kalíšek. Všechny jsou velikosti L a konečně vím, jak to vypadá, když spodní prádlo opravdu dobře sedí! Všechny mají příjemný materiál, nešustí, nedráždí. Nejvíckrát jsem prozatím zkoušela model Hipster. Napoprvé mě trochu tlačily švy kolem stehen, napodruhé už ne. Sedí jako přibité a zvládly přes čtyři hodiny poměrně silné menstruace bez prosáknutí. Za mě by jen mohla být savá vrstva vepředu trochu výš. Model Classic se ihned stal mým oblíbeným díky krajkovému vrchnímu lemu. Zatím dostal šanci jen při slabší menstruaci a obstál skvěle. Model Active je na tom stejně, jen nemá onu krajku :-) Po látkových vložkách a kalíšku je to velmi příjemná další možnost, za kterou jsem hodně vděčná.
Leňu Ečerová

Snuggs a Selena care kalhotky

Ahojte, jak jsem slíbila, plánuju pro vás i test Selena care (snuggs už jsem otestovala) a teď jsem udělala na obou i test s vodou a lžičkami. Pak jsem počet lžiček dala do kalíšku LUB S, abych měla srovnání. Zatím vám sem dám výsledky tohohle srovnání a pak i reálný test. :) Kalhotky mám jako pojistku, ale zajímá mě, jestli je někdy budu moct vzít jen tak. :) Snuggs pobraly 4 lžičky vody v pohodě, u páté už to nevydržely a protekly kolem švů na druhou stranu (to se mi stalo už i reálně, měla jsem Snuggs na sobě v den slabší ms, ale mám prostě problém, že neteče nic nic nic a pak to jde vše najednou, jak vstanu... No a to byl ten moment,kdy to Snuggs nepobraly. Měla jsem je na sobě od 7 od rána a cca o půl 12 přetekly (ale to bylo fakt najednou, předtím několik hodin skoro ani kapka). Podle informací na Maluně mají zvládnout s přehledem 10 ml tekutiny, já jsem ty lžičky pomocí kalíšku odměřila kousek pod rysku 21ml, takže to mohlo být tak těch 19, co už to neudrželo, 15 by teoreticky taky mohlo být ještě ok. Jinak jsou pohodlný a rychle schnou. Selena care mají podle infa na Maluně pobrat cca 15ml tekutiny. Tyhle jsem ještě nemohla v reálu zkusit, protože mi přišly až po ms, ale další měsíc je zkusím a dám vědět. :) Test s vodou dopadl tak, že jsem na kalhotky nalila 8 lžiček vody teprve pak protekly. Měřeno na kalíšek, LUB S byl plný až nahoru, a tenhle má mít 26ml objem. Myslím, že těch 20 by zvládnout mohly s přehledem, i když mají psáno trochu míň.
Anežka

Jdu se podělit o zkušenost s kalhotkami Selenacare - střih Clasic velikost L, tak jak mám u Snuggs na středně silnou MS. Můžu zatím srovnávat pouze tyhle dva typy. Seleny jsou jednoznačně hezčí střihově, na horním lemu krajka a nejsou tolik "nohavičkové" jako Snuggs. Seleny mají dvě vrstvy, jsou tedy o dost pevnější a na těle sedí prostě skvěle. Hned na první vyzkoušení obrovské nadšení. Dnes je mám poprvé, na nejsilnější den MS a pořád cajk. Ale tím, že jsem byla zvědavá, tak jsem holt chodila častěji na wc a myslím že při nedostatku možností jít tolikrát na záchod by celý den nevydržely. Savá vrstva vzadu je vysoká až moc, ale ničemu nevadí, možná i pohodlnější než ta nižší u Snuggs.
Helena

Meracus a Snuggs

Mám snuggs na silnou ms, velikost M a Meracus na běžnou ms, velikost S. Snuggs jsem vybírala dle číslování, ale snesla bych asi i Ska. Zatím jsem je zkoušela všechny jen jeden cyklus, takže asi nevím moc podrobně. Obecně se mi ale přechod z vložek na kalhotky líbí a ráda si v budoucnu přikoupím.
Iveta Macháčová

Přečtěte si: Srovnání menstruačních kalhotek Meracusky vs Snuggs

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.

Menstruační kalhotky Selenacare

Menstruační kalhotky jako samostatná menstruační pomůcka jsou i mezi ženami v Čechách stále více populární. Na evropském trhu existuje mnoho různých značek a tak se kromě tuzemských značek objevují i u nás další zajímavé kousky - například od rakouské značky Selenacare.

Menstruační kalhotky Gentle Day®

Na první pohled nepoznáte, že se tyto kalhotky od běžných něčím liší. Ale už při druhém pohledu pochopíte, jak jsou vychytané. Je to drobný detail, který promění vaši menstruaci s vložkami v pohodlnější a estetičtější záležitost... Firma Gentle Day nabízí dva různé typy menstruačních kalhotek.