Recenze: troje menstruační kalhotky pro maminku a sada Menarché pro dceru

Žaneta je maminka čtyř dětí, má silnou menstruaci a při hledání ideální menstruační pomůcky ušla delší cestu. Ale ženství je vůbec dlouhá cesta... Na dobré vykročení k ženství objednala Žaneta pro nejstarší dceru sadu Menarché, určenou mladým dívkám, které očekávají či prožívají první menstruaci.

Zaměřeno na ženství aneb mé hledání…

Jsem maminka čtyř dětí a manželka jednoho muže. Děti jsou naše. Máme skvělé děti a máme skvělé manželství plné víry, důvěry, opory… Stále pracujeme na tom, aby náš život byl lepší. Vedeme děti k víře, zodpovědnosti, pokoře, samostatnosti, poctivosti… Toliko o mně😊.

Jen ta má, se kterou žiji…

Má menstruace: po dětech mám velice silnou prvních 24–48 hodin. Chodím a cítím, jak ze mě krev odchází s každým krokem. Jsem zesláblá a mnohdy je pro mě těžké vnímat okolí. A dodávám násilím do těla to, co mi chybí. Většinou čokoláda 😊.
"Paní PMS" mě také hodně učí a posouvá v životě. Jsem z toho naprosto nešťastná. Můj manžel to nazval, že dva dny jsem jak minové pole. Naštěstí jsem objevila pupalku dvouletou. Beru poctivě, pravidelně a vnímám, že mi tato kytička hodně pomohla. Dva dny v měsíci bojuji, abych neublížila těm, které tak moc miluji. Propláču, prosténám… Však nevzdávám to mé ženství a růst.

Hledání a nacházení

Cesta menstruací byla běžná do doby, kdy jsem se o nic jiného než vložky nezajímala a brala jsem to tak, jak to je. Ale jednou to přišlo a mě vyskakovaly na počítači různé pomůcky. A tak jsem začala experimentovat. První byl kalíšek – ani nevím, kde jsem objednávala. Přišly před několika lety dva – jiné velikosti. A začal můj „boj“. Zkoušela jsem, zkoušela, ale nebylo to ono. Vadilo, pobolívalo… Okolo mě byla samá chvála na kalíšek a já jsem si říkala, že jsem divná. Ale hodila jsem to za hlavu a seznámila jsem se s menstruační houbou, kterou jsem objednala na MALUNĚ i s mořskou solí na čištění. Byla jsem nadšená. Cítila jsem se poprvé při menstruaci čistě, důstojně, v suchu…
Jenže s mou silnou menstruací jsem běhala na záchod ani ne po hodině, kdy jsem houbu musela dlouho pod proudem vody „prát“, a znovu a znovu. Několikrát mi protekla. Takže ten pocit čistoty, důstojnosti, sucha… neměl dlouhé trvání. Navíc, to byl zásah do peněženky. Vydržela mi dva cykly a pak se začala trhat... Podpořila jsem to vložkami a nakonec jsem zase skončila u nich.

Koupila jsem si také látkové vložky. Nechci tolik odpadu… A tak různě jsem to střídala.
Nakonec přišel objev menstruačních kalhotek 😊. Ale té ceny jsem se zhrozila. Jednorázová investice. Manžel už to nemohl poslouchat a má mě rád. Kalhotky mi objednal 😊 a dal jako dárek.

Meracus a Snuggs – silná menstruace

Hned jsem je při první možnosti podrobila pořádné zkoušce. Na pohled mohutnější meracusky jsem zvolila na první noc. Ráno jsem se probudila s pocitem hodně mokrým, ale není se co divit. Hlavní bylo, že neprotekly. Jásala jsem, že jsem mohla spát celou noc (což je pro maminku 4 dětí důležité 😊). Dala jsem sprchu, přeprala v ruce. Přes den jsem podrobila zkoušce Snuggs. Dala jsem jim celý den, dokud opravdu neprotečou. Byla to zkouška pro mě samotnou v pohodlí domova. Vydržely až do odpoledne. Pocit vlhka už ke konci byl až nepříjemný, ale není se co divit. Zkouška proběhla a já začala hledat svůj vlastní režim s touto pomůckou, s tímto pomocníkem. Meracusky, mám pocit, že šustí. Manžel říkal, že nic neslyší, ale on mě má rád. Mám velikost M a sedí parádně. Beru je jak přes den, tak na noc. Nevýhoda je, že dlouho schnou. Omylem skončily v sušičce, ale to zas byly suché.

Snuggs – u těchto kalhotek mi lépe sedí velikost L. Ne že by velikost M byla nepříjemná, tlačila, nedala se nosit. Ale L jsou prostě pohodlnější 😊. Schnou velice rychle – přes den, noc. Snuggs jsou opravdu jako běžné kalhotky.

Nakonec jsem si našla tento režim – v rámci délky sušení. Nejdřív použiji 2x Snuggs. Posléze dám vyprat a schnout. Mezitím sáhnu po meracuskách (dvakrát) a vesele mohu dál používat Snuggs. Po odtečení intenzivní části menstruace vyměním za menstruační houbu nebo použiji Snuggs. Menstruace se u mě protahuje na 7–8 dní, kdy jednou za čas odejde malé množství krve. To už řeším houbou, látkovými vložkami. A kalhotky mají pauzu do dalšího cyklu.

Našla jsem… A je mi mnohem lépe. Mnohem lépe může být i mým blízkým se mnou.

Love Luna

Dostala jsem slevu na další objednávku a měla jsem chuť vyzkoušet starší model :-). A tak jsem si objednala o dost levnější variantu menstruačních kalhotek Love Luna.

Hned při první příležitosti jsem je podrobila velké zkoušce. Padly jako ulité. Střih kalhotek byl přínosem pro pohodlí v mých dnech. Ovšem, jsou ukázkou toho, jak jde technologie dopředu. Tento starší model na silné krvácení je v mých očích na lehký průběh ženských dní. Nelámu nad nimi hůl a už vůbec je nepůjdu založit někam, kde si na ně nevzpomenu. Budou mě provázet táhlým koncem po bouřlivém začátku dní. Dny, kdy si uvědomuji, že jsem žena, maminka.

A co vložka meracuska, kterou jsem dostala přibalenou na vyzkoušení? Naprosto skvělý materiál. Ve dnech, kdy se potřebuji cítit jak v peřinkách, jako v bavlnce :-). Kdy toužím být opečovávaná.

Design je moc hezký (ne že bych si zakládala na tomto, ale taky potěší. Jsem přece jen žena, která má ráda hezké věci...). Její tloušťka však je tak nějak překážkou, na můj vkus jsou hrubší. Ale je pravda, že všechny klady předčí toto minus.

Pro mě jsou top meracusky na noc a Snuggs přes den - do práce, na sport, na hory a všude tam, kde se v mých dnech dostanu.

Sada Menarché

A na konec - SADA MENARCHÉ. Dlouho očekávaná chvíle, kdy se svou dcerou otevřeme sadu Menarché. Do sady jsem rovnou přikoupila jedny menstruační kalhotky. Netušila jsem, jak velkou reklamu tím udělám, když se pustím do objednávky. Mám obrovskou radost. S dcerou jsme již mluvily o ženství. Takže měla ten hezký pojem v uších :-).

Sada menarché

Bez dlouhého rozepisování napíšu, že se se svou sadou Menarché se Magdalenka (dcerka) chlubí. Chlubí se spolužačkám, chlubí se učitelkám, chlubí se babičkám.... Její kamarádky odcházejí s tím, že o tom musí říct doma. Rády by tuto krásnou krabičku i s obsahem měly doma. Ženy odcházejí s tím, že toto musí koupit svým dcerám, a chtějí odkaz. Také při prvním ohledání - resp. koukání na obal jsou nadšené. A litují, že toto nebylo v době, kdy my jsme se o své ženství začaly více zajímat a toto téma bylo tabu.

Již nějaký ten měsíc Magdalenku vídávám, jak se neustále k obsahu vrací. Dokonce ve škole, při probírání tématu lidského těla, sada Menarché měla své místo.

Takže naše dcera už jen očekává ten den. Je jí 11 a docela jsem ráda, že ještě čeká :-)

Žaneta Houdková

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ilona Bittnerová a Helenka: O první menstruaci

Majitelka blogu Kalisek.cz Ilona Bittnerová má dceru Helenku, která je již ve věku, kdy některé dívky dostanou první menstruaci. V rozhovoru jsme se zeptaly nejen maminky, jak svou dceru na tuto událost připravuje, ale také Helenky, jak tuto událost vnímá, jestli se cítí být teoreticky dobře připravena, a na další otázky ohledně první menstruace.

Jak zvládnout bolest bez růžové pilulky?

Také patříte mezi osoby, které při sobě nosí neustálou první pomoc v podobě zázračné „růžové pilulky“ a tuto pak přes všechna předsevzetí do sebe lupnete, jakmile se ozve sebemenší bolest? Ano, také já jsem si kdysi „užívala“ pravidelné „růžové dny“.

Jak může jóga pomoci při menstruačních bolestech

Každá to známe. Menstruační cyklus nám často rozhodí plány, cvičení i naši psychickou pohodu. Buďme k sobě laskavé a uzpůsobme tomu svůj denní rytmus i praxi. Zkuste menstruační dny věnovat klidnějším činnostem, například jemnému, pomalému jógování.