Zkušenosti s menstruačním kalíškem LadyCup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem LadyCup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

LadyCup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve České republice. Vyrábí se ve 2 velikostech a v mnoha barvách. LadyCup má zcela hladký povrch (vnější i vnitřní), což usnadňuje jeho čištění. Ve spodní části kalíšku a na stopce jsou vystouplé tečky pro snadnější vyjmutí.

Menstruační kalíšek LadyCup
Menstruační kalíšek LadyCup

LadyCup velikost S

Mám LadyCup S, je tvrdší, vždycky se dobře rozvíjí a drží pevně i při sportu, v noci, když dlouho sedím, prostě vždycky.😄 Někdo ho bohužel cítí a stane se, že já někdy taky, ale stačí ho dát jinak a vše ok.
Eva

Než jsem ho začala používat, myslela jsem si, že má kalíšek zaplacenou reklamu. Nemá. Manipulace sice nic moc, ale měním jenom ráno a večer ve sprše, takže pohoda. Největší ódy jsem na něj pěla letos v létě, v těch vedrech by všechno ostatní bylo o zdraví. A když jsem se zeptala gynekologa, co o něm míní, rozzářil se a nadšeně o něm začal vyprávět. Navíc myslím, že některým párům může vylepšit sexuální život. Člověk může vyvádět všechno možné, kromě samotného styku.
Lada, LadyCup S

Dlouho jsem používala tampóny, ale po vysazení hormonální antikoncepce mám menstruaci jen slabou a tak se stávalo, že zavádění i vyjmutí tampónu bylo dost nepříjemné. Po jednom takovém vyjmutí se z vrchní části tampónu uvolnil kus vaty a to byla chvíle, kdy jsem se s tampóny rozhodla skoncovat. O kalíšku jsem se dozvěděla od spolubydlící a také v práci proběhla debata na toto téma. Protože se zajímám o zdravý životní styl, zaujalo mě, že bych se mohla zbavit bělených nepohodlných tampónu a také nevytvářet zbytečný odpad. Navíc mi šňůrka vedoucí z oněch míst ven přišla nehygienická.
Po přečtení recenzí jsem se rozhodla pro Ladycup vel.S. Líbilo se mi, že jde údajně o velmi měkký silikon a ten silnější horní kraj vypadal tak nějak "bezpečně". Zvolila jsem velikost S i přes to, že je mi 29, tipovala jsem, že to bude akorát při mé drobnější postavě a víceméně pravidelnému cvičení. A udělala jsem dobře. Silikon jsem si představovala měkčí, ale při zavádění nic nebolí a chápu, že zase musí mít nějaký odpor, aby dobře "držel". Od prvního dne jsem z něj doslova nadšená! Stopku jsem zkrátila o polovinu (jinak jsem ji cítila při sezení), vytahování bylo párkrát celkem zajímavé, ale za spodek kalíšku se dá vytáhnout dobře. Na menstruaci jsem zapomněla jako mávnutím proutku, můžu nosit jakékoliv prádlo, těsní dokonale. Chystám se i do bazénu a jsem si jista, že nezklame :) Jediné, co mě mrzí, že jsem se neodhodlala ke koupi dříve. Je skvělý a určitě ho doporučím dál. Děkuji.
Tereza

Poprvé jsem vyzkoušela kalíšek asi před rokem. Byl to Yuuki soft, ale vůbec mi nesedl a pořád protékal. Zkoušela jsem to asi 4 cykly, ale už mě štvalo, že s ním musím tak bojovat, tak jsem si pořídila Lady Cup S a padl na první dobrou. Od té doby se skoro až těším, až to přijde, protože jsem hrozně šťastná, že je to tak moc snadné! Jinak je mi 21, nerodila jsem a sportuju.
Lenka

Dobrý den, o kalíšku vím už víc jak rok a od začátku se mi moc líbil. Konečně jsme si mamkou kalíšky objednaly. Obě dvě jsme zvolily LadyCup - já S a mamka L. Brzo nám kalíšky přišly a já se moc těšila, až ten svůj vyzkouším.
Jsem sice panna, ale s tampony jsem nikdy žádný problém neměla. S kalíškem už ale problém byl. První den se mi kalíšek zavést nepodařilo. Dostala jsme ho jen na kraj a i to dost bolelo. Druhý den jsem se pokusila znovu. Zatnula jsem zuby a kalíšek zavedla. Myslím, že se úplně nerozevřel, ale i tak jsem ho cítila - dost to bolelo. A pak nastal problém - nešel ven. Strašně to bolelo. Podtlak jsem sice zrušila, ale rozevřený kalíšek je na mě asi moc široký. Sunul se ven kousíček po kousíčku a bylo to opravdu utrpení. Pak jsem si dala několik dní pauzu.
Dnes jsem ho zkoušela znovu - a možná i naposledy. Doufala jsem, že při minulém zavedení jsme se aspoň trošku roztáhla, a že to snad bude o něco lepší. Naopak to bylo ještě horší! Použila jsem i lubrikační gel, takže se zavedením to šlo o něco líp. Ale vyndání bylo ještě horší než minule. Zase to !neuvěřitelně! bolelo (nevím, co mě v životě bolelo víc!) a stejně jako minule se mi ho podařilo vyndat až ve chvíli, kdy jsem ho v sobě téměř složila do tvaru, ve kterém jsem ho zaváděla, což bylo opravdu nesnadné! Už na kalíšek tam bylo úzko, a když jsem tam měla ještě dostat prsty!!! Při vyndávání mi chvílemi přišlo, že mě snad vysaje nebo mě natrhne!!! Zážitek to byl opravdu strašný!
Mamka s kalíškem problém nemá. Tuším, že je to tím, že trasou jejího kalíšku jsem už prošla já.
Na kalíšek jsem se hodně těšila, ale o to víc, mě zklamal. Pořád si myslím, že to musí být skvělá věc - když vás to nebolí jako mě. Ale jsem přesvědčená, že pro panny rozhodně není! S jeho koupí, bych počkala rozhodně až PO!
Kalíšek teď rozhodně na pár let zmizí u mě v šuplíku, kde bude čekat, až mě dole někdo roztáhne. Pak možná najdu odvahu zkusit ho znovu.
Verča, 16

Používám kalíšek LadyCup vel. S teprve druhý den, ale ta šťopka mi u něj vadí, ráda bych ji odstřihla, ale nevím, jestli pak bude vyndávání v pohodě... Dokonce mi i kalíšek samovolně zajede hlouběji, tak si ho díky šťopce přitáhnu lépe blíž..
Petra

Bylo mi 14, tampóny mi připadaly neekologické a neustále protékaly a tak jsem hledala - a objevila menstruační kalíšek. Tímto bych chtěla varovat všechny panny od jeho užívání :) Já svou bolest při prvním vytahování věnovala přírodě (a možná je to dobře, fakt to bolelo). Měla jsem velikost S, LadyCup, štopku zkrátila téměř na minimum a byla nadšená :) Jediný problém byl s vyvářením, poslední, co bych chtěla, aby někdo z rodiny věděl, co vařím v kastrůlku na párky a tak jsem desinfikovala buď v noci nebo horkou vodou z konvice.
Postupem času kalíšek začal už po hodině a půl v nejsilnějších dnech protékat a já jeho používání výrazně omezila a zhruba po roce se zase přiklonila k tamponům.
Teď je mi 20, už dva roky mám velikost L (nerodila jsem) a v nejhorší dny měním co dvě hodiny... A jak jsem zjistila tady, může být i hůř :) Už jsem si kalíšek měnila snad všude - kadibudka, hluboký les i veřejné záchody. Vše se dá zvládnout, stačí sportovní duch a dostatek papíru :D Úžasné na něm je to, že nemusíte počítat kolik tampónů si s sebou vzít, ušetříte a manipulace je snadná, stačí to "vychytat". Nemusíte řešit kam s tampóny či vložkami "po". Je to úžasně čisté k přírodě.
Byť ještě občas sáhnu po tampónech (5 dnů jen s vodou ze studánky...), na kalíšky nedám dopustit. A zjišťuji, že nejsem jediná, spousta mých vrstevnic o nich nejen ví, ale taky je používá - a to je skvělé!
Přeji Vám krásné a klidné (Vaše) dny
Eva

Koupila jsem si kalíšek Lady cup vel. S. Od toho předchozího, který se mi nerozvinul a celkově byl velký, je tento daleko pevnější a menší.
Jana

Dobrý den, ráda bych se připojila se svou zkušeností s kalíškem. Používám jej už dobře 8 let a tehdy jsem na něj narazila náhodou, když jsem hledala ekologičtější alternativy ke klasickým menstruačním pomůckám. První volba padla na Lady Cup, vel. S. A hned jsme si sedli :-) Jen jsem musela téměř zcela zkrátit šťopku. Časem jsem podlehla pocitu, že potřebuji zkusit ještě nějaký jiný a pořídila si Mooncup vel. S. Ale to už nebylo ono. Je na mě celkově takový tuhý. A tak zůstal ležet ladem. A já jsem nadále věrná svému Lady Cupu. Po porodu dvojčat jsem si říkala, že asi budu muset pořídit větší model, ale nakonec není třeba, zůstávám u svého eska. Ona se ostatně dvojčata žel narodila sekcí. Kalíšek mi vyhovuje nejen svou ekologickou stránkou, ale zejména tím, že se lehce udržuje, dá se vyvařovat, snadno se s ním manipuluje a jeho obsah je alespoň na mou slabou menstruaci téměř bezedný :-) Takže i když lítám kolem dvojek, nic se nestane, když se k němu dostanu až třeba po šesti hodinách. Jinak své menstruační pomůcky ráda střídám. Na noc mám nejraději látkové vložky, přes den, když jsme doma, tak mořskou houbu, a když vyrážím do světa, vždy mě podrží právě kalíšek. A je skvělý v tom, že když jsem mimo domov, tak mi vystačí jako jediná menstruační pomůcka. Ve dne v noci jsem s ním v pohodě :-) A o to přece jde především.
Lada

LadyCup velikost L

Mám větší Ladycup už asi 10 let (z toho 5 let jsem ho nepotřebovala a možná ještě chvíli nebudu :-D ) Sedl mi pěkně, i když to bylo ještě před dětmi. Kalíšek tu u nás byl v té době ještě celkem novota, a kdybych ho nevyhrála, asi si ho sama nepořídím... ale od té doby jsem do jeho používání uvrtala spoustu dalších žen :)
Majka

Kalíšek mám už tři roky a to LadyCup a GynCup. Mám velice silnou menstruaci, proto jej používám až třetí až sedmý den. V prvních dnech se spoléhám na vložky. Ovšem ty další dny s  kalíškem jsou neskutečný komfort. Prakticky celý den o něm nevím a prostě ráno zavedu a večer vyndám. Opravdu ho necítíte a je to mnohem pohodlnější než tampon nebo vložka. Jako pojistku používám ještě intimku a to bohatě stačí.
Jediný problém, který s kalíškem mám, je pocit stíženého močení, pokud se mi chce více na malou. Je ta takový ten pocit, kdy se vám chce hodně čurat, ale moč vytéká strašně pomalu. Po rozhovoru s  paní Ilonou jsem zjistila, že to může být špatně zvolenou velikostí nebo špatnou funkcí pánevního dna. Jsem po dvou porodech, takže nic neobvyklého Řeším to tak, že s  kalíškem chodím čurat častěji a nenechávám to dojít až k pocitu úplně plného močového měchýře. Nevím, zda to nějak souvisí, ale moje menstruace s kalíškem jsou nebolestivé. Používám ho i když jdu např. do bazénu, protože dovniř kalíšek nepustí nic, což se vám potvrdí, když jej po koupání vyjmete. Mohu jej tedy doporučit všem ženám, i když samozřejmě ze začátku je potřeba cvik trpělivost při zavádění i vyjímání. Já si kalíšek vždy měním ve sprše a to i přesto, že nějakou zkušenost s ním už mám.
Jana 34 let, dvě děti

Mám Lady Cup L už šest let. Byl to můj první a jediný kalíšek, sedli jsme si perfektně.
Bára

Používám kalíšek lady cup L ten mi vyhovuje.
Iveta

Koupila jsem si LadyCup L tři roky před porodem a seděl mi skvěle. Teď po prvním porodu taky, jen poslední den jsem ho už nemohla mít.
Jarka

Mám Ladycup L a sedí mi perfektně. Mám ho už 5 let, teď jsem 18 měsíců po porodu a sedí mi naprosto stejně jako před ním. Nikdy se mi nestalo, že by mi protekl nebo by mě nějak nepříjemně tlačil. Jen jsem musela ustřihnout stopku úplně u kalíšku, ta jediná mi vadila.
Simona

Začala jsem používat kalíšek 😍 super věc! Mám Lady Cup L a jsem spokojená až na jednu věc... Nemůžu ho nikdy hned vydolovat, klouže jak blázen. Jinak nepropouští a řekla bych, že fakt sednul... Jako párkrát protekl, ale mám za to, že jsem ho zavedla vedle čípku, teď už dávám bacha.
Olga

Za mě SUPER!!! Jsem nadšená. O kalíšku jsem uvažovala už hodně dlouhou dobu, četla recenze, názory, rady.. Nakonec jsem se rozhodla, že ho zkusím - a rozhodně to bylo dobré rozhodnutí.
Dlouho jsem se snažila vymyslet, jaký kalíšek a jakou velikost. Nakonec jsem se rozhodla, že nic neponechám náhodě a pořídila jsem si LADYCUP v sadě S+L. Začala jsem s větší velikostí - a menší jsem popravdě za celou dobu menstruace ani nevytáhla ze sáčku. Stopku jsem rovnou dle rad uživatelek zkrátila na polovinu, uvažuji, že ji ustřihnu úplně, stejně ji nevyužívám.
Od prvního zavedení naprostý luxus! Vzhledem k tomu, že jsem opravdu dlouho načítala všechny rady a recenze, teorií jsem byla perfektně vyzbrojená :)
A jako (do té doby) pravidelná uživatelka tamponů jsem neměla ani problém se zaváděním. Neměla jsem jediný problém s protékáním, potíže s vyndáváním, nic.. Jen klid a pohoda :) Měla jsem obavy, jak budu s kalíškem manipulovat např. na koncertě, v kavárně... Nijak...vzhledem k tomu, že kalíšek není potřeba vylévat každé 3 hodiny (u mě) ani v silnějších dnech, nemusela jsem řešit ani toto. Kalíšek doporučuji, za mě 1*.
Martina

Tak já mám taky lady cup L a asi 4 cykly jako úplná začátečnice. Super hned ze startu mě sedl a ani kapka vedle, ale teď mám menstruaci druhý den a oba dny protéká, nechápu. Budu muset zjistit, co dělám špatně.
Tereza

Kamarádka mě do kalíšku verbovala skoro 2 roky, než jsem se konečně odvážila ho objednat. A teď? Mám LadyCup a jsem maximálně nadšená! Za celou dobu menstruace jsem nepoužila jedinou vložku či tampon.
Patřím k těm ženám, které mají menstruaci celý týden, takže když v pondělí začnu, skončím v neděli, ale s kalíškem je to naprostá paráda. A to i na noc. Chce to vychytat, jak často měnit a stejně tak je potřeba vyladit i grif na "vyndávání", ale za ten pocit čistoty a pohodlí to opravdu stojí!! Na vychytání "jak na to" mi stačily tři dny. Byla jsem odhodlaná to jen zkusit, a kdyby mi to nevyhovovalo, tak bych prostě přišla o pár stovek (v životě přijdeme o víc, že?), ale já jsem opravdu nadšená. Mám dvě děti, takže automaticky jsem objednala větší velikost a vůbec ho necítím, tyčinku jsem zkrátila o polovinu a po prvním zavedení jsem zkoušela "zátěžový test" se skákáním na posteli, hopsáním na míči a různě se kroutit a opravdu ho necítím. Pokud někdo váhá, tak můžu jen doporučit.
Věra, 34 let

Ladycup je super, mám L i S velikost L vydrží celý den. Krásně se rozvíjí :).
Iva

Milé příznivkyně kalíšků, absolvuji teprve první menstruaci bez vložek a tampónů a jsem z kalíšku (LadyCup L) naprosto nadšená. Takový komfort jsem nikdy neměla. Krásně sedí, neprotéká, nikde netlačí, ani o něm nevím a to mám po porodu ošklivou dvojitou tvrdou jizvu uvnitř. MS úplně bez bolesti. Vymývám a vytahuji jen 2x denně a to mám docela silnou MS. I když první vyjmutí byl zápas :-), chce to nevzdát se a mít trpělivost. Teď už to jde super. Už bych nikdy neměnila. Přeji všem pohodové dny.
Renáta

S kalíškem jsem začala asi půl roku zpátky. Je mi 24 a jsem po dvou porodech, jeden císařským řezem druhý vaginální. Vybrala jsem Lady Cup vel. L a i když to ze začátku vypadalo, že kamarádi nebudeme, po pár měsících jsme nejlepší kámoši 😃 Nedám na něj dopustit. Ráda chodím po horách, hraju volejbal a jsem ráda, že nemusím myslet na to, ať mám u sebe nějakou náhradní menstruační pomůcku, protože kalíšek vydrží.
Aneta

Dobrý den, na kalíšek jsem narazila už před pár lety a tehdy mi to přišlo jako něco totálně šíleného a zapomněla na to. Před 14 dny sháněla kamarádka nějaké ohlasy na kalíšek, chtěla si ho pořídit a dostala plno kladných hodnocení. Byla jsem překvapená, jak moc je to rozšířená věc a rozhodla jsem se to taky zkusit. Kalíšek (LadyCup L) dorazil už druhý den od zaplacení a ještě jsem stihla ho vyzkoušet na poslední dny menstruace. Trochu jsem se bála, jestli ho zvládnu správně zavést, ale bylo to naprosto jednoduché a napoprvé se zadařilo. Nebyl problém ani s vyndáním. Stopku jsem si zkrátila na polovinu a o kalíšku jsem pak vůbec nevěděla :) Už teď se těším na příští měsíc :D
Linda K. (28 let)

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku LadyCup

Mám Lady Cup a musím říct, že jsem ho strašně dlouho chtěla a objednala ho až jako poslední z kalíšků a je prostě nejlepší!
Adriana

Pořídila jsem se Lady Cup a hned sedl. Neumím si představit, že bych nebyla spokojená a musela hledat jiný.
Alice

Mně se zalíbil Lady Cup, tak jsem si ho pořídila. Sice mi chvíli trvalo, než jsem na všechno přišla, ale jsem s ním moc spokojená. 😊
Veronika

Zdravím dámy 🖐 minulý měsíc jsem začala používat kalíšek Lady cup. Vyhovuje mi, že je měkký a dobře se mi tak zavádí, problém je však, že druhý a třetí den menstruace, kdy mám krvácení nejsilnější mi kalíšek protéká, protože mám děložní čípek nízko.
Zdeňka

Lady Cup mi sedl úplně perfektně, jen na první dny potřebuji větší objem.
Katka

Líbil se mi Lady Cup (aniž bych četla recenze). Měl víc dírek a není to žádná Čína. Ten mám teď 3 roky a jsem absolutně spokojená. Takže další nepotřebuju.
Míša

Dobrý den, po opravdu vyčerpávajícím přečtení vašich stránek kde člověk najde odpověď na úplně všechno, co se týká menstruačních kalíšku (klobouk dolů) jsem se konečně po třech letech odhodlala si kalíšek koupit. Jsem po druhém menstruačním cyklu úplně nadšená, pane bože bylo to tak jednoduché...Měla jsem štěstí? Nebo kdo je připraven, není překvapen? Opravdu jsem přečetla hodně a tak prostě moje první zavedení bylo asi třísekundové a já koukala....To je všechno? Zvolila jsem správnou velikost, kalíšek mi sedí (Ladycup), zavedení super. Vytahování pravda chtělo praxi, ale už jsem to vychytala. Včera jsem s obavou jezdila na tobogánu a skluzavce a jak vám voda stéká po nohách, neustále jsem byla ve střehu. Ale nic, je to držák!!! Takže chtěla bych poděkovat vašim stránkám a Vám za ně a rozhodně vás a kalíšek budu všem doporučovat. Můj závěr zní: Kdo jednou zkusí, nechce jinak!!
Veronika

Jsem kališnicí už tak odhaduji 7 let minimálně. Stále jeden LadyCup. A jsem nadmíru spokojená. Jo a ještě můžu přidat, že pracuji často v dost bojových podmínkách a nemám žádný problém s kalíškem, spíše naopak :)
Dana

Dobrý den, mám od vás menstruační kalíšek a vzhledem k problémům s velmi silnou menstruací a navíc po lécích na ředění krve, je pro mne tato pomůcka velmi potřebná. Používám LadyCup, a koupila jsem od vás i Mooncup, ale vyhovuje mi více LadyCup. Je měkkčí a hlavně má větší obsah. Mám opravdu velmi silnou menstruaci a v kritickém období i kalíšek musím vyměňovat 2-3x do hodiny! Dokud jsem tuto pomůcku neměla, vždycky jsem jeden den z období menstruace musela zůstat doma v blízkosti toalety a koupelny. Nyní jsem schopna se dopravit do zaměstnání a i když s obtížemi, jsem schopna "fungovat".
Jen podle recenzí většiny uživatelek kalíšku, které si stopku zkracují, já bych ji potřebovala pro lepší vyjímání spíše delší.
Barbora

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem Lady Cup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

LadyP – pomůcka pro čůrání ve stoje

Když jsem tuto pomůcku viděla poprvé, napadlo mě, proč by „toto“ proboha někdo potřeboval nebo chtěl používat? Ale čím více jsem se o této pomůcce dozvídala, tím více skvělá mi přišla! LadyP neboli „čůrokap“ je praktická a chytrá věcička pro mnoho příležitostí!