Zkušenosti s menstruačním kalíškem Merula Cup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Merula Cup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Merula Cup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Německu. Vyrábí se ve 2 velikostech (Merula Cup a Merula Cup XL) a v několika barvách. Kulovitý tvar se skvěle přizpůsobí vašemu tělu. Navíc má Merula Cup opravdu velký objem. Hodí se tedy jak pro slabou, tak i pro silnou menstruaci.

Menstruační kalíšek Merula Cup
Menstruační kalíšek Merula

Merula Cup (klasická velikost)

“Žebříček” není vůbec cítit a kalíšek se díky němu krásně vyndává.
Hana

Já jdu pět chválu na Merulu. Minulý měsíc mi přišla, až s konce MS, takže to nebylo objektivní soudit, ale už zavádění a rozvinutí mi přišlo OK. Zatím jí zkouším pouze doma a spíše na noc, ale musím říct, že dnešní noc zvládla krásně, přetekla/protekla až nad ránem, ale mám to prostě hrozně silný, vložky měním po hodině max. Takže snad se budeme kamarádit i nadále.
Monika

Tak jsem ho zkusila zavést, mám i Femmycycle, proto mě tenhle zaujal, je mu opravdu podobný, ale zavádí se lépe, řekla bych a má mnohem příjemnější materiál :) Je takový sametový. :-) A velikostně je taky podobný tomu většímu Femmycycle - obsahem i obvodem. Kdo nezkusil Femmycycle, tak se to těžko popisuje, ale proti klasickému kalíšku to chce při zavádění malinko trpělivosti. Proti Femmycycle se rozhodně lépe vyndává, jak nemá tu záklopku, ta se mi totiž vždycky přicucne k čípku a nemůžu jej pak vyndat.
Lenka

Přidávám se ke chvalozpěvům. Dnes jsem poprvé vyzkoušela Merulu a naprostý luxus. Mám srovnání 1.MS po porodu Luno - děs běs, měkký, nerozvinul se a protékal, navíc dost dlouhý. 2.MS Ladycup S. Je parádní, ale malý objemově. Takže první dny co hodinu vylévám, jinak proteče. Hodí se mi spíše až MS slábne. Merula mě zaujala, když se tu objevila, riskla jsem to a koupila ji a jsem nadšenááá. Zatím testuji první den a naprostý luxus. Ačkoli se zdá velká, je z příjemného materiálu a dobře se zavádí i vytahuje. Jak popisovaly holky, také cítím výrazný podtlak, když se zavede správně a potom neproteče ani kapka :). Žebříček jsem zkrátila jen na jeden dílek. Celý mi vadil, ale rozhodně je měkkounký, neodírá. Vydržela skoro 6h v kuse a byla min ze 3/4 plná. O MS téměř nevím. Bolestivost o 90 možná 95% :D nižší. Asi na tom podtlaku něco bude, že se krev dostává z dělohy pryč a netlačí. Přijde mi to vcelku logické a mým pocitům to minimálně odpovídá :). Takže moc moc děkuji za tento úžasný kalíšek. Dávám jedničku s hvězdičkoou ;).
Jana

Dneska třetí den s Merula. První den jsem zavedla špatně a nějak mě tlačil, tak jsem se na to vyprdla, vytáhla jej a zkusila to ráno další den v klidu ve sprše. :-) Používám s lubrikantem a super. :-) Je sice pořád na některém místě promáčklý ale vrch je zcela rozvinutý, takže neprotéká. (y)( Když se vrch nerozvíjel, tak jsem si udělala pár dřepů a kroků na místě a většinou se rozvinul – dělala jsem to tak s ostatními kalíšky a vždy mi to pomohlo, u Meruly zatím jen jednou.) Sklad C mi vůbec nevyhovoval, ale Punchdown je v poho. :) Jinak čípek mám třetí den 4 cm, první dva dny mám i níže, ale to jsem zapomněla změřit.
Lucie

První zavádění celkem boj, ale musím říct, že vůbec neprotéká, což mi dělalo velký problém dříve. Nějaká stěna je promáčklá, ale vůbec to nemá vliv na protékání a velký objem je super. Spíše je problém s vyndáváním, to ho nemohu zmáčknout jako při zavádění (aby se krev nevylila) tím pádem když ho vyndávám v plné velikosti, přichází ten velmi nepříjemný moment, kdy máte pocit, že vás to roztrhne, ale naštěstí je to jen chvilka. Ale jinak jsem moc spokojená, ještě vychytat detaily.
Veronika

Takže ženy, večer jsem zavedla s přesvědčením, že určitě ne zcela správně a proteču a ejhle ani kapka. Léta jsem používala Lunu a i přes dokonale ustřiženou stopku, jsem ji stále cítila na vchodu, ať jsem ho kolem čípku cpala jak nejdál to šlo, tento naprosto ok s 1 šprušličkou. U Luny mi seděl sklad C, u tohoto naprosto k ničemu, prostě zůstalo C, punchdown se rozvine dokonale kolem ústí i po celé ploše kalichu. Takže při zkoušení prostě zapomeňte na to, co máte navyklé. :) Ať se daří. :)
Táňa

Dávám Merule 10 bodů z 10. Bez debat. Všechny zavedení bez problémů, a i když se úplně nerozvine, neproteče. Tentokrát soudruzi z NDR zabodovali.
Anna

Pořídila jsem si Merulu Cup. Používám druhý cyklus a jsem velmi spokojená. Nemám problém s otevíráním, necítím ji ani žebříček, kapacita luxus (v nejsilnější dny vylévám 3x denně, jinak jen ráno a večer) a poté co jsem si dala pozor, aby ani kousek čípku nebyl mimo, tak je absolutně spolehlivá. Jen mě mrzí, že jsem ji nezkusila dřív. :) Líbila se mi hned, ale bála jsem se, že to s ní nebudu umět. Faktem je, že na začátku „kalíškování“ jsem skoro netušila, že nějaký čípek mám, takže možná by mi to s ní nešlo. Takhle jsem se k ní propracovala a stihla sama sebe lépe poznat. Díky kalíšku mě už menstruace neomezuje ani neobtěžuje a já před ní ani během ní nejsem protivná a podrážděná. Tentokrát si manžel ani nevšiml, že už to mám.
Vlasta

Kalíšek Merula Cup mi sedí perfektně, krásně se zavádí, nikde netlačí. Jenže se mi v jiné poloze než ve stoji krev snadno přelije přes okraj. Přes den se totiž ráda na chvilku natáhnu na zemi a to mi kalíšek vyteče (což mě nepřekvapilo). Není špatná, ale já bych musela hodně myslet na to, abych ji včas vylila, abych si s ní nelehala apod. Žebřík na konci mi nevadil.
Katka

Vyzkoušela jsem Merula Cup a postřehy, dojmy a zkušenosti jsou jen ty nejlepší. Za mě perfektní, jsem nadšená.
Lenka

Používám Me Luna S a Femmycycle S, tedy velmi malé kalíšky a Merula Cup jsem dovnitř nenacpala. Ze zkušeností žen, se kterými jsem komunikovala, bych to shrnula tak, že Merula Cup vyhovuje těm ženám, které používají a potřebují spíše větší velikosti kalíšků. Ale psala jsem si přímo s výrobcem a ten (ta :)) dodala, že mezi uživatelkami menstruačního kalíšku Merula Cup jsou i dívky panny, tedy je to skutečně individuální záležitost.
Veronika

První zavádění bylo náročnější, jsem zvyklá skládat do C a s tímto mi to nešlo, ale s punch down už pak v klidu. Žebříček mam celý, nikde mě nic netlačilo, vyhovuje mi možná víc než Lunette 2, co mam už druhý.
Jana

Za mě super. Z 5 zavedení za celou MS 4 úspěšné. Je tužší. Velký objem je super! Vyndávání nezvyk - byla jsem zvyklá chytat za špičku, u tohoto kulatého to jde blbě, ale chce to trénink. Žebřík jsem si zkrátila na 1 příčku, aby nepřekážel. Celkově hodnotím kladně - při srovnáni Luno, Me Luna a Merula Cup...Merula Cup prostě vede!
Eva

Používám Mamicup M a Merula Cup se mi uvnitř nerozvine.
Marcela

Jsem tak nadšená, že vám to musím hned napsat. Minulý měsíc jsem s některými z vás řešila neustálé vyjíždění kalíšku ven (ve skupině na fb Kališnice). Tak jsem se další měsíc soustředila na posilování svalů pánevního dna než přišla menstruace. První tři dny jsem se trápila s Mamicupem L, který mi ale stále sjížděl a pocitově mi přišlo, že je to ještě horší než minulý cyklus. Tak už jsem si říkala, že teda budu muset jít do ještě většího kalíšku. Až včera večer mě napadla spásonosná myšlenka - zkusím Merulu, kterou jsem měla doma odloženou s tím, že je mi asi moc malá. A výsledek......zatím SUPEEER. Krásně se rozvinula, a drží. Chodím s ní na malou, dnes jsem byla poprvé s kalíškem i na velkou a ona STÁLE DRŽÍ. Ráno jsem se s ní vzbudila, byla plná a trochu přetekla, ale to je logické.....noc jinak luxusní. NO, je to prostě PARÁDA!!! Doufám, že to tak bude pokračovat a že už budu jenom spokojenou uživatelkou kalíšku. Takže výsledek mého hledání? Ze začátku mně byla Merula asi malá. Začala jsem posilovat, protože jsem se do světle růžové Meruly fakt na první pohled zamilovala, a pořídila dočasně o chlup větší Mamicup, ale ten mi je po tříměsíčním posilování asi fakt velký, protože mi vyjíždí a Merula naopak kráásně drží a sedí. Wow....přeji všem krásné jarní dny s vašimi kalíšky. Já si jdu udělat smoothie a jelikož jel manžel s dětmi do zoo, tak jdu se svou zamilovanou Merulou na procházku :)
Anna

Je to můj kalíšek č. 2, jinak mám Claricup vel. 2, který je sice úplně „neviditelný“ a obvykle na jeho přítomnost v těle zapomínám, ale jednak přece jen pojme o něco míň tekutiny, jednak mi při silné ms trochu protéká, zejména když se naplní tak do půlky (což je při silné menstruaci asi tak za hodinu a půl). Proto jsem si řekla, že pro ty dva dny, kdy mám ms nejsilnější, zkusím pořídit merulu (neb jedna velikost, údajně dobře sedí, docela měkká, ale ne jako claricup). Při prvním pokusu o zavedení jsem se zděsila: okamžitě jsem měla pocit, že musím na malou, různě to tlačilo a nesedělo. Dala jsem si den pauzu - a znova tentýž scénář. To jsem navíc měla trochu ms bolesti, což nepříjemný zážitek ještě zintenzivnilo. Teprve včera večer jsem se odhodlala do třetice: to už nebylo zbytí, protože ms kulminovala. A sláva: večer jsem sice kalíšek trochu cítila, ale udělala jsem pár dřepů a břišních cviků, kalíšek se asi nějak šikovně usadil a ráno jsem si úplně zapomněla, že ho mám. Byl skoro plný, nikde kolem ani kapka. Doufám tedy, že se sžijeme.
Srdečně vás zdraví vděčná zákaznice.
Alena

Ze skupiny Kališnice: Nikdy som sem vlastne neprispievala. Veľakrát som sa išla pýtať, sťažovať, znova pýtať a sťažovať a predávať, ale nejak k tomu nedošlo. Baby, ale dnes :D dnes je môj deň D. Minulý mesiac som skúsila Merula prvýkrát a išla som ju vyhodiť z domu, ale videla som tu jeden podporný príspevok a dala som jej teda ešte šancu. A baby! :))) Ja som roky používala jeden Mooncup v domnienke, že ho používam správne a isté pretekanie je proste bežná súčasť. Ale baby!! :D Ráno som našla na Merulu ten správny spôsob a odvtedy nič! Ani kvapka nikde, žiadny náhodný kontakt s krvou, v dnešný prvý deň kalíšok len 2x vylievaný a to len do polovice plný. Baby! :D ja nechápem ako som mohla doteraz žiť tak ako som žila :D
Danka

Po věčných bojích jsem konečně přišla, jak na ni! Dělalo mi problém zavedení i rozvinutí. Je mi 26, jsem po 1 vaginálním porodu zakončeným akutním sc. Merulu skládám do velikosti tamponu. Jednu stěnu promáčknu až dolů ke dnu a zbytek srolovat k sobě, aby byla co nejmenší. Zavádět jsem zkoušela skladem na všechny strany. :) Na rozvinutí několikrát zašroubovat za žebříček a povytáhnout (z počátku jsem opakovala asi 4x než se rozvinula) a vždy jsem povytahovala v různých výškách a polohách kalichu. Nakonec už je to pohoda a po počátečních opičárnách už sedí a není to tak komplikované.
Kateřina

Můj první kalíšek, zavolal na mne, když jsem se po druhém porodu (pauza 13 let) a první menstruaci, která je nyní mnohem silnější, rozhodla vyzkoušet něco nového. Zaveden na poprvé, během pár vteřin, krásně rozvinutý, žebřík ponechán celý. Druhý den krvácím opravdu silně, velký tampón jsem musela měnit i co hodinu. Kalíšek vyndán po osmi hodinách (rychle, snadno, bez problémů, jen potahem za žebřík), plný asi půl centimetru pod okraj, neprotekla ani kapka. Snad to tak bude i dál. Jsem nadšená! Večer vyzkouším ve vaně a promyslím, zda risknu zítra i bazén na plavání s malou....
Veronika

Mám kalíšek Merula ( klasická velikost) a je to za posledního půl roku nejlepší investice, kterou jsem udělala a něco si koupila. 😍 Je mi 29, mám po 2 porodech- spontánních, nízký čípek při MS a tento mi seděl hned a napoprvé... Dobře se mi zavádí, sedí jak má, žebříček je super při vytahování, spokojenost největší. 💚 Nic s ním není problém a MS si užívám.
Simi

Tak já začala s kalíškem od srpna. Je mi 36let po 2 vaginálních porodech. Koupila jsem Lady cup L na zkoušku...První 3 ms v pohodě, ale pak začal v nejsilnějších dnech protékat. Tak jsem si dle recenzí koupila ještě Merulu cup a nyní zkouším. U Lady cup jsem zavedla hned napoprvé a bez větších problémů...přijde mi jeho tvar na zavedení lehčí. S Merulou jsem zezačátku bojovala, ale jen proto, že jsem zaváděla ´´naopak´´. Ale po zhlédnutí videa na webu, jsem pochopila a není to už taková hrůza. Nicméně si myslím, že ženy, které nemají zkušenost, mohou právě s merulou bojovat. Každopádně je kalíšek super věc. Kombinuji nyní s látkovými vložkami. Ještě se chystám dokoupit vložky na noc, i když doufám, že budou jen jako pojistka.
Radka

Po půl roce jsem si zakoupila po delším rozmýšlení mezi klasickou a XL, klasickou Merulu. A s tou jsem nadmíru spokojená. Sice se mi taky velice často plní, měla jsem představu, že budu vylévat ráno a večer, jenomže převážnou část kalíšku zabírá čípek. Ale jsem s ní spokojená. Co se týče čištění, zvolila jsem metodu vyvaření kalíšku před a po (do Thajska jsem si koupila dezinfekční tablety, ale skoro jsem je nikdy nepoužila). Když jdu kamkoli / kdekoli vylévat, nosím sebou flašku s vodou na omytí. Musím říct, že jsem velice nadšená, protože už nevytvářím tolik odpadu a je to mnohem pohodlnější už z hlediska toho, že většinu času trávím ve skalách a nemusí sebou tahat navíc žádné menstruační pomůcky, nedělám nikde nepořádek a nemusím odpad tahat sebou zpátky.
Erika

Musím říct, že Merula mi vůbec nesedí. Mám tu malou, ale i tak je to hnusný Kettlebell, který když se otevře u čípku a „plkne“, tak skoro vyletím do stropu bolestí.
Bety

Tak jsem ho zkusila zavést, mám i FemmyCycle, proto mne tenhle zaujal. Je mu opravdu podobný, ale zavádí se lépe, bych řekla a má mnohem příjemnější materiál :-) Je takový sametový :-) A velikostně je taky k tomu většímu FC, obsahem i obvodem. Kdo nezkusil FemmyCycle, tak se to těžko popisuje, ale proti klasickému kalíšku to chce při zavádění malinko trpělivosti. Proti FemmyCycle se rozhodně lépe vyndává, jak nemá tu záklopku, ta se mi totiž vždycky přicucne k čípku a nemůžu to pak vyndat :) Žebříček jsem odstřihla 2/3 a nechala poslední dílek.
Lenka

Nová Merula mi přišla minulý měsíc na konci MS, tak už jsem ji nezkoušela a říkala si: "Proboha, jak tohle do sebe dostanu..." Používám Mamicup L a jsem s ním moc spokojená. Ale teď mám dost silnou MS a nízký čípek, tak jsem chtěla zkusit něco většího. Té velikosti jsem se fakt lekla, po porodech mi při MS čípek dost klesá, pánevní dno mám takové nic moc a místa tam prostě moc není.
První zavedení katastrofa, kalíšek je poměrně pevný a ten tvar tomu zrovna moc nepřidá, vůbec se nechtěl rozvinout. Tak jsem to zkusila ještě 3x, nic. Říkám si "kašlu na to, jdu ho hodit na bazar". Ale jelikož jsem neměla Mamicup vyvařený, tak si říkám "tak naposledy". Zavedla jsem ho, stáhla trochu níž a trochu ho pomačkala a rozvinul se. Zjistila jsem, že nemusí být 100% rozvinutý a přesto drží. Už se mi povedlo i nasát čípek - když se rozvine moc nahoře. Ale po dvou dnech mohu jen doporučit, je perfektní, dobře sedí i v úzké vagíně a hlavně má fakt velký objem. Chce to trochu cviku, ale stojí to za to.
Lucie

Prvních 24 hodin s Merulou za mnou. A můj názor? Je prostě úžasný! Opravdu ho necítím, i když mi leze žebřík ven, nezkracovala jsem a ani nebudu, není vůbec cítit. Se zavedením to bude chtít trochu praxi, ale nejhorší to taky není. A na to, že nemá dírky na podtlak, vyndává se dobře. Takže má zkušenost je veeelmi kladná a pozitivní. Asi jsem se zamilovala.
Pepina

Ahoj holky, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o své dnešní prozření týkající se Meruly. Asi se mi budete smát, ale jsem důkazem toho, že to chce prostě klid a žádný nervy. Víc než rok používám Mooncup, ale na první dny mi nestačí objem, takže Merula na začátek jasná volba, jenže: mám úzkou pánev a silné pánevní dno ze sportu, takže do teď jsem ji tam cpala třeba na 4x a nervovala se v té koupelně. Dnes? Dostala jsem to o dva dny dřív a mám naplánovaný sportovní program na celý den, takže vstanu a říkám si, že musím dát Merulu ať mám přes den klid. Vezmu ji jako by se nechumelilo, punch down sklad a šup ji tam a zas ta ludra zůstala jaksi zmáčklá. Normálně ji vytáhnu a znovu, ale dnes ta změna, řekla jsem si, trhni si a prstem ji zatlačila na čípek, najednou hmatám, že krásně sedí a je rozvinutá. :))) Ten paradox, že se s tím tak morduju a ono stačí ji tam zatlačit a ona si sedne sama :)
Pavla

Zdravím všechny kalíšnice, dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla pořídit si kalíšek. Dvě z mých kamarádek jej používaly a mluvili o něm jak je to úžasné. Byla jsem k tomu velmi skeptická, ale nakonec jsem si řekla, zkusím to. První kalíšek, který jsem si pořídila, byl Gaia cup L (měřím 183 cm a byla jsem po dvou přirozených porodech) tento mi vykukoval ven a vypadával a hned na to jsem otěhotněla potřetí. Po třetím porodu jsem jej zkusila znovu a bylo to ještě horší. Tři kroky a byl venku. Tak jsem pořídila Claricup 3. Myslela jsem si, že potřebuji ten největší po třech dětech. Ale ten se mi špatně rozvíjel, a když se mi podařilo ho dobře usadit, tak stejně vykukoval ven. Usoudila jsem tedy, že mám nízko čípek a pořídila Merula cup. JE DOKONALÝ! Nikdy jsem si nemyslela, že budu prožívat období menstruace takhle v klidu a pohodě. Bez strachu z protečení. Dokonale sedí. Žebříček jsem nemusela zkracovat. Jen si časem pořídím ten XL, abych pak nemusela v těch silných dnech častěji vylévat. Tak toto jsou moje zkušenosti. Lituji, že jsem byla hloupá a nepořídila si jej dřív. Doporučuji všem ženám. Každá si najde ten svůj!
Martina

Můj první byl mooncup A, lehce protékal, zkusila jsem Merula klasik, nic lepšího jsem objevit nemohla, sedl ihned napoprvé, musela jsem vychytat zavádění skladem k zadní straně a vše je parádní, jen je mi líto že jsem kalíšky objevila teprve před třemi lety, absolutně mi usnadnil život.
Aneta

Merula Cup XL

Už rok mám Merulu XL. Najväčšia spokojnosť, aj keď by mi možno stačil aj klasický, ktorý sa chystám vyskúšať. Veľmi dobre sa s ním manipuluje, bez problémov ho zavádzam aj vyberám, už dokonca aj v práci. Super voľba pre ženy po pôrode, aj s nižším krčkom so silnejšou menštruáciou. Vďaka Merule je aj môj krátky cyklus oveľa lepšie znesiteľný.
Katka

Kalíšek jsem poprvé vyzkoušela po porodu prostředního syna, ale úplně mi nesedl, tak jsem ho po pár cyklech uklidila. Předloni jsem si na něho vzpomněla a zkusila znova, ale zase jsem s ním bojovala. Ale v té době už byl na trhu mnohem větší výběr, tak jsem začala pátrat a vyzkoušela Me Luna XL, ale musela jsem často vylévat. Přikoupila jsem Merulu XL a ta je i na silnější dny super. Používám oba kalíšky dle síly menstruace a jsem naprosto spokojená. A kalíškováním jsem už nakazila i kamarádky.
Eva

Děvčata, Merula XL včera dorazila, ms mi sice končí, ale byla jsem netrpělivá. Tím že jsem byla před nákupem trochu vystresovaná jestli nebude obří, tak mi po vybalení přišla velká, ale ne úplně obrovská https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f603.png?_nc_eui2=AeHegxjmnlB5_YHoAYgEWMVQ8zDu4RJwAmQSBWc5Yz7agzj35-y00LstbDdJLIRqAXmb8PLr2jGV8SVNNOdK0FuAQiwwMS5PsuUhj9C2EQtOyg:D ale k věci... Vzala jsem ji sebou do sprchy a zkusila zavést ve dřepu, rozvinula se, ale přišlo mi že je mimo čípek, prsty se vešly tak tak (hecla jsem se že jsem přece skoro porodní asistentka a vejít se musí https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f603.png?_nc_eui2=AeHegxjmnlB5_YHoAYgEWMVQ8zDu4RJwAmQSBWc5Yz7agzj35-y00LstbDdJLIRqAXmb8PLr2jGV8SVNNOdK0FuAQiwwMS5PsuUhj9C2EQtOyg:D) tak po chvilce šťouchání mi přišla pořád mimo. Zvedla jsem se, párkrát zatnula svaly, osprchovala se.... No a pak jsem znovu zkontrolovala a Merulka si krásně sedla kde měla. Netlačí, drží jak přibitá, trochu cítím žebřík, ale zatím stříhat nebudu a uvidí se.
Každopádně jsem k ní přidala krásnou látkovou intimku s PUL zátěrem a nebyla vůbec potřeba.Vím, že je to dlouhé, ale jestli váháte tak na první dojmy jsem nadšená. Je mi 21, nerodila jsem a předtím jsem měla Mooncup B a sem tam i Ladycup S a myslela jsem, jak mi sedí.. TAK CHYBA LÁVKY... MERULA XL JE BOŽSKÁ.
Díky za pozornost.
Deny

Tak konečně i já vám mohu poskytnout recenzi na kalíšek Merula Cup XL. je to můj první kalíšek po dlouhém váhání a vybírání se musím pochválit, že jsem hlavně díky vám do toho také šla, i když jsem měla velké obavy hlavně z větší velikosti kalíšku, ale po dvou porodech, vysokém čípku a hodně silné menstruaci, kdy jsem tampon musela často kolikrát měnit i po hodině což bylo dost omezující. Jasnou volbou pro mě byla tedy Merula Cup XL. Musím říct že jsem udělala velice dobře a jen lituji že jsem ji nekoupila už dávno je to boží 😂 první den jsem vylévala až po osmi hodinách, ale mohla bych i déle bylo ještě dost místa a také vydržel celou noc bez kapičky což už jsem také dlouho nezažila že bych alespoň dvakrát nemusela vyměnit tampon... Zavedení se mi kupodivu podařilo již na poprvé napodruhé a na potřetí jsem tedy zavedla špatně, ale další už v pohodě, nic netlačí, nic neteče, nic nebolí, prostě bomba.
Janka

Merula xl je nejvíc super... Měla jsem problém u zavádění... Ale pak jsem koukla na YouTube jak zavést a hned to šlo jak po másle. Nedám ji za nic na světě.
Linda

První kalíšek jsem si nechala dát od manžela před 4 lety k Vánocům. Byl to Lady Cup L, ve skupince jsem ještě nebyla a byl jediný, který jsem znala. Velikost jsem zvolila větší vzhledem k mému věku a vaginálnímu porodu. Zavádět jsem se ho naučila poměrně rychle, neměla jsem problém s rozvinutím, ale tedy protékal. Mám silnou menstruaci, tak jsem i často vylévala. Nicméně oproti používání jednorázovek to byl super pocit. První rok jsem jela na protékání při nejsilnějších dnech a k tomu používala jednorázovky. Během druhého těhotenství jsem objevila skupinku Kališnice a zjistila, kolik kalíšků je a že vůbec nemusí protékat. Rozhodla jsem se tedy pořídit kalíšek číslo 2 a vybrala Yukki 2 soft. Začala jsem ho používat, když se rozjela menstruace po 2. porodu. Objem bohužel stále nestačil, Yukki byl skoro stejný jako Lady Cup, i když podle srovnání kalíšků měl být větší. Nakonec jsem sebrala odvahu a pořídila Merulu XL a je to ten pravý. Občas bojuji s rozevřením, ale většinou to jde bez boje. Bojuji samozřejmě, když na výměnu spěchám, tak to asi bude tím. Jinak pojistku používám stále v nejsilnější dny a noc, ale přešla jsem na látkovky. Většinou už jsem bez nehod. 😊
Petra

Tak XL vyzkoušena a nejlepší kalíšek, co sem kdy měla!!!!
Zuzka

Ahoj, řadím se tímto do fan clubu Meruly XL. Je skvělá. Silné dny i noci zvládla skvěle, vydržela třeba 5 hodin přes den a celou noc, vůbec mi neprotekla. Při prvním zavádění jsme měla dojem, že se snažím do sebe nacpat zvon na odpady :) Ale jde to dobře a sedí perfektně a fakt nejde vůbec cítit, nikde netlačí. Tak to jsem se potřebovala podělit o první dojmy :) a poděkovat.
Iva

Chtěla bych jen říct, že kalíšek Merula XL je vynález století. Vivat, vivat, vivat! Pokud někdo váháte, neváhejte. Stojí za to.
Ema

Z důvodu silnější menstruace po porodech jsem hledala větší kalíšek, než jsem měla před porodem. Nechtělo se mi ho v nejsilnějších dnech vylévat 4x denně. Tak jsem koupila yuuki, ten mi ale vůbec neseděl, je hrozně dlouhý a vypadává mi. Pak jsem vybrala Merulu XL a to už bylo to pravé. Krásně se rozvíjí a neprotéká.
Iveta

Ahojte, moja 1.ms s kaliskom, dnes 2.den a som nadsena. Mam Merula XL a milujem ju. Ten pocit, ze mi nepreteka tampon po hodine. Len lutujem, ze som sa tak dlho odhodlavala. Skupina Kalisnice ma konecne k tomu dokopala.
Monika

Když jsem si objednala poprvé merulu xl ...prodala jsem ji, protože byla moc velká. Za rok jsem ji kupovala znovu a zjistila, že ji můžu používat jen na silné dny . Na ty slabé dny je zbytečně velká a tlačí.
Ola

Kalíšek jsem objednala po dlouuuhém pročítání. Začala jsem Mooncup A. Jsem po 2 vaginálních porodech, menstruace silná. Ovšem tento kalíšek mi protékal. Objednala jsem tedy ještě Merulu XL a naprostá spokojenost! Mohu se na něj spolehnout, občas mě zlobí s rozvinutím, ale žádná tragédie, pootočím s ní a jde to. Vážně si říkám, že jsem neobjednala dříve, hned by ty dny byly příjemnější, neomezující. A teď, když na toto téma přijde řeč s kamarádkami, chválím kalíšek i jim. Fakt paráda.
Martina

Merula XL - nejlepší kalich pro mě!!! Zezačátku jsme zápasili se zaváděním, ale teď už to jde krásně. Jsem spokojená a mám radost, že i na ty moje jatka se najde něco spolehlivého.
Míša

Nemohu porovnávat s jiným kalíškem. Mě sedla na první dobrou. Je fakt, že občas je problém rozvinout, ale už ani nevzpomínám na život před merulou xl. V kritickém dni je za hoďku plná, ale zaplať bůh za hodinu.
Vlaďka

HURÁÁÁ. Noc s Merulou xl naprostá bomba! Nikde nic neproteklo, naprostá pohoda s vyjmutím kalíšku...jen to zavádění je trošku boj. Ale to snad natrénuju.
Za mě zatím jupíííí.
Zuzka

Tak Merula XL sa mi úplne v pohode zaviedla. Uvidím, ako to bude s pretekaním, ale zatiaľ nič:)
Linda

Merula Cup i Merula Cup XL

Už deset let, no, možná už víc používám kalíšek. První Mooncup, pak po porodu Merula a asi půlroku poté ještě Merula XL a to je teda naprostá parádička!  Co mám XL, tak nebyla jediná, byť sebemenší nehoda.
Kateřina

Merula XL je BOŽSKÁ, BOŽSKÁ, BOŽSKÁ:-D. Mám nízko čípek, ale ani nebudu stříhat žebřík, nevadí mi. Vím o něm, ale v porovnání se stopkou u LadyCup L je to pohoda. Mám klasickou Merulu, tu chodím vylévat co dvě hodiny. Je užší, takže se mi do ní hůře dostává čípek a o horším rozvíjení ví asi už každý:-). Merula XL se rozvíjí lépe, podstatně, ale LadyCup L je v tomto směru nejlepší. Objem je super, ale celou noc stejně první dva dny nedám (část objemu zabere čípek). Vůbec jí necítím. Klasickou musím při močení "přetlačit", s XL takové potíže nemám. Dva porody, 35 let a všem vřele doporučuji:-D
Tamara

Po dvou vag. porodech mám dlouhodobě velmi silnou menstruaci a níže položený čípek (cca 4cm), kalíšek, který by mi seděl, jsem hledala dlouho. Nakonec jsem před rokem zakotvila u Meruly, i když jsme se dlouho sžívaly a dodnes mě dovede při zavádění pěkně potrápit, takže mám v záloze ještě Yuuki 2 Soft, který má sice téměř totožný objem a snadno se mi zavádí, ale je na mě bohužel příliš dlouhý. Merulu jsem i přes její velmi slušnou kapacitu 38 ml musela v nejsilnějších dnech vylévat nejpozději po 2 hodinách, takže když se na trhu objevila Merula XL s objemem 50 ml, zajásala jsem. Když jsem ji konečně držela v ruce, trochu mě znejistěla její velikost, přišla mi opravdu obrovská. Ale už první zavedení "nanečisto" proběhlo naprosto bez problémů. Po pár dnech ostrého provozu už můžu říct, že jsem nadšená, sedí perfektně! Zavádění je oproti klasické Merule mnohem snazší, dobře se rozvíjí (punch down sklad opět nutností) a díky tomu, že není tak krátká, se mi lépe usazuje na správné místo (dokonce i v sedě na wc, u "malé" Meruly mi to jde nejlépe v podřepu). Žebříček zkracovat nebudu, nepřekáží mi, na rozdíl od klasické stopky. Co se týče kapacity, nemůžu úplně porovnat, protože mám tentokrát slabší menstruaci, než je u mě obvyklé, ale prakticky mi stačí vylévat ráno, v poledne a večer s tím, že se mi Merulu XL ještě nepodařilo úplně naplnit. Pro slabší dny mi přijde tato velikost ale zbytečná, určitě budu kombinovat s klasickou Merulou. Své místo u mě rozhodně budou mít obě.
Adéla

Kalíšky používám teprve dva měsíce a lituji, že jsem o nich nevěděla dřív! Jsem po jednom vaginálním porodu. Mám obě velikosti Meruly a jsem nad míru spokojená, je to naprostá paráda, takže vřele doporučuji všem. 😊 Je to super pocit mít jistotu, být čistá a zároveň ušetřit přírodu dalšího odpadu. 🙂
Žanet

Zdravím všechny kališnice i ženy uvažující o kalíšku. Pořídila jsem si Merula cup, hlavně kvůli jeho objemu. Mám po dvou dětech hodně silnou menstruaci. Kalíšek používám teprve krátce, vůbec ho necítím, ale v období nejsilnějších dnů se zatím nemůžu zbavit protékání. Koupila jsem si tedy jeho větší variantu XL, asi zatím s největším objemem, ale měla jsem možnost ho vyzkoušet jen jednou a protékal. Každopádně jsem z kalíšku i tak nadšená a věřím, že to chce jen cvik. Možná i víc zapracovat na svalech pánevního dna... Uvidíme. Kdo ale zakusí pohodlí kalíšku, těžko se vrací k bývalým menstruačním pomůckám.
Helena

Jdu sem odložit recenzi na "tu nepohodlnou Merulu"...
👉 Vybírala jsem kalíšek online asi 2 týdny, než jsem si pročetla nespočet článků a recenzí na jednotlivé kalíšky, které mě zaujaly, a původně přemýšlela nad úplně jiným, než je Merula.
☝️ Hodně lidí si u Meruly stěžuje na silný podtlak - ano, v případě nasazení přímo na čípek, je silný, tak silný, že jsem měla při vyndávání pocit, že si ho snad vytáhnu spolu s kalíškem... ALE když jsem ho nedala přímo na čípek, ale níž, pod čípek, tak žádný tlak necítím a je strašně pohodlný. Vůbec o něm nevím. Neprotéká, krásně se rozvine, manipulace s ním je úplně v pohodě, vytahování též. Dokonce si myslím, že i začátečnice, když ho nedá přímo na čípek, tak to zvládne s přehledem.
👉 Oceňuji i výběr barev, protože mi vadilo u předchozího čirého kalíšku, že se po prvním použití zabarvil a nešel mi vyvařit do původní čiré "barvy" což mi vzhledově vadilo, byť to nemělo vliv na kvalitu, nicméně po porodu při výměně kalíšků už jsem brala barevný.
Za mě je Merula strašně fajn. A břicho už mě konečně nebolí, takže jsem se zbavila i používání prášků proti bolesti.👍
Kačka

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Merula Cup

Merula Cup je menstruační kalíšek, který se vyrábí v Německu od roku 2016 v různých barevných variantách (červená, zelená, modrá, žlutá,...) z certifikovaného lékařského silikonu. Původně šlo o jednovelikostní kalíšek, ale přidala se ještě velikost Merula Cup XL. To je kalíšek s největším objemem ze všech.

Je menstruační kalíšek (ne)bezpečný?

V mnoha článcích o kalíšcích zmiňujeme jejich zdravotní nezávadnost, ale přesto se čas od času někdo zeptá, jestli je kalíšek opravdu bezpečným řešení menstruace, neboť se jeho gynekolog/gynekoložka na konto kalíšku nevyjadřoval moc pěkně a tuto pomůcku nedoporučoval/a.

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.

Jak vyčistit menstruační kalíšek

Pro ty z nás, které používáme menstruační kalíšek , je velmi důležité udržovat kalíšek čistý. Je to celkem jasné, když si ho dáváme dovnitř do svého těla. Někteří si myslí, že kalíšek se z hygienického hlediska nemůže rovnat jednorázovým hygienickým pomůckám. Ale jednorázové hygienické pomůcky zdaleka nejsou sterilní! Při správné péči a čištění není problém používat pouze jeden menstruační kalíšek několik let.

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?