Chytrý kalíšek si pomocí apky řekne o vyprázdnění a naučí vás znát svou menstruaci

Je tohle budoucnost menstruace? Chytrý mobil určitě vlastníte a možná i chytré hodinky - brzo budete moct mít i chytrý menstruační kalíšek s biosenzorem. Jeho součástí je aplikátor pro snadné zavedení, UV čisticí kelímek a apka do mobilu, která vám zahlásí nejen potřebu kalíšek vylít, ale také sleduje objem menstruačního krvácení, jeho délku a pravidelnost. "Svému tělu můžete porozumět jako nikdy předtím," říká zakladatelka biotechnologického startupu Emm, který s chytrým kalíškem přichází.

Chytrý kalíšek futuristického tvaru pojme tolik krve jako čtyři tampony, dle výrobce poskytuje až 12 hodin nepřetržité ochrany a je dodáván se speciálním, opakovaně použitelným aplikátorem pro intuitivní zavedení. Pouzdro na kalíšek funguje jako nabíječka a zároveň malý přenosný UV sterilizátor. Takže chytrý kalíšek očistíte i tam, kde není umyvadlo s tekoucí vodou. Tuhle malou revoluci slibuje biotechnologický startup Emm, jejich kalíšek se vší chytrou výbavičkou má být k dispozici v roce 2023 a na stránkách emm.co se můžete postavit do fronty jeho budoucích uživatelek, tedy zapsat se na waitlist.

www.emm.co
www.emm.co

Kalíšek je vyrobený z měkkého lékařského silikonu, vydržet by měl 3 roky - a díky jeho používání nevytvoříte odpad v podobě 1000 tamponů.

"Sledujte své menstruační zdraví, aniž byste hnuli prstem"

Kalíšek Emm má "chytrý" biosenzor, který se propojí s aplikací v telefonu a automaticky aktualizuje informace o menstruačním průtoku, o síle krvácení, délce cyklu a jeho pravidelnosti. To je pokrok oproti jiným aplikacím pro sledování menstruace, kde je potřeba vstupní data zadávat ručně.

Údaje, které Emm zaznamenává a shromažďuje (samozřejmě jen pro vás, údaje nejsou nikomu poskytovány), přináší příležitost více své menstruaci více rozumět, mít představu o jejím standardním průběhu i o změnách a odchylkách, které mohou naznačovat nějaký zdravotní problém. Rozhodně budete mít "tvrdá data" ohledně množství odcházející krve, což se může hodit při diskusích s vaším gynekologem.

„Víme, že technologie inteligentních senzorů použitá v našem kalíšku bude ženám užitečná. Mohlo by to také změnit způsob, jakým se reprodukční zdraví zkoumá a obecně zlepšit porozumění v oblasti gynekologického zdraví," říká zakladatelka startupu Jenny Button.

Jste připravena na novou generaci menstruačních pomůcek? :-)

Zdroj: metro.co.uk, emm.co

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Trápí vás PMS? Bylinky pomohou vrátit duševní pohodu

Proměny ženy během měsíčního cyklu jsou naprosto přirozené. Procházíme fázemi klidu a uzemnění i chvílemi, kdy cítíme obrovský příliv energie. A tak to má být. Horší je, když určitou část cyklu provází nepříjemné projevy. Cítíme se nateklé, náladu máme jako na horské dráze, jsme podrážděné a někdy trpíme i bolestmi. Moudrá matka příroda nám ale dala sílu bylin, které umí výrazně pomoci.

Těšit se na menstruaci? Díky super kalhotkám to jde!

Běžné vložky vám nevyhovují, neustále se kontrolujete ve strachu z protečení a jako "bonus" po nich máte záněty a mykózy? NiKa to měla podobně, ale překonala svůj konzervatismus a investovala do menstruačních kalhotek. "Hned po prvním dni mě kalhotky přesvědčily a já jsem nemohla pochopit, proč jsem si je proboha nekoupila už dřív!" píše ve své recenzi na kalhotky WUKA.

"Jde o zdraví." Britští rentgenologové chtějí podprsenky bez DPH

Správně padnoucí podprsenka je pro zdraví ženy stejně nezbytná jako kvalitní menstruační pomůcky, tvrdí britští rentgenologové ve svém návrhu na osvobození podprsenek od DPH. U nás jsme sice ještě nepokročili, ani co se týká menstruačních pomůcek, a DPH je stále ostudně vysoká oproti jiným zemím (21 %), ale i tak si pojďme posvítit i na problematiky podprsenek.