Chytrý kalíšek si pomocí apky řekne o vyprázdnění a naučí vás znát svou menstruaci

Je tohle budoucnost menstruace? Chytrý mobil určitě vlastníte a možná i chytré hodinky - brzo budete moct mít i chytrý menstruační kalíšek s biosenzorem. Jeho součástí je aplikátor pro snadné zavedení, UV čisticí kelímek a apka do mobilu, která vám zahlásí nejen potřebu kalíšek vylít, ale také sleduje objem menstruačního krvácení, jeho délku a pravidelnost. "Svému tělu můžete porozumět jako nikdy předtím," říká zakladatelka biotechnologického startupu Emm, který s chytrým kalíškem přichází.

Chytrý kalíšek futuristického tvaru pojme tolik krve jako čtyři tampony, dle výrobce poskytuje až 12 hodin nepřetržité ochrany a je dodáván se speciálním, opakovaně použitelným aplikátorem pro intuitivní zavedení. Pouzdro na kalíšek funguje jako nabíječka a zároveň malý přenosný UV sterilizátor. Takže chytrý kalíšek očistíte i tam, kde není umyvadlo s tekoucí vodou. Tuhle malou revoluci slibuje biotechnologický startup Emm, jejich kalíšek se vší chytrou výbavičkou má být k dispozici v roce 2023 a na stránkách emm.co se můžete postavit do fronty jeho budoucích uživatelek, tedy zapsat se na waitlist.

www.emm.co
www.emm.co

Kalíšek je vyrobený z měkkého lékařského silikonu, vydržet by měl 3 roky - a díky jeho používání nevytvoříte odpad v podobě 1000 tamponů.

"Sledujte své menstruační zdraví, aniž byste hnuli prstem"

Kalíšek Emm má "chytrý" biosenzor, který se propojí s aplikací v telefonu a automaticky aktualizuje informace o menstruačním průtoku, o síle krvácení, délce cyklu a jeho pravidelnosti. To je pokrok oproti jiným aplikacím pro sledování menstruace, kde je potřeba vstupní data zadávat ručně.

Údaje, které Emm zaznamenává a shromažďuje (samozřejmě jen pro vás, údaje nejsou nikomu poskytovány), přináší příležitost více své menstruaci více rozumět, mít představu o jejím standardním průběhu i o změnách a odchylkách, které mohou naznačovat nějaký zdravotní problém. Rozhodně budete mít "tvrdá data" ohledně množství odcházející krve, což se může hodit při diskusích s vaším gynekologem.

„Víme, že technologie inteligentních senzorů použitá v našem kalíšku bude ženám užitečná. Mohlo by to také změnit způsob, jakým se reprodukční zdraví zkoumá a obecně zlepšit porozumění v oblasti gynekologického zdraví," říká zakladatelka startupu Jenny Button.

Jste připravena na novou generaci menstruačních pomůcek? :-)

Zdroj: metro.co.uk, emm.co

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak zvládnout menstruaci ve škole

Když teď vstanu, budu mít flek na zadku? Nevypadne mi ten tampon z rukávu před celou třídou? Kam mám tu vložku jako teď vyhodit? Se začátkem školního roku přichází u mnoha dospívajících dívek otázky, jak řešit svou menstruaci v ne úplně snadných podmínkách mimo domov.

Markéta Abrath: Jóga je hravá práce s vlastní zkušeností

Markéta Abrath je autorkou e-booku Jóga & menstruace. Povídaly jsme si nejen o józe a jejím praktikování v souladu s menstruačním cyklem, ale i o zkušenostech, které Markéta sbírala od Indie po Kolumbii. V Kolumbii zažila v šestinedělí nádhernou podporu žen a tuhle posilující zkušenost by přála všem rodičkám. "V naší společnosti se po porodu veškerá pozornost přesměruje na miminko a pro ženy je těžké zajistit si skutečně dobré podmínky pro poporodní odpočinek," říká žena, která jako dula podporuje maminky u porodu i po něm.

Jak do vody s menstruací?

Mít menstruaci, když je čas letních radostí u vody, není zrovna něco, o čem by ženy a dívky snily. Naštěstí v dnešní době se nabízí spousta šikovných hygienických pomůcek, s kterými se dá zvládnout i dovolená u moře či lekce plavání "ve špatném termínu". Seznamte se s výhodami bio tamponů, menstruačních kalíšků a menstruačních plavek.

Proč zažívají muži orgasmus častěji než ženy?

Co přesně se vám vybaví pod slovem sex? Je soulož vážně ten "nejplnohodnotnější" způsob, když jen necelá pětina žen prožívá vaginální vyvrcholení? Věděli jste, že heterosexuální ženy jsou skupinou, která si orgasmu užívá nejméně? A víte, kde je klitoris? :-) U příležitosti Mezinárodního dne ženského orgasmu jsme se podívaly na pár studií ze světa, které oblast ženské rozkoše zkoumaly.