Proč intimka k menstruačnímu kalíšku?

Nabízíme vám malé látkové vložky značky Meracus (intimky a slipovky) jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. Jde o ekologickou a hlavně pohodlnou a velmi příjemnou variantu jednorázová intimky. Často se tyto vložky používají i mimo menstruaci k ochraně prádla.

Proč používat vložku k menstruačnímu kalíšku?

  • při začátku používání si ještě nejste jista správnou manipulací s kalíškem a tenká vložka vám tak ušetří nervy "co když mi kalíšek proteče"
  • při hodně silné menstruaci může kalíšek protékat - využijte látkovou intimku
  • při povoleném svalstvu pánevního dna kalíšek často netěsní a malá látková vložka může být vhodným doplňkem. Povolené svaly souvisí například s věkem nebo se sedavým způsobem života a lze je posílit pomocí speciálních cviků k posílení svalstva pánevního dna.

Proč intimka k menstruačnímu kalíšku?

Kalíšek může protékat? Ano, může. Stejně jako tampóny nebo vložky, ani kalíšek není spása všech žen a nefunguje vždy stoprocentně. Je důležité naučit se s kalíškem správně manipulovat. Navíc i pokud vám kalíšek trochu protéká, je v kombinaci se slipovou vložkou mnohem pohodlnější variantou než velká nepříjemná vložka.

V nabídce jsou také denní vložky Meracus. Denní vložky jsou vhodné pro ženy, které nechtějí menstruační kalíšek používat po celou dobu menstruace nebo pro období šestinedělí, kdy doporučujeme vůbec menstruační kalíšek nepoužívat. Mohou se hodit také při silnějším protékání kalíšku, se kterým mají zkušenosti ženy s hodně silnou menstruací a provází použití kalíšku první dny menstruace.

Látkové vložky MERACUS

Snažíme se, aby materiály byly 100% přírodní, ale to vždy bohužel nejde. Musíme také hledět na koncovou cenu vložky. Používáme tedy materiály certifikované pro šití plen pro miminka. Ty musí být co nejvíce příjemné - jako dotykovou vrstvu používáme bambusový aksamit (70% bambus, 28% BIO bavlna a 2% polyester) nebo kojenecký plyš (80% bavlna, 20% polyester).
Pokud nejste z jakýchkoliv důvodů zaměřena pouze na BIO produkty a nepoužíváte pouze spodní prádlo z biobavlny, budou pro vás tyto vložky dobrou volbou. V kombinaci s šetrným pracím gelem (doporučujeme značku Ulrich) jsou zdravou variantou menstruační hygieny a doporučujeme je i při opakovaných vaginálních mykózách.
Jméno Meracus je z latiny a znamená čistý.

Látkové vložky - ekologické řešení menstruace Další informace o vložkách značky Meracus.
Zaujaly vás látkové menstruační vložky a chcete se dozvědět víc? Přečtěte si článek Látkové vložky.
Chcete si přečíst osobní zkušenosti? Přejděte na zkušenosti s látkovými vložkami.
Chcete si vložky hned objednat? eshop Maluna.cz

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

S kalíškem můžu …

Do roku 2005 jsem používala při menstruaci vložky a někdy tampony … a menstruace pro mě znamenala problém. Několik dnů, kdy jsem nemohla dělat některé z věcí, které jsem při jiných dnech – těch „normálních“ – ráda dělala. Pak mi kamarádka ukázala menstruační kalíšek … a všechno se změnilo!

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

9 věcí, kterých vaše lůno raději ušetřete

V televizi i časopisech jsme neustále doslova bombardovány různými skvělými výrobky na naši intimní oblast. Prodávají se v pěkných květovaných baleních či naopak (asi pro manažerky) v minimalistickém designu s decentní fialovou. A co slibují? Vůni a čistotu! A ještě lepší vůni a čistotu!

Často kladené dotazy - látkové vložky

Otázky, na které se nás ženy často ptají, když si chtějí pořídit látkové vložky nebo když už je používají a mají nějaké potíže.