Zkušenosti s menstruačním kalíškem Lunette

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Lunette. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Lunette je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve FInsku. Vyrábí se ve 2 velikostech a v různých barvách.Lunette je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Z vnějšku jsou na spodní části kalíšku rýhy, které usnadňují uchopení. Pro zrušení podtlaku, který vznikne přilnutím kalíšku ke stěnám pochvy při správném zavedení, je nutné při vyjímání kalíšek ve spodní části trochu zmáčknout. Tato část kalíšku Lunette je měkčí než ostatní části a zmáčknutí je tak jednodušší.

Menstruační kalíšky Lunette
Menstruační kalíšky Lunette

Lunette model 1

Jednoho dne mi kamarádka ukázala kalíšek a řekla mi jeho výhody. Trvalo mi přibližně rok, než jsem se odhodlala kalíšek si koupit. Další půl rok pak trvalo, než jsem sebrala odvahu kalíšek vyzkoušet. Od té doby jsem s ním velmi spokojená. Mám kalíšek fialové barvy od značky Lunette. Kalíšek je velmi měkký a tak jsem při zavádění neměla větší problém. Stala jsem se velmi spokojenou uživatelkou. Občas se mi stávalo, že mi kalíšek protekl a tak jsem pro jistotu používala látkové intimky. Dříve jsem měla gynekologické problémy kvůli používání tampónů. S kalíškem všechny mé problémy zmizely a hlavně pohodlí při jeho používání bych už za nic nevyměnila.
Zuzka, 25 let

Mám Lunette 1 a jsem moc spokojená.
Patricie

Lunette model 1 i po porodu
Koupila jsem si nejdříve Mooncup A - je mi něco přes 30, mám dvě děti, tak sem si vybrala odpovídající kalíšek. Ale ouha, nějak to nebylo ono. Ať už nepříjemné, bolestivé zavádění, občas sem ho i cítila uvnitř a pak to vyndávání někdy fakt hodně bolelo a také protékal. Řekla jsem si, nevzdám to, k tamponům se vrátit rozhodně nechci, zkusím to znovu, sice další peníze, ale tampóny a vložky také něco stojí. Tak sem napsala paní Iloně s prosbou o radu, popsala jsem situaci a nakonec jsem si po její radě koupila další kalíšek jiné značky a velikosti - Lunette model 1, tedy menší velikost. A jsem spokojená, krásně se zavádí i vytahuje (tzn. konečně bez bolesti) svoji funkci také plní na jedničku, stopku jsem ustřihla úplně. Jsem moc spokojená. Ještě jednou děkuji moc za radu a přeji šťastnou ruku při výběru všem.
Míša

Ahoj mám Lunette 1 (průměr horního okraje 41mm, objem 20ml) na poslední dny jsem vcelku spokojena, ale první 2 dny většinou protéká (když je třeba z 1/2 nebo 3/4 plný). Myslím, že bych potřebovala větší průměr o kousek, i kapacitu. Zkusila jsem koupit Merulu XL, ale proste je mi až moc velká, přecenila jsem se. Budu zkoušet dál.
Vendula

Mám menší Lunette a je super!
Marika

Krásný den! Asi před půl rokem jsem se od kamarádky poprvé dozvěděla o menstruačních kalíšcích. Neváhala jsem a hned si jeden objednala. Vybrala jsem si kalíšek Lunette, model 1. Tento typ jsem zvolila kvůli jeho velikosti, protože jsem stále panna. Poprvé jsem se obávala jeho zavedení a vyjmutí, ale jak se ukázalo, vše je pouze o zvyku. Nyní své dny prožívám naprosto bezstarostně, protože mi kalíšek oproti tamponům neproteče a také není potřeba ho vylévat tak často jako měnit tampony. Své nadšení z kalíšku šířím dál a Vám bych chtěla poděkovat!
Nela, 16

Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat. Je mi 35 let, mám dvě děti, mnoho let podnikám, prostě už toho mám za sebou mnoho (a doufám, že i před sebou), ale až tento týden jsem objevila pomyslnou Ameriku. Pořídila jsem si u vás kalíšek Lunette model 1 a žasnu nad tím, jak dlouho jsem se zbytečně trápila. Když vidím kdekoliv reklamu na vložky nebo tampóny, tak bobtnám vzteky a navíc mám potřebu všem sdělit, jak je kalíšek dokonalý. Od prvního zavedení, maximální spokojenost. Bála jsem se, jestli jsem si přece jen neměla objednat ten větší, vzhledem k věku a dvěma porodům, ale zbytečně.
Pavlína, 35 let

Zdravím, ráda bych pozitivně ohodnotila Lunette kalíšek vel. S. Když jsem si ho objednala, asi tak měsíc jsem se odhodlávala ho vyzkoušet. Teď si ho nemůžu vynachválit, už bych se nikdy nevrátila zpět k tampónům.  Parádně sedí, vůbec o něm nevím.  Takže pokud o něm některá uvažujete, vřele doporučuji.
Dana

Kalíšek mám značky Lunette velikost 1. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda to zkusit a dneska bych už neměnila, i když ze začátku jsem myslela, že ho vyhodím oknem rovnou do popelnice :-D První 2-3 menstruace jsem s tím bojovala, pořád mi protékal a nedařilo se mi ho správně zavést, už jsem si myslela, že mám špatnou velikost nebo mi to prostě nesedne, ale nakonec jsem chytla grif  :-D Třeba to také některé pomůže. Kalíšek si nejprve zavedu jen kousek, nechám ho rozložit a potom vsunu na své místo. Od té doby, co ho mám, tak jsem mnohem klidnější, protože nemusím řešit, jestli mám všeho dost do zásoby, když někam jdu nebo když někam jedu. Kalíšek mám z vašeho eshopu a právě vaše videa na Youtube mě přesvědčila ke koupi. A když už píši tento email, tak bych vám za to chtěla moc poděkovat, díky tomu jsem se i na „svoje dny“ začala těšit. Děkuji moc.
Marie

Mám Lunette 1 modrý a všechno klape!
Martina

Dobrý den, chci se podělit o zkušenosti s používáním kalíšku. Objednala jsem si Lunette model 1 (tedy menší velikost) podle citu, přestože mám po dvou porodech. Nicméně sedí výborně, takže odhad jsem měla správný. Co se týče používání, nemám nejmenší výhrady, kromě zvláštního pocitu při prvním zavádění - byl to prostě nezvyk. I přes silnou intenzitu krvácení stačí výměna po čtyřech až pěti hodinách, v noci bez problémů vydržel i šest. Oproti tampónům nesrovnatelně lepší pocit. Stopka výborně drážkovaná, dobře se drží. Co se týče hloubky zavádění, občas jsem nemohla stopku nahmátnout tak, abych jej pohodlně vytáhla, ale stačí použít svaly a je venku okamžitě a bez potíží. Celkově ho hodnotím jako vynikající alternativu ostatních jednorázových pomůcek a jsem ráda, že už je nemusím používat. Kalíšek je prostě bezkonkurenční.
Dominika

Spoustu let mám Lunette 1, jsem s ním v celku spokojená hlavně proto, že ho po zavedení vůbec necítím.
Klára

Lunette model 2

Lunette model 2 mám a je lepší než můj předchozí. Ten tolik neseděl a jemně protékal. S tímto jsem spokojená. Vybrala jsem si ho na základě Dtestu, kde měl dobré hodnocení a na základě zkušeností se starým (co mi na něm vyhovovalo a způsobem jakým ho vyndávám).
Anet

Lunette 2 patří mezi pevné kalíšky, skvěle se rozvíjí a za mě ideální pro začátečnici a při slabších dnech.
Lenka

Mě docela zlobí, že o tom gynekologové buď neví nebo nemluví. U mě dost silné bolesti způsoboval tlak tamponu na děložní hrdlo. Kdyby mi některý z gynekologů, kteří mě léčili, vůbec řekl, že tohle je možné - že existuje kalíšek! Mohla jsem být spokojená a bez bolestí spoustu let, ne jen pár posledních měsíců, kdy jsem sama kalíšek objevila a pak ho začala používat. Jediné, co mi dokázali na bolesti doporučit, byl algifen nebo brát antikoncepci ... Smutné :(
Eva

Lunette je bomba a vyřešil můj problém :) Luno se může jít zahrabat, bojovala jsem s ním zbytečně 2 roky před těhotenstvím, kdybych to věděla, měla jsem hned koupit něco lepšího, myslela jsem že problémy se zaváděním Luno jsou způsobeny mou nešikovností...není to tak... Lunette je bomba, zaveden na 1. pokus, udělalo to jen lup a byl rozvinutý a přisátý. Prostě paráda :) děkuji moc!!!
Pavla

Přes 10 let používám kalíšek Lunette 2 a seděl mi perfektně. Ale po druhém (těžkém a dlouhém) porodu nějak nejsme kamarádi – už protéká, proto budu pořizovat kalíšek s ještě větším objemem a průměrem.
Magdaléna

Ahoj holky, dnes jsem slavnostně poprvé zavedla kalíšek, mám Lunette model 2, když jsem ho poprvé vzala do ruky, říkala jsem si, že je dost velký a poměrně tvrdý. Z prvního zavedení jsem měla trochu strach, nicméně šlo to celkem jednoduše, trošičku to zabolelo nebo spíš zatlačilo, ale jen na moment a čouhal pouze kousíček stopky.
Karolína

Zkušenosti, u kterých nebyla specifikovaná velikost kalíšku

Já nedám na Lunette dopustit, jsou to skvělé kalíšky!
Andrea

Před třemi dny jsem se vrátila z jarní dovolené na Krétě, kde jsme dělali mimo jiné úžasný přechod hor. Termín zrovinka bohužel vyšel v době, když jsem menstruovala. Menstruační kalíšek Lunette, který mám již druhý měsíc, se tedy podrobil zkoušce největší. :) Vybrala jsem si ho kvůli kladným ohlasům od žen, které sportují a žijí aktivně.
Musím říci, že kalíšek mi od začátku sedl. Mám menší velikost, jsem bezdětná, ale rozhodně nejsem panna :) Chtěla jsem kalíšek vychválit jako to nejlepší, co může na cestování být. Protože, nejen, že tedy nemusím nikde odhazovat odpad z vložek, ale také nemusím s sebou nic tahat. Mám prostě jen kalíšek a vodu. S vodou to je někdy na horách na štíru, ale trocha vody se vždy pro kalíšek najde. Kalíšek jsem nosila i ještě dva-tři dny jen tak po menstruaci. Jelikož jeho další skvěla vlastnost, krom toho, že ho necítím, je, že sbírá i jakýkoliv "výtok". Takže nutnost výměny kalhotek je minimální. Prostě jsem s ním spokojená a ráda bych, aby tuto informaci vědělo co nejvíce žen, aby se taky mohly rozhodnout pro ten, který jim bude vyhovovat nejvíce a pak si to jen užívaly. Mimo jiné, je to další krok, který ze mne dělá více "živou". Možná trochu nepochopitelný výraz, ale více vás to sbližuje s přírodou. Některé přesně vědí, co mám na mysli. Mějte se krásně... :) Kalíšek Lunette mám už několik měsíců. Trošku jsem se bála, že bude moc tuhý a bude tlačit, ale vše je v pořádku. Hlavně jsem nadšená, že rozvinutí se děje okamžitě a bez boje, který jsem někdy zažívala s kalíškem MeLuna Soft - ten není špatný, ale Lunette mi vyhovuje mnohem více.
Tereza

Kalíšek jsem si cca před měsícem objednala z těchto stránek www.kalisek.cz. Vybrala jsem si kalíšek Lunette zelené barvy, zaplatila jsem ho převodem z účtu. Kalíšek přišel velice rychle a bez problémů a já se těšila, až ho budu moci poprvé vyzkoušet. Nejprve jsem si ho vyzkoušela nanečisto před menstruací, zavedení proběhlo bez problémů. Avšak zpátky mi nešel moc vyndat, jelikož mě nenapadlo použít i pánevní svaly a zapomněla jsem na to, že musím uvolnit podtlak, tak jsem kalíšek vyndala násilím a bylo to dosti bolestivé, avšak ani to mě samozřejmě neodradilo a řekla jsem si, že počkám až začne menstruace nebo je lepší při zkoušení použít alespoň lubrikační gel.
Jakmile se objevily první známky menstruace kalíšek jsem vyvařila a bez problémů zavedla, po 4 hodinách jsem se pustila do prvního vyndávání, tentokrát jsem zapojila i své pánevní svaly, podtlak zrušila bez problémů, kalíšek šel krásně vyndat. Takže prostě všechno je to jenom o cviku. Nyní jsem s kalíškem absolutně spokojená. Tampóny jsem nesnášela a skoro vůbec nenosila a z vložek byl člověk pořád zapařený. Kalíšek není vůbec cítit a někdy člověk zapomene i na to, že má vůbec menstruaci. Také je to moje nejčistší menstruace, kterou jsem kdy zažila, žádný zápach nic. Vůbec už nechápu, že jsem kalíšek neobjevila dříve, nyní už pro mě není menstruace něčím nepříjemným. Pokud nemám kalíšek kde omýt, vydrží v pohodě 10 hodin, ale snažím se ho po 5 hodinách vyprázdnit a umýt. V noci je to také bez problémů. A další věc, která mě moc těší je, že nejen, že šetřím svoji peněženku, ale hlavně šetřím naši přírodu a matku Zemi, které si moc vážím za to, že mohu na ní žít a jako člověk zajímající se o alternativní kosmetiku, jídlo, léčení a o to, jak žít více v souladu s přírodou a pomoci k její obnově si tohoto vynálezu nesmírně vážím a svými referencemi se budu snažit o to, aby ostatní ženy mohly objevit přednosti kalíšku. Přeji všem ženám krásné dny a važme si toho, že jsme ženy.
Andrea 30 let

Další zkušenosti s kalíškem Lunette

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Bezpečnost a zdravotní nezávadnost kalíšku Lunette

Již od mala jsme vedeni k tomu, abychom přemýšleli nad potravinami, které jíme. Tak proč se nezamýšlíme i nad jinými věcmi, které do našeho těla vkládáme? Ve firmě Lunette věří (a my také), že naše tělo je říše divů a menstruační kalíšek Lunette je navržený s ohledem na to. Lunette není jen pěkný menstruační kalíšek. Je zároveň velmi kvalitní, bezpečný a také šetrný k ženskému tělu i k životnímu prostředí.