Zkušenosti s menstruačním kalíškem Me Luna

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Me Luna. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Me Luna je menstruační kalíšek vyrobený z TPE v Německu. Vyrábí se v mnoha atraktivních barevných variantách. Vybrat si můžete nejenom z různých velikostí a pevnosti (Soft, Classic a Sport), ale také ze tří variant usnadňujících vyjmutí kalíšku - kalíšek s klasickou stopkou, kalíšek zakončený kuličkou nebo kalíšek zakončený očkem. V nabídce je také varianta basic, která nemá žádné zakončení. Me Luna má zcela hladký vnitřní povrch, což usnadňuje čištění. Na spodní části kalíšku jsou rýhy pro snadnější vyjmutí. 

Menstruační kalíšky Me Luna
Menstruační kalíšky Me Luna se vyrábí v mnoha barvách.

Zkušenosti s různými tuhostmi menstruačního kalíšku Me Luna

Měla jsem classic a musím říct, že je o dost měkčí než jiné kalíšky... Soft je většinou pro ženy s povoleným pánevním dnem a je extrémně měkký, pokud nemáte problémy s tampónem, neviděla bych důvod brát soft.
Anna

Měla jsem soft i classic. Soft se mi vůbec nechtěl rozvíjet a to jsem si ho pořizovala z důvodu, že jsem se bála, že mě bude tlačit. Classic je za mě lepší, právě proto, že se hned rozvinul a nemusela jsem si tam "šťourat půl dne".
Eliška

Vyhovuje mi varianta Soft, jsem velmi citlivá, tampony mě tlačily, žádný sport nedělám a tak jsem si vybrala právě Soft. A vše je v pohodě a kalíšek se rozvíjí.
Martina

Já mám sport a je srovnatelný s Yuuki clasic, za mě dobrý, lépe se rozvíjí a když vám nebude velký, tak by tlačit neměl si myslím.
Katka

Sport už je hodně tvrdý kalíšek. Jako první asi nedoporučuji. Doporučuji classic - je tak akorát pevný.
Marcela

Zkušenosti s jednotlivými velikostmi menstruačního kalíšku Me Luna

Velikost S

Mám Me Luna s kuličkou dole a jde to v poho vyndat. Velikost už nevím, asi menší, vzhledem k tomu, že jsem ještě nerodila.
Natálie

Druhý cyklus používám menstruační kalíšek MeLuna (velikost S s poutkem) a jsem s ním naprosto spokojená. Jsem velice dobré postavy a menstruaci mívám slabou, nebyla jsem si tedy s výběrem velikosti příliš jistá, ale jsem ráda, že jsem nakonec zvolila M a ne menší. Rozhodovala jsem se mezi MeLunou a Lunette, zvitězila MeLuna zčásti kvůli nižší ceně, ale především kvůli zakončení očkem, které považuji za nesmírně praktické. Některé uživatelky psaly, že měly s vyjímáním kalíšku potíže a toho jsem se právě chtěla vyvarovat.
Od první chvíle jsem ani se zaváděním ani s vyndaváním kalíšku neměla nejmenší problém, zavádění je jen o něco málo složitější než u tamponu a když jsem se naučila správně zkontrolovat rozvinutí a podtlak, zmizel i problém s občasným protečením (cca první 3 dny nošení). Vyjímání je díky očku úplná hračka, nic neklouže ani se nevytahuje. Očko není při nošení vůbec cítit, je malé a pružné a přitom se dá pohodlně uchopit. Kalíšek se snažím vyměňovat minimálně 3x denně, večer ho vždy před spaním vyvařím (mám gumový kelímek do mikrovlnky, takže je to otázka pár minut).
Celkově je teď ten předtím vždy nenáviděný týden čistší, pohodlnější a příjemnější. MeLuna je prý ve srovnání s ostatními kalíšky méně kvalitní, já to potvrdit ani vyvrátit nemohu, protože nemám srovnání. Každopádně já jsem s touto značkou velmi spokojená a s klidem ji mohu všem váhajícím doporučit.
Veronika, 21 let

Tak nakonec kalíšek přece jen funguje! Zkusila jsem kalíšek, když už mi začaly měsíčky. Při druhém způsobu skládání se vůbec nerozložil, ale prvním způsobem se částečně rozložil. Na jedné straně byl mírně promáčknutý, tak jsem ho zkusila zespodu a ze strany mačkat, aby se vyrovnal. A světe div se, on neprotéká! :) Vůbec nechápu jak je to možné, když tam stále nevzniká podtlak - alespoň myslím, protože jde bez problému vytáhnout jen za to očko, aniž bych ho musela zmáčknout. Důležité je, že funguje... Už ho používám třetí den a je úžasný, vůbec o něm nevím a stačí ho vyměnit 1x denně ...
Moc děkuji za všechno, jsem moc spokojená!
Kateřina, 16, Me Luna S

Už pátým rokem používám kalíšek Me Luna S Classic. Nemám silnou menstruaci a tak mi úplně stačí nejmenší velikost, i když už nejsem v teenage věku. Jsem zvědavá, jestli si po porodu budu muset pořídit velikost Me Luna XL nebo bude stačit L. Anebo po těch letech taky zkusím jinou značku kalíšku. To ještě uvidím.
Dagmar 29 let

Tímto bych Vám chtěla poděkovat za Vaše rady při výběru mého kalíšku. Bez Vás bych to opravdu nezvládla - se svým výběrem jsem byla úplně vedle. Na Vaše doporučení jsem vybrala kalíšek Me Luna S Classic, kalíšek jsem obdržela obratem a ihned jsem naskočila na jeho používání. Musím souhlasit se všemi výhodami, které jsou popisovány. Hned první den jsem si vyzkoušela hodinu jógy, další den 16 km procházku, následně večerní akci - vše bez jakýchkoli omezení či nepříjemných pocitů, ba naopak, cítila jsem se naprosto skvěle. Proto ještě jednou děkuji za Vaši pomoc!
Hanka

Milé kališnice, svůj první kalíšek jsem si pořídila před 2 lety ve svých 20 letech. Zvolila jsem kalíšek značky LunaCup, menší velikost, jelikož jsem nerodila. Kalíšek se mi špatně otevíral, protékal a když už se otevřel, tak jsem cítila velký tlak v podbřišku. Kalíšek jsem vyhodila. Letos v březnu jsem si objednala kalíšek MeLuna nejmenší velikosti. Tento kalíšek funguje už na 100%. Mám velmi silnou menstruaci, bolesti v podbřišku a celkově bych celých 6 dnů proležela sama v posteli. S kalíškem se mi bolesti vyskytují pouze 2. a 5. den cyklu, kalíšek v nejsilnější 2. a 3. den vylévám každé 3 hodiny (největší velikost tampónu jsem měnila každé 2 hodiny) a i nálada se mi zlepšila – z čehož má největší radost přítel J. Nedá se říct, že bych se na menstruaci těšila, ale oproti době před kalíškem je to velká změna.
Na noc ke kalíšku používám i látkové vložky a s nimi jsem také maximálně spokojená. Hlavně v létě, kdy se pod nimi člověk nepaří. Hlavně po jednorázových vložkách mě svědila pokožka a s látkovými vložkami tento nepříjemný pocit úplně zmizel.
Lenka, 22 let

Mám Me Luna S Classic a vyhovuje mi. Mám středně silnou menstruaci a objem je pro mě dostačující.
Zdenka

Používam už štvrtý rok kalíšek MeLuna S s guličkou, na ktorý ma nahovorila kamarátka a neviem si už predstaviť svoje dni alebo celkovo život bez neho :D nosím ho občas aj mimo menštruácie keď sa idem niekam kúpať a cítim sa tak lepšie a to beriem ako jednu veľmi veľkú výhodu oproti tampónom (samozrejme okrem iných XY výhod) :)
Julia

Velikost M

Používám MeLuna M se stopkou v zelené barvě, protože ta je prostě nejlepší a nemohu si jej vynachválit. Zavádění musíte natrénovat o tom žádná, ale ta údržba, hygieničtější přístup a bezodpadová domácnost je k nezaplacení. Vyzkoušeno při sportu při 12 hodinové směně v práci, přes noc - ideální. Pro jistotu jsem ze začátku kombinovala s látkovou intimkou. Šetřím přírodu, svou peněženku a své intimní partie.
Michaela

Používám už asi sedm let, mezitím dvě těhotenství. Začínala jsem na MeLuně, tehdy nebyly různé tvrdosti, takže prostě tu co byla, s kuličkou na konci, velikost M. Seděla mi perfektně, seděla mi o po dvou vaginálních porodech. Loni jsem ji ztratila (nejspíš zapomněla v Itálii). Koupila jsem si novou v domnění, že bude stejná, ale stejná není. Má evidentně trošku jiný tvar a trošku jinou tvrdost a není to ono...
Barča

Dobrý deň, mám doma Me Luna M classic shorty s gulickou, ten som zatiaľ používala 3 cykly, s dĺžkou aj tuhostou som nadmieru spokojná ale občas mi pretekol preto som si objednala aj L to som ale zatiaľ skúšala len pol cyklu čiže neviem popísať :) Ale celkovo s kaliskovanim som spokojna, škoda že o tom vie tak málo ľudí, a ze je také komplikovane nájsť ten správny, ja som pred týmito mala ešte nejaký čínsky zo zlavomatu ktorý má od kaliskov na 10 rokov odplasil, potom LuB S, LuB M a Me Luna S classic s gulickou :)
Martina

Kalíšek používám přes 4.roky a díky Bohu za něj. Přestala jsem mít bolestivou ms, která mě v době používání tox. tamponů a vložek dost obtěžovala. Navíc a to můžu napsat se 100% jistotou, jsem po 8-mi letech otěhotněla. Kalíšek jsem vybírala dle perfektního popisu na str. kalisek.cz a hned na první pokus mi sedla Meluna soft M. Používám jí pořád ať jsem kdekoliv a i po porodu ( byť spousta žen musí volit novou variantu). Pravdou je, že tento kalíšek je dost měkký a i já jsem s ním ze začátku trochu bojovala, ale když přijedete na ten správný sklad, tak máte jistotu, že ho vůbec necítíte a navíc vydrží až 12 hodin. Určitě doporučuji všem ženám nejen pro ten skvělý pocit, bezbolestnou ms při které můžete opravdu dělat cokoliv, ale i pro naši přírodu, která si to zaslouží především.
Eva

Monika: Zkušenost s kalíškem Me Luna Soft Shorty M
Hezký den paní Ilono,
téměř po dvou letech se vracím k naší konverzaci. Problém, který jsem tehdy popsala, jsem řešila další téměř dva roky. Mé nadšení z kalíšku už nebylo takové jako před lety, ale stále to byla jediná jakžtakž pohodlná varianta - i když mi můj starý dobrý Mooncup tlačil na poševní vchod, pořád to bylo příjemnější, než vložky nebo klasické tampony (i v bio verzi). FemmyCycle mi nevyhovoval, nenaučila jsem se s ním manipulovat tak, abych si mohla říct, že mu vždy mohu věřit. Naturcup putoval ke kamarádce.
Asi před týdnem jsem si řekla, že bych zase ráda zažila hezký pocit s kalíškem a koukla k Vám na web. A záměrně hledala nějaký krátký, aby mě furt netlačil a rozhodla jsem se, že by měl být i měkký, že takový jsem taky ještě nezkoušela. Vyšla mi z toho Me Luna Shorty Soft ve velikosti M. A jaký je? No prostě boží. Opět o kalíšku nevím, nádherně sedí, skvěle se rozbaluje. Jen poprvé mě překvapilo, že rozbalování nebylo úplně automatické jako u ostatních kalíšků, ale hned jsem vychytala ten správný pohyb a rozbaluje se hned napoprvé a skvěle. To ani u Mooncupu nebylo vždy pravidlem. Přišel mi až druhý den menstruace, takže nemám zatím zkušenost s prvním dnem, ale tam si myslím, že budu muset vyprázdnit kalíšek 3 - 4 krát. Od druhého dne v pohodě stačí jen dvakrát denně. Chtěla jsem Vám to napsat, abyste měla zpětnou vazbu. Jsem po porodu, měla jsem náročný porod s pomocí vexu a rupturou 2. stupně a přesto nebo právě proto se tento kalíšek stal pro mě tím pravým. 

Me Luna. Mám tento kalíšek velikost M. Ze začátku jsme spolu, asi jako každý, trochu válčili, pak si to sedlo.
Marcela

Koupila jsem si kalíšek Me Luna M Shorty Classic s kuličkou na konci a jeho koupí jsem se k používání kalíšku vlastně po delším čase vrátila. Můj první kalíšek byl Femmy Cycle, mám ho už dlouho, ale používala jsem ho jen někdy, hlavně v prvních dnech menstruace, kdy jsem měla silné krvácení. Konzultovala jsem tehdy koupi s majitelkami e-shopu, ale byla jsem zřejmě první, kdo se na ně obrátil s tím, že má retroverzi dělohy a tím pádem jinak uložený děložní čípek. Dostala jsem doporučení na Femmy Cycle s tím, že s tím nemají žádné zkušenosti, ale mělo by to snad fungovat. A fungoval. Přeci jen to ale nebylo ono. Ne vždy se mi podařil správně zavést, největší problém pak byl v tom, že čípek jakoby nasál a ten byl pak zvětšený a deformovaný. Problémy s kalíškem byli i při močení. Utlačoval močovou trubici a bez jeho vyjmutí nebylo možné se zcela vyprázdnit. Představa, že ho budu mít zavedný více hodin v kuse nebo dokonce přes noc byla děsivá. Nechtěla jsem to ale vzdát a znovu zašla na web www.kalisek.cz s tím, že se podívám po nějakém jiném, že jsem si zřejmě jen špatně vybrala. Díky jedné velmi popisné zpětné vazbě od zákaznice na webu, jsem se rozhodla koupit si jiný. Také mě velmi mile překvapilo, jak se web posunul, kolik přibylo nabízených značek a jak dobře byla popsána situace žen s retroverzí dělohy. To byl skutečně posun.
Po přečtení všech doporučení a zkušeností jsem si koupila Me Luna M Shorty Classic s kuličkou na konci. Když přišel, zděsila jsem se, jak je malý. Bála jsem se, že nebude dostačující, Femmy Cycle byl oproti němu skutečně velký. Jsem ale maximálně spokojená, je to úleva, nevědět o tom, že máte kalíšek zavedený, nevědět o tom, že máte menstruaci. Funguje perfektně, čípek do něj schovám a přesto je to v pořádku. Kuličku necítím i přesto, že mám čípek opravdu dost nízko a je praktická při vyjmutí. Tuhle recenzi píšu při koupi již druhého stejného kalíšku Me Luna, protože ho chci mít stále k dispozici i na chalupě. Přestala jsem vnímat, kdy mám mít menstruaci. Termín za mě hlídá aplikace v mobilu a já o tom nepotřebuju přemýšlet, protože s kalíškem se můžu koupat, sportovat, menstruace mě v tomhle ohledu nijak neomezuje. Jestli Vaše první zkušenost s kalíškem nebyla úplně dobrá, nevzdávejte to a zkuste jiný. Pročtěte zkušenosti ostatních, možná se tam najdete tak jako já, dáte na doporučení a budete spokojená. Moc mě těší, že na moje doporučení se o kalíšek začaly zajímat i další ženy v mé rodině.
Díky, za to co děláte, ať se daří a je více žen, které si kalíšek dopřejí a odlehčí přírodě.
Markéta, 40 let

Kalíšek jsem začal používat asi rok a půl po porodu syna, kdy byla menstruace silná a bolestivá, používala jsem tampóny asi od 16ti let, na noc vložku. Kalíšek mi doporučila kamarádka, přesněji značku selena cup, myslím, že jsem brala velikost L, ale na několik pokusů jsem zjistila, že to není ono, byl na mě příliš tuhý a kupodivu velký a měla jsem problém s rozvinutím. Poté jsem pořídila Me Luna cup velikost M, i když je doporučován ženám, které ještě nerodily, mě sedl perfektně i po porodu :) Chtělo to cvik naučit se s ním pracovat, ale už nikdy nechci nic jiného!
Martina

Ahoj. Je mi 16 a kalíšek používám třetí měsíc. Mám kalíšek od značky Me Luna a velikost M. S kalíškem jsem velmi spokojená, rozhodně je lepší než tampony. Jako první důvod, proč jsem se rozhodla pro kalíšek, byl, že jsem nechtěla vytvářet zbytečný odpad. Když jsem si o něm ale zjistila více informací, zjistila jsem, že je to hlavně správné pro zdraví. A to je podle mě strašně důležité. Takhle si do sebe nestrkám žádnou chemii a nemusím se bát, že bych z toho měla nějakou nemoc. A navíc je to moc pohodlné a nemusím mít strach, že bych protekla. Kalíšek je vhodný i na sporty a spaní, vůbec při tom nevím, že ho mám. Sice mi ještě občas dělá problém si ho správně zavést, ale brzy už to budu mít nacvičené. Kalíšek bych doporučila všem dívkám a ženám.
Terka

Menstruační kalíšek Me Luna(M) ... první proč jsem se rozhodla kvůli neustálému kupování vložek a celkově, že něco udělám pro životní prostředí. Z kalíšku jsem mega unešená, doporučuji všem si to vyzkoušet a hlavně nelámat hůl nad prvním vyzkoušením kvůli nasazování, chce to cvik ale nic nemožného.
Bianca

Velikost L

Dneska poprvé zkouším kalíšek. Vybrala jsem Me Luna velikost L. Vše bez problémů, řekla bych že sedí, zavést šel dobře.
Karolína

Mám zatím svůj první kalíšek Me Luna classic L. Potřebovala jsem, abych nemusela lítat na záchod každou hodinu jako s tamponem a na kalíšky jsem slyšela jen samé ódy. Proto jsem uvažovala o jeho pořízení. Zezačátku jsem se bála zavádění, jestli se opravdu rozvine, jestli ho vytáhnu, jestli trefím správnou velikost, jestli mi neproteče... ale nakonec jsem se odhodlala a objednala. Me Luna sedla na první dobrou. Zavádění jsem zvládla na první pokus, necítila jsem ho, vyndat šel skvěle, neprotekl a hezky se rozvinul. Plánuju si pořídit víc kalíšků na střídačku, protože jsou krásné. Takže za mě mohu jen a jen doporučit, když žena vyzkouší kalíšek, už nikdy nebude chtít nic jiného. Žena úplně zapomene, že menstruuje. Navíc ušetříte kopu peněz, protože měnit tampóny každou hodinu se opravdu prodraží.
Adriana

Velikost XL

Mam kalíšek Me Luna shorty classic XL (fialový). Poradila mi dobrá duše, která má též po dvou porodech a nízko čípek stejně jako já! A sednul mi hned! Díky němu jsem si užila i dovolenou u moře! Bohužel jsem to dostala v den odletu, a jelikož kojím, Dr. mi nemohla napsat prášky na odsunutí má a já brečela jak želva, jak ta dovolená bude na prd. Poprvé jsem ho zkusila tam a vůbec jsem nevěděla, že nějakou menstruaci mám! Zavádění úplně bez problémů, pro mne určitě snazší než tampon, nikde nic netlačí, vydrží dlouho, ve vodě jsem mohla s dětmi dovádět a užila si to! Prostě to musí vyzkoušet každá žena a přesvědčit se sama.
Markéta

Otestovala jsem už alespoň 3 kalíšky, ale vždy jsem je odložila, protože jsem je vždy cítila - tlačily mne. Ale protože mi připadají úžasné, nevzdala jsem se a hledala jsem dál. Nakonec jsem vyzkoušela MeLuna XL růžová Shorty. Je nižší než ostatní, takže ho vůbec necítím (mám nízko položení děložní čípek). Již jsem si s ním "prožila" 2 menstruace a vše naprosto super. Sedí dobře, dobře se zavádí (vzhledem k nízko položenému čípku - spíše "našroubovávám" J) a nakonec jsem ustřihla i kuličku. Vše je prostě fajn. Konečně jsem našla kalíšek, který mi vyhovuje a jsem maximálně spokojená. Už žádné vložky, pěkně v luxusu, čistotě a pohodě.
Jana

Zdravím všechny kališnice, i ty budoucí, které váhají :) o menstruačním kalíšku jsem poprvé slyšela asi před šesti lety v práci při hodně znechuceném a pohrdajícím rozhovoru kolegyň a moc tomu nevěnovala pozornost. Po druhé mě oslovila "kolegyňka nosnice " ze skupinky nošení dětí v šátku, která vychválila web kalisek.cz a tak jsem se začetla a hlodalo mi to a hlodalo, až jsem se rozhodla, že to zkusím.
Používám Me Luna shorty XL soft s kuličkou a sedli jsme si na první dobrou. A to hlavně díky informacím z webu kalisek.cz, kde jsem zjistila, že mám nízko položený čípek a které značky vybrat. Kromě jednoho dne mám celkem slabou MS, takže mi velikost stačí a ten jediný den jen vylévám častěji. Jsem po dvou porodech a sportuji pouze rekreačně, takže mám i povolené pánevní dno, proto soft verze a téměř o kalíšku nevím ;) jistím se pouze látkovými intimkami a je to skvělá kombinace.
Kateřina

Mám svůj první kalíšek Me Luna Soft XL s kuličkou ve fialové barvě. Hodně dlouho jsem o něm přemýšlela, ale neznala jsem nikoho, kdo by mi o něm cokoli řekl. Až kamarádka se rozhodla a pořídila a byla nadšená, tak jsem hned objednala taky. Jsem po dvou porodech, takže jsem zvolila velikost XL. Pánevní dno bych řekla, mám slabší, proto jsem si vybrala variantu Soft. Nesnáším vložky a tampony mám zakázané, takže pro mě dokonalá věc. Jen ještě natrénovat zavádění, potřebovala bych u sebe ještě tak další dva lidi a ležet asi na koze, aby to bylo přijatelné. Tak snad to doladím. Za mě teda každopádně naprostá spokojenost.
Janička

Zkušenosti, u kterých nebyla upřesněná velikost kalíšku Me Luna

Mám MeLunu menstruační kalíšek. Je to nějaká ta velikost pro ženy po jednom porodu. Mám ho první cyklus, zatím kombinuji s tampony. Zavádění a vyndávání už docela zvládám, i když to byl na začátku taky porod. Hlavně to vyndání. Nevím, jak je to u ostatních kalíšků, ale ten můj už není kulatý, je to takový úzký ovál. Hádám, že se vytvaroval díky mně. Ale ani když je takový, neproteče nikdy.
Iveta

Chci Vám poděkovat za kalíšek MeLuna, který jsem si před časem u Vás koupila. Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, co, jak a kam, ale po několika křečovitých a lehce panických bitvách jsem se uklidnila a zvykla si. Teď, po dvou měsících, už kalíšek doporučuji kamarádkám jako ekologické, hygienické a velmi pohodlné řešení ženských dnů. Nehledě na to, že se mi investice brzo vrátí, protože nemusím každý měsíc kupovat spoustu maxi vložek.
Jana

Dobrý den, hodně dlouho jsem váhala s objednáním kalíšku Me Luna a musím říct, že to byla chyba. Asi 10 minut jsem „trénovala“ vložení, protože kalíšek se nechtěl rozložit, ale nakonec jsem to dokázala a jsem z něho nadšená. Nikde nic neprotéká, ani první den menstruace. Kalíšek přišel v ten správný den. A to díky vaší rychlosti odeslání, protože platba byla poslána v pátek večer a už v úterý jsem kalíšek měla! Moc vám děkuji a určitě doporučím.
Martina

Měla jsem Me Luna soft i classic. Soft se mi vůbec nechtěl rozvíjet a to jsem si ho pořizovala z důvodu, že jsem se bála, že mě bude tlačit. Classic je za mě lepší, právě proto, že se hned rozvinul a nemusela jsem si tam "šťourat půl dne".
Fany

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem Me Luna

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Me Luna

Me Luna je první menstruační kalíšek německé výroby a také jeden z prvních kalíšků vyrobených z TPE (termoplastický elastomer). Dříve se tento kalíšek jmenoval MeLuna, v roce 2014 došlo ale ke změně názvu na Me Luna.

Informace o materiálu a výrobě kalíšků Me Luna

Některé ženy se ptají, zda jsou kalíšky vyrobené z TPE - Me Luna, Masmi či Silky Cup - zdravotně nezávadné stejně jako kalíšky vyrobené z lékařského silikonu. Proto bychom vám rádi poskytli komplexní informace o materiálu, který je pro výrobu kalíšků Me Luna používán.