Ženské setkání v Červeném stanu online: sdílení, rozhovory, přednášky a rituály

Podpůrná komunita žen a prostor pro sdílení ženských témat, to přináší jedinečná akce RED TENT neboli Červený stan, která online proběhne ve dnech 23. 5. až 3. 6. 2022. Zveme vás na dva týdny léčivého ženského spolubytí a živý rituál prožívaný všemi smysly, který proběhne v Praze.

Ve sdílení je ženská síla, proto přijměte pozvání do Červeného stanu, kde se ženy setkávají, aby se inspirovaly, podporovaly a aby byly naplno samy sebou.

V dávných kulturách dívky a ženy, které dostaly menstruaci, odcházely do "červeného stanu", aby si odpočinuly a umožnily svému tělu projít menstruací a jen být. Dnes je červený stan spíš symbolem přijímání sebe sama, hýčkání se, sdílení a především přenesení pozornosti z vnějšího světa do svého nitra.

RED TENT je 1. ročník jedinečné mezinárodní akce, která se koná online ve dnech 23. 5. až 3. 6. 2022 a je zaměřená na ženská témata. Přinese rozhovory, přednášky, LIVE vysílání, živý rituál v Praze, ale také soutěže a bonusové slevy do vybraných e-shopů.
Vše o akci Červený stan najdete zde.

12 průvodkyň a rozhovorů

Inspirativní ženy a témata, se kterými se v Červeném stanu potkáte:

 • Bagniari: Menstruace a zdravý ženský cyklus
 • Ilona Bittnerová: Menstruační pomůcky moderní doby
 • Barbora Luna Chvátalová: Ženská cykličnost a tajemství vědomé plodnosti
 • Eliška Šimek Polzerová: Péče o ženské tělo i duši
 • Veronika Lančaričová: Psychosomatika, menstruace a ženská rodová linie
 • Susy Nana: Práce s lůnem
 • Katy Sacharí Juřenčáková: Rituál první menstruace pro mladé dívky i dospělé ženy
 • Markéta Van Prchalová: Cesta sama k sobě skrze poznání svého ženství
 • Namita Maria: Ancient Womb Art, moudrost menstruační krve a její využití
 • Lucie Kjal Doležalová: Menstruace a Bohyně Kálí
 • Amisuel: Posvátné ženství
 • Michaela Aira: ZOOM RITUÁL Menarche s energií Moon Mother

Pozvání Markéty Van Prchalové si můžete vyslechnout v následujícím videu a do Červeného stanu můžete vstoupit zde.

Rituál naplněného ženství ŽIVĚ 29. 5. 2022

Součástí akce Červený stan bude i živý Rituál naplněného ženství v Praze 29. května ve Studiu Loona, kterým vás provedou Markéta Van Prchalová a Veronika Lančaričová, kterou znáte jako autorku mnoha článků na tomto blogu a jako autorku knih Ženství jako dar a Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci. Veronika tvoří projekt Boho žena a již přes 12 let se věnuje tématům rituálů a naplněného ženství.
Markéta Van Prchalová je kněžka, ceremonialistka a lektorka ženských kruhů. Také však výtvarnice a zastánkyně přirozených porodů. Markéta již několik let pořádá transformační semináře a víkendové pobyty pro ženy, kde poskytuje prostor pro rozpomenutí se na to, kým skutečně v hloubi duše jsme a co chceme žít.
Na rituál se přihlašujte zvlášť.

O čem rituál bude?

 • Jsi v životě naplněná, nebo ti něco chybí? - Rituál naplněného ženství ti doplní výživu na té nejhlubší duševní úrovni a (znovu) rozzáří tvou vnitřní božskou jiskru – částečku.
 • Přestaň se srovnávat s jinými ženami a zaměř se na uvědomění si své jedinečnosti.
 • Dozvíš se, jak více či lépe naslouchat sobě samé a slyšet svou intuici.
 • Kdo je to tvůrkyně života a jak se jí můžeš stát? Co pro Tebe naplněné ženství znamená? - Vytvoříme a posílíme Tvou vizi a představu naplněného života.
 • Těšit se můžete na tvoření a probouzení všemi smysly, včetně tělových směsí, vonného vykuřovadla a závěrečné hostiny.
Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Moje malá červená knížka

Unikátní sbírka menstruačních příběhů, které Rachel shromažďovala 5 let od svých 13 let, tedy od doby, kdy začala menstruovat. Byl to její způsob, jak se o menstruaci dozvědět více, a také jak ji přijmout.

Ilona Bittnerová pro Heroine: Vše, co jste chtěla vědět o menstruaci

"Kamarádce bych poradila vyzkoušet všechny menstruační pomůcky, které ještě nezkusila," říká Ilona Bittnerová, majitelka e-shopu Maluna a zakladatelka blogu Kalíšek.cz, v rozhovoru pro časopis Heroine. Ženám radí, aby se nebály experimentovat, protože rozhodně platí, že v různých životních fázích preferujeme jinou pomůcku. Dozvíte se také, proč mají ženy po porodu rády menstruační houbičku a jaké jsou zkušenosti s menstruačními kalhotkami.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky jsou aktuálně v České republice velmi populární. První se začaly prodávat již v roce 2016 (značka Meracus), ale většího ohlasu se dočkaly až díky masivní kampani další české značky - kalhotek Snuggs. Dnes je již na trhu značek opravdu mnoho. Jak si tedy vybrat tu pravou? A na co se vlastně zaměřit? Jaký je mezi kalhotkami rozdíl?

Pupalkový olej pro ženské zdraví

Pupalka a olej z ní lisovaný, má spoustu léčivých účinků. My ženy asi nejvíce oceníme její blahodárné účinky při menstruačních potížích, při premenstruačním syndromu či v období klimakteria.